Głosowanie zakończone!
Łopusze to rodzinne siedlisko usytuowane malowniczo na stoku góry Beskidu Wyspowego. Gospodarstwo położone jest ponad doliną potoku Saneckiego, niczym leśna osada, pełna ptaków, zieleni i ziół. Tutejsza bioróżnorodność, niezwykłe bogactwo beskidzkiej fauny i flory, ukierunkowały nas na ofertę edukującą przyrodniczo dzieci, ale też dorosłych z zakresu zielarstwa, etnobotaniki i permakultury.
Dzielimy się chętnie naszą pasją i promujemy dobrodziejstwo kontaktu człowieka z naturą jak i jego terapeutyczną funkcję, zwłaszcza w pandemicznej sytuacji. Przekłada się to również na treści ekologiczne, tak istotne w obecnym świecie.
Pandemia przyczyniła się do licznych zmian w sposobie funkcjonowania naszego gospodarstwa.
Oferujemy zupełnie odrębne samodzielne jednostki mieszkalne całoroczne. Leśne Zacisze jak i Sarnia Chata są oddalone od siebie, posiadają odrębne wejścia a nawet podwórka. Obydwa mieszkania posiadają przedpokój/korytarz ze środkami do dezynfekcji, stosownymi regulaminami i instrukcjami oraz wyposażone kuchnie. Naczynia dezynfekujemy w zmywarce w odpowiedniej temperaturze, posiadamy również zapas naczyń jednorazowych.
Goście mają zatem możliwość bezpiecznego samodzielnego przygotowywania posiłków , ale również możliwość zamawiania posiłków z dostawą do wynajętego mieszkania. Na lokalnym rynku bez trudu można nabyć wiejskie jaja, wędliny a nawet domowe wypieki.
Nie serwujemy już zatem posiłków we wspólnej sali by wykluczyć zupełnie ryzyko nieodpowiedzialnych zachowań niektórych gości, co niestety czasem ma miejsce. Należy bowiem pamiętać, że zdarzają się różne reakcje na obecną sytuację i nasze próby utrzymania zasad sanitarnych przeciw Covid -19.
Zrezygnowaliśmy również z warsztatów zbiorowych. W zamian parokrotnie mieliśmy okazję prowadzić prezentację zielarską na żywo prze internet. W realiach pandemii powstał również film nawiązujący do naszej oferty edukacyjnej. Zainteresowane osoby korzystają ze spotkań indywidualnych na świeżym powietrzu.
Zrezygnowaliśmy z udostępniania Krasnalowej Sali zabaw dla dzieci, w zamian za to w apartamentach znajdują się wyselekcjonowane układanki i klocki łatwe do dezynfekcji.
Zakupiliśmy odpowiedni zapas środków do dezynfekcji, maseczek, przyłbic i rękawiczek jednorazowych. Z samodzielnych jednostek mieszkalnych usunęliśmy zbędne dekoracje i dywaniki by zminimalizować przedmioty i ułatwić dezynfekcję. Używamy jedynie pościeli z płótna hotelowego odpowiedniej do prania w wysokich temperaturach i wymagającej maglowania.
Usytuowanie domu na uboczu, ogromna przestrzeń na spacery, duży ogród i samowystarczalność oferowanych mieszkań, sprawiają, że nie ma konieczności kontaktu z gospodarzami i innymi osobami. Rozliczenia dokonujemy przelewem.
W mieszkaniach udostępnione są płyny do dezynfekcji oraz stosowne instrukcje i regulaminy. Udostępniamy także środki do czyszczenia, zapasowe maseczki i rękawiczki jednorazowe.
Odpowiadając na potrzeby gości zmęczonych zamknięciem i odosobnieniem, promujemy od początku w social mediach możliwość pracy zdalnej na Łopuszu... „Rano z ekwipunkiem można ruszyć między brzozy i uruchomić "naturalne" biuro w hamaku pośród brzóz :) Praca i terapia naturą równocześnie!” Uważamy, że troska o higienę zdrowia psychicznego jest obecnie równie ważna jak troska o zachowanie zdrowego ciała. Staramy się nieustannie pokazywać piękno polskiej wsi, jej bogate dziedzictwo i wartość obcowania z naturą. Chcemy pokazywać, że wypoczynek na wsi to całe bogactwo prozdrowotnych walorów, ale i edukacje poprzez doświadczanie i przeżywanie. To zdecydowanie więcej niż zwiedzanie i wygodny nocleg.
Treści, które promujemy można znaleźć we wspomnianym już filmie edukacyjnym.
Jak zaznaczyliśmy już, w każdym niezależnym mieszkaniu udostępniliśmy - w bardzo widocznym miejscu - regulamin pobytu w obiekcie z uwzględnieniem wytycznych w związku z COVID-19 oraz ulotki informacyjne zawierające najważniejsze informacje i zalecenia.
W ogrodzie znajduje się platforma na ognisko lub grill - ustalamy terminy korzystania z nich dla każdej z dwóch wypoczywających równocześnie rodzin.
Nasi goście podczas wypoczynku samodzielnie sprzątają wynajęte mieszkania. W regulaminie znajdują się instrukcje i podpowiedzi na co powinni zwracać uwagę, m. in. częste wietrzenie pokoi/ całego obiektu, wyrzucanie odpadów do odpowiednich pojemników udostępnionych na zewnątrz. Dzięki temu nie ma konieczności kontaktu gości z gospodarzem.
W okresie letnim czy w ciepłe dni zachęcamy do "piknikowania". Ogromna przestrzeń wokół domu i liczne urokliwe zakątki pozwalają na dystans i intymność wypoczynku. Przestrzegamy zaleceń GIS. Pomieszczenia odkażamy poprzez ozonowanie generatorem dużej mocy, dedykowanym m.in. hotelom czy przedszkolom. To skuteczna metoda usuwania wirusów, bakterii, roztocza i grzybów. By uskutecznić tę metodę staramy się przyjmować nowe rezerwacje od kolejnego dnia po wyjeździe gości lub w razie konieczności zachować stosownie długą przerwę między pobytami. Twarde powierzchnie dezynfekujemy specjalnymi środkami.
Od samego początku uczestniczymy w programie Bezpieczna Kwatera PFTW.
W ramach programu Polskiej Organizacji Turystycznej realizującego PBT i równocześnie przeciwdziałającego COVID-19, przyznano nam po kontroli Certyfikat Dobre Praktyki z czego jesteśmy dumni, gdyż weryfikuje to nasze przygotowanie do trudnej pandemicznej sytuacji.
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Sorry, unable to load the Maps API.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Materiał opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej “Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020