Kampania 20192023-11-20T14:40:23+01:00

KAMPANIA 2019

TARGI W RAMACH KAMPANII 2019

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON – Poznań, 1 – 3 luty 2019 r.2019-02-07T08:38:05+01:00

W dniach 1 – 3 luty 2019 rok na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się już po raz 30 Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Targi stworzyły wyjątkową możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata, a także promocji potencjału turystycznego Polski na arenie międzynarodowej.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi”  dostępne były materiały promujące wypoczynek w Polsce, a głównie w wielkopolskiej wsi. Materiały dostępne były w różnych językach.

Przygotowano wiele atrakcji mi.in.:

W czasie trwania imprezy odbył się konkurs “Wiejska Krzyżówka”, uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę oraz wpisać hasło główne z twórczości Jana Kochanowskiego “Wsi spokojna, wsi wesoła, który głos twej chwale zdoła”.

Laureatami konkursu zostali: Pani Małgorzata Silska, Pani Urszula ze Stargardu oraz Pani Grażyna Zielińska – Gratulacje!

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą wypoczynku na wsi na 2019 rok https://www.facebook.com/odpoczywajnawsi/

Międzynarodowe Targi Turystyczne – Wrocław, 1 – 3 marzec 2019 r.2019-03-07T08:44:45+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego – Wrocław, odbyły się w dniach 1 – 3 marca 2019 roku, Stadion Wrocław. Wizyta na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” była  niepowtarzalną okazją do zapoznania się z ofertą turystyczną polskiej wsi. Do dyspozycji odwiedzających były dostępne liczne materiały promocyjne – foldery, mapy, poradniki, przewodniki oraz ulotki ofertowe.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach oraz pokazach dawnych zawodów związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.

Zostały poprowadzone pokazy, warsztaty „Od owieczki do niteczki”  przerobu wełny owiec wrzosówek hodowanych w gospodarstwie, pokaz gręplowania, przędzenia, tkania, wykonanie ekomaskotki z wełny czesankowej. Kowalowe Skały – Pani Agata Kowal-Ruschil Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra,

• Warsztaty zielarskie „Mój mały ogródek na wsi”.
Zostały poprowadzone warsztaty zielarskie – kosmetyki z ziół, wykonanie saszetek pachnących z ziołami, ozdabianie doniczek różnymi technikami. Dom w Ogrodzie Freya – Anna Rawska, Bukowna 11, 59-307 Raszówka, rawskania@gmail.com, www.ogrodfreya.pl

Przed targami został zorganizowany konkurs na fanpage „Odpoczywaj na wsi”, w którym do wygrania był voucher na weekendowy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym w województwie dolnośląskim – Dom Gościnny u Majów

Zadaniem uczestników była odpowiedź na pytanie:

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „GG” prowadzi system kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej. Obiekty skategoryzowane klasyfikowane są do jednej z dwóch kategorii. Jedna z nich to „Wypoczynek na wsi”. Podaj nazwę drugiej kategorii. Wymień trzy wymagania, które gospodarstwo musi spełnić aby zostać zakwalifikowanym do tej kategorii. Nagrodę główną wygrała Pani Beata Ledwoń – Serdecznie GRATULUJEMY.

Poza konkursem internetowym w czasie trwania targów, został zorganizowany konkurs dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi”, MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.

Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR – Łódź, 22 – 24 marzec 2019 r.2019-04-04T09:50:57+02:00

W dniach 22 do 24 marca  w Łodzi, odbyły się XXV Jubileuszowe Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.

Jak zwykle byliśmy tam ze stoiskiem „Odpoczywaj na Wsi”.

Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty m.in.  z bednarstwa, wikliniarstwa oraz atrakcyjny konkurs z nagrodami. Osoby prowadzące lub planujące rozpoczęcie działalności turystycznej na wsi mogły wziąć udział w szkoleniu dotyczącym aspektów prawnych i podatkowych.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, GLOBalnie – Katowice, 29-31 marzec 2019 r2019-04-04T09:45:25+02:00

W dniach 29 – 31 marca odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, GLOBalnie w Katowicach na terenie – Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla gości Targów, przygotowano materiały zawierające ofertę wypcozynku na wsi – mapy, foldery, ulotki.

Zorganizowany został konkurs dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi” – Konkurs – Quiz wiedzy o agroturystyce odbył się na scenie głównej w Niedzielę o godzinie 11.00.

Również dla małych i dużych zorganizowane zostały warsztaty realizowane przez twórców ludowych z Zagrody Edukacyjnej „Ranczo Artemidy”. Pani Barbara Kubina-Sobańska, www.ranczoartemidy.pl

• Warsztaty „Z życia dawnej wsi”.
Będą prowadzone pokazy, warsztaty na których uczestnicy targów będą mogli mielić zboże, pisać gęsim piórem przy świetle lampy naftowej, prać na tarze, prasować starymi żelazkami, m.in. takimi z duszą.
• Warsztaty „Zielarskie czary-mary”.
Uczestnicy poznali zapach różnych ziół, dowiedzą się, których używa się w kuchni, z których robi się leki, a które są najlepsze na maseczki i kremy, by skóra była jędrna i świeża. W czasie zajęć można było zobaczyć, jak powinno się przechowywać zioła, dowiedzieć się kiedy można je zbierać oraz skosztować smakołyków z ich dodatkiem. Barwnikami pozyskanymi z ziół malowano  papierowe talerzyki.
• Warsztaty „Dekoracja pierników”.
W czasie zajęć uczestnicy dekorowali wcześniej przygotowane pierniki.

Serdecznie dziękujemy za udział w Targach i odwiedziny naszego stoiska!

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME – Gdańsk, 6 – 7 kwietnia 2019 r.2019-04-19T08:26:22+02:00

Dnia 6 – 7 kwietnia 2019 roku odbyły się targi FREE TIME FESTIWAL w Gdańsku

Na stoisku ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z ofertą wypoczynku w na wsi, a przede wszystkim  w województwie pomorskim.  Został zorganizowany konkurs z atrakcyjnymi nagrodami  – na “Hasło promujące wypoczynek na polskiej wsi” – rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Niedziele o godzinie 15.00.

Zwycięskie hasła:

  • “Nie ma nic piękniejszego od polskiej wsi, będziesz chciał tam spędzić wszystkie noce i dni”
  • “Wie to każda polska rodzina, że najpiękniejsza jest wiejska kraina”
  • “Wieś spokojna, wieś wesoła, każdemu wypoczynkowi podoła”

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Dzieci oraz dorośli mogli wziąć udział w warsztatach „Nasze polskie masło” oraz „Palemkowe inspiracje”. W ramach warsztatów zostały poprowadzone zajęcia wykonania dekoracji świątecznych – palemek, malowania jaj wielkanocnych różnymi metodami.

  

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK – Toruń, 13 – 14 kwiecień 2019 r.2019-04-19T07:07:13+02:00

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK, odbędą się w dniach 13 – 14 kwietnia 2019 r. na terenie Centrum Targowe PARK, ul. Szosa Bydgoska 3, 87-100 Toruń.

Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi” zostaną przygotowane dla Państwa materiały promujące turystykę wiejską oraz agroturystykę m.in. Katalog obiektów rekomendowanych z całej Polski.

Dla osób lubiących aktywnie uczestniczyć w targach przewidziano liczne atrakcje m.in. warsztaty z pszczelarstwa “Sekretne życie pszczół” oraz konkurs “Ginące Zawody”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się w Sobotę o godzinie 14.00 przy stoisku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do śledzenia naszego Fanpage “Odpoczywaj na wsi” , gdzie na bieżąco umieszczamy wszystkie informacje.

Serdecznie zapraszamy.

   

Piknik nad Odrą. Targi Turystyczne MARKET TOUR – Szczecin, 11 – 12 maj 2019 r.2019-07-17T07:03:22+02:00

Piknik nad Odrą był jednym z największych wydarzeń turystycznym na Pomorzu Zachodnim. Dwudniowa impreza zorganizowana została na Wałach Chrobrego – w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta.
Eksperci ze stoiska „Odpoczywaj na wsi” prezentowali m.in. ofertę wypoczynku z województwa zachodniopomorskiego – ofertę noclegową, atrakcje turystyczne, „Frywolitka dla początkujących” były prowadzone przez Twórczynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lisowie. Pani Aurelia Klimczuk – Przewodnicząca KGW w Lisowie, prowadziła zajęcia z szydełkowania.
Warsztaty „Rzeźby miniaturki” prowadził twórca ludowy Pan Tadeusz Orlikowski. Poprowadził on warsztaty rzeźbienia w drzewie maleńkich rzeczy – spinek do włosów, listowników. Ciekawą formą promocji stoiska oraz wypoczynku na wsi, był konkurs pn. „Mapa Atrakcji Turystycznych”, którego podsumowanie zostało zorganizowane na scenie głównej Targów. Stoisko “Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ponieważ w jednym miejsc można było nie tylko skorzystać z profesjonalnych rad ale i aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

    

Targi Turystyki Weekednowej ATRAKCJE REGIONÓW – Chorzów, 17 – 19 maj 2019 r.2019-07-17T08:12:44+02:00

ATRAKCJE REGIONÓW Targi Turystyki Weekendowej w Chorzowie to najliczniej odwiedzana przez aktywnych mieszkańców Śląska impreza turystyczna. Targi to przede wszystkim promocja znanych i mniej znanych polskich regionów i atrakcji turystycznych oraz polskich produktów tradycyjnych i wyrobów rzemieślniczych. Targi odbyły się w wyjątkowym miejscu, gdzie z atrakcyjną ofertą Wystawców zapoznała się bardzo liczna grupa mieszkańców Śląska. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich.
Jedną z ciekawszych ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”. Na stoisku dostępne były materiały dla turystów szukających indywidualnych rozwiązań, gotowych form wypoczynku, pasjonatów turystyki pieszej – rowerowej – górskiej, gastro-turystów, szkół turystycznych, hotelarskich oraz rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było również „na żywo” uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez Zagrody Edukacyjne – warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.
Zostały poprowadzone warsztaty pt. „Wełna owcza w rękach małego artysty” przez Panią Weronikę Krężelok z Centrum Pasterskie w Koniakowie.
W czasie trwania targów został przeprowadzony konkurs na scenie głównej – na hasło promujące wypoczynek na polskiej wsi. Wyniki konkursu i nazwiska laureatów zostały ogłoszone na scenie głównej.

 

Międzynarodowe Targi Turystyki W stronę Słońca – Opole, 24 – 26 maj 2019 r.2019-05-28T10:42:58+02:00

  

W dniach 24 – 26 maja na rynku opolskim odbyły Międzynarodowe Targi Turystyczne “W stronę Słońca”. Wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali dziesiątki kierunków turystycznych, miejsc wartych odwiedzenia, atrakcji turystycznych. Oferta została również przedstawiona przez sanatoria, uzdrowiska, spa, oraz gospodarstwa agroturystyczne. Poza ofertą turystyczną prezentowane zostały walory kulinarne i kulturowe poszczególnych regionów i krajów. Zwiedzający mogli również zapoznać się z rzemiosłem i kuchnią Opolszczyzny. Prowadzony Warsztaty z kowalstwa, garncarstwa, malowania porcelany, tworzenia wianków przybliżała „Opolska Wioska Smaków i Tradycji”.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” została zaprezentowana szeroka oferta turystyczna oraz agroturystyczna, ale również odbyły się warsztaty kroszonkarskie prowadzone przez twórczynie ludowe, Panią Irenę zawadzką oraz Panią Gabriele Waliczek. Odbył się konkurs “Dożynkowy Galimatias”, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.

Piknik PDŻ – Warszawa, czerwiec 2019 r.2019-07-17T08:53:55+02:00

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, odbył się 11 maja 2019 r. na terenie Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Organizatorem pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Piknik to święto polskiej żywności, w trakcie którego ponad 100 wystawców zaprezentowało swoje produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność czyli produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne. W programie Pikniku znalazły się pokazy kulinarne, pokaz zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych, prezentacja ofert gospodarstw agroturystycznych, a także wystawa zwierząt hodowlanych.

Strefa przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi” została zorganizowana we współpracy z CDR w Brwinowie – Oddział w Krakowie, PFTW „Gospodarstwa Gościnne”, LOT „Krainę Lessowych Wąwozów” oraz POT, gdzie można było zapoznać się z szeroką ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych oraz konsorcjów „Turystyki wiejskiej” i „Polskich Szlaków Kulinarnych”.
Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych. W ramach działań edukacyjnych został zorganizowany konkurs – z nagrodami: „Quiz wiedzy – tradycyjna kuchnia polska”.
Nagrodą główną był voucher pobytowy w gospodarstwie agroturystycznym. Nagrody w konkursie wręczył Pan Minister Jan Krzysztof Ardanowski.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było również „na żywo” uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez twórców ludowych. Warsztaty realizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, który prowadzi Muzeum Kowalstwa. W strefie „Odpoczywaj na wsi” również w specjalnie przygotowanym namiocie odbywały się zajęcia edukacyjne pt. „Szlak żelaza i kowalskich tradycji”. Również zostały poprowadzone pokazy kucia podkowy przez kowala Pana Romana Czernieca, Prezesa Stowarzyszenia Kowali Polskich. W czasie pokazów, kowal zaprezentował stare techniki kowalskie, opowiadał historię oraz przedstawiał cechy regionalnego kowalstwa w Polsce.

Obchody Dnia Dziecka w KPRM – Warszawa, czerwiec 2019 r.2019-07-17T09:07:46+02:00

Na terenach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dnia 1 czerwca odbył się Narodowy Dzień Dziecka. Najmłodsi mogli dowiedzieć się, jak działa wojskowy sprzęt, spróbować swoich sił np. w sportach walki, a na stoiskach producentów żywności spróbować regionalnych produktów.
Dla dzieci została specjalnie przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi strefa „Odpoczywaj na wsi”, gdzie można było zapoznać się z szeroką ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych. Został zorganizowany konkurs „Moje wakacje na wsi…”, skierowany do dzieci i młodzieży. Celem konkursu było zachęcenie do wyjazdu na polską wieś oraz przybliżenie informacji dotyczących wsi. Inspiracją do prac konkursowych były pokazy wykonywane na stoisku, materiały promocyjne oraz informacje świadczone przez doradców. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. W strefie „Odpoczywaj na wsi” można było również uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez twórców ludowych – warsztatach twórczości ludowej.

Jasnogórskie Dożynki – Częstochowa, wrzesień 2019 r2019-11-27T11:49:38+01:00

31 sierpnia – 1 września 2019 roku odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie i XXVIII Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie. W ciągu dwóch dni swój dorobek zaprezentowało kilkuset wystawców począwszy od tradycyjnej i regionalnej żywności z różnych regionów, a skończywszy na rękodziełach ludowych i maszynach rolniczych. Swoją bogatą ofertę dla polskiej wsi przedstawiło Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi na stoisku „Odpoczywaj na wsi”. Została zaprezentowana m.in. wyspecjalizowana oferta agroturystyczna, charakteryzującą się wysoką jakością usług, kwatery skategoryzowane wg. systemu Wiejskiej Bazy Noclegowej.

Uczestnicy dożynek mogli wziąć również udział konkursach z nagrodami m.in. Dożynkowy Galimatias oraz uczestniczyć w warsztatach z pszczelarstwa pt. “Sekretne życie pszczół”, poprowadzonych przez pasjonatkę pszczelarstwa Panią Czesławę Adamik  z Gospodarstwa Pasiecznego „Sadecki Bartnik”.

Wystawa odbyła się na deptaku II i III Al. Najświętszej Maryi Panny, Placu Biegańskiego, terenie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza, Miejskiej Galerii Sztuki przy III Al. Najświętszej Maryi Panny oraz Al. Sienkiewicza.

 

Dożynki Prezydenckie – wrzesień 2019 r2019-11-27T12:42:22+01:00

Dożynki Prezydenckie odbyły się w dniach 14-15 września 2019 roku w Spale. Dwudniowym uroczystościom towarzyszył szereg atrakcji m.in.: „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.

W sobotę podczas pierwszego dnia Dożynek Prezydenckich 2019 odbył się m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Oficjalne obchody święta plonów rozpoczęły się w niedzielę, 15 września, od mszy świętej w intencji rolników w kaplicy polowej Armii Krajowej, w której udział wzięła para prezydencka Pan Andrzej Duda i Pani Agata Kornhanuser-Duda.

W czasie dożynek na stoisku “Odpoczywaj na wsi” został zorganizowany konkurs nawiązujący do tematyki uroczystości „Dożynkowy Galimatias” – laureatom gratulujemy :-)

Wszyscy goście mieli możliwość udziału w warsztatach „Opoczyńskie tradycje”, które poprowadziła Pani Zofia Pacan, Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Piotrkowskiego, właścicielka Regionalnej izby ludowej w Bielowicach.

Zostały poprowadzone warsztaty ubijania masła w kierzynce – wysokim naczyniu wykonanym z drewnianych klepek przez Pana Marcina Szczepanik, członka Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Nagrodą w uczestnictwie w zajęciach była degustacja prawdziwego masła.
Swoich sił w ubijaniu masła spróbowała również, goszcząca na stoisku Pani Prezydentowa Agata Kornhanuser-Duda.

World Travel Show – październik 20192019-11-27T12:30:43+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne Word Travel Show, odbyły się w dniach 18 – 20 października w 2019 r. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Te wyjątkowe targi umożliwiły błyskawiczną „podróż” dookoła świata w samym sercu Europy. Wystawcy zaprezentowali się w czterech salonach: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej (prezentacja potencjału turystyki polskiej i zagranicznej), Salon Camper&Caravan (promocja turystyki caravaningowej) Warszawski Salon Jachtowy (promocja polskiej branży stoczniowej) oraz Warsaw Ski & Outdoor Show (Targi Wyposażenia Outdoor oraz Sportów Zimowych).

Mieszkańcy województwa mazowieckiego oraz liczni goście z Polski oraz zagranicy mieli możliwość zapoznania się z atrakcjami polskiej wsi na stoisku “Odpoczywaj na wsi” jak również można było uczestniczyć w warsztatach twórczości ludowej prowadzonych przez dwie wspaniałe twórczynie ludowe.
Pani Aneta Wójcik, Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego prowadziła warsztaty „Ludowe decoupage” –  wykonywanie podstawki pod kubki metodą decoupage inaczej zwaną metodą serwetkową.
Pani Urszula Mirosław, poprowadziła warsztaty pt. „Podkowa z masy solnej”, podczas których uczestnicy targów mogli wykonać swoją podkowę z masy solnej.

Na scenie głównej odbyło się oprócz wręczenia nagród w konkursie “Wiejska wykreślanka” również odbyło się wręczenie nagrody laureatce konkursu fotograficznego ogłoszonego na fanpage strony „Odpoczywaj na wsi”.

Stoisko za promocję turystyki i agroturystyki otrzymało wyróżnienie targów Travel Show.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw – listopad 2019 rok2019-11-27T12:16:17+01:00

W dniach 21-23.11.2019 w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Oferty zaprezentowane zostały przez ponad 350 wystawców, sprzyjały planowaniu rodzinnych wycieczek, ferii zimowych i wyjazdów świątecznych. Wydarzeniu towarzyszył bogaty program spotkań z podróżnikami i pasjonatami oraz eventy skierowane do przedstawicieli branży turystycznej.

Na stoisku można było poznać ofertę agroturystyczną z całej Polski oraz zalety wypoczynku na wsi. Oprócz licznych materiałów informacyjnych i promocyjnych, każdy kto odwiedził stoisko mógł zasięgnąć informacji o sprawdzonych obiektach noclegowych lub dowiedzieć się jak zacząć własny biznes na wsi.

Na odwiedzających czekały liczne atrakcje:

  • Konkurs “Mapa Atrakcji Turystycznych”, który polegał będzie na dopasowaniu atrakcji turystycznej do regionu, w którym można ją spotkać,
  • Warsztaty “Lalki Motanki” które poprowadziła Pani Ewa Mitowska. Była to nauka wykonywania lalek z różnych skrawków materiałów oraz zostały poprowadzone warsztaty z plastyki obrzędowej – wykonania ozdób świątecznych z opłatka. W ramach warsztatów  zorganizowane zostały konkursy z nagrodami na najładniejszą lalkę oraz ozdobę
  • .      

TWÓRCY 2019

Aneta Wójcik2024-04-20T13:25:41+02:00

Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.  Aktywnie promuje gospodarstwa agroturystyczne z terenu województwa lubelskiego. Inspektor kategoryzacyjny. W ramach warsztatów prowadzi zajęcia wykonania dekoracji. Student Uniwersytetu III Wieku, gdzie swoje pasje z twórczości ludowej rozwija pod okien najlepszych specjalistów.

Podczas wydarzeń będzie prowadzić pokazy dotyczące tworzenia różnych kwiatów z krepiny.

Osoba prowadząca pokaz z powycina kawałki bibuły, następnie uformuje ją w płatki kwiatów i połączy elementy przy pomocy nici, drucika, kleju, tak aby powstał kwiatek. Następnie z kilku gotowych kwitów stworzy kompozycję, która zostaje razem połączona. Następnie do prac zostaną zaproszeni goście stoiska.

Zagroda Bednarza2019-07-17T10:44:36+02:00

Zagroda Bednarza to jedyne miejsce w Polsce, gdzie na żywo można zobaczyć bednarza przy pracy. Obiekt znajduje się pomiędzy Łodzią a Warszawą w powiecie łowickim, w miejscowości Bednary. Sama nazwa miejscowości pochodzi od rzemieślników produkujących naczynia metodą klepkową.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Bednarstwo (pokazy i warsztaty, produkcja lodów, kiszenie kapusty).

2. Ekologia i recykling w gospodarstwie dawniej i obecnie (dżdżownice kalifornijskie, czerpanie. papieru)

3. Obowiązki dziecka w dawnej wsi łowickiej (robienie sznurka, higiena na wsi).

4. Warsztaty bożonarodzeniowe

5. Warsztaty wielkanocne

6. Warsztaty – słodycze i zabawki

e-mail: hafciarz@op.pl

Opolskie Kroszonkarki2019-07-17T10:14:27+02:00

Irena Zawadzka

Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie oddział w Opolu. Prowadzi fascynujące warsztaty z przędzenia nici na kołowrotku oraz warsztaty kroszonkarskie czyli ozdabianie jaj metodą rytowniczą, tzw. skrobanie.

Gabriela Waliczek

Twórca ludowy, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie oddział w Opolu. Od wielu lat swoje zainteresowania oraz doświadczenie  przekazuje młodszym pokoleniom poprzez zajęcia z kroszonkarstwa.
W ramach warsztatów uczestnicy zdobią jajka regionalnymi opolskimi wzorami.

Mazowieckiego Sioła Julianówka2019-07-17T10:08:52+02:00

Julianówka to piękny obiekt turystyki wiejskiej dla osób, które kochają zapach lasu, zwierzęta oraz mazowiecką tradycję. Znajdujemy się zaledwie 50 km od Warszawy (7 km od Mińska Mazowieckiego), a przed zgiełkiem miast kryją nas niewielkie góry, gęsty las i wolno płynący czas.

Warsztaty oraz pokazy poprowadzone są m.in. przez twórczynię ludową Panią Cecylię Szymańską z Mazowieckiego Sioła Julianówka.

Celem warsztatów jest odkrywanie tajemnic świata wsi mazowieckiej, wiejskiej zagrody, poznanie prac polowych, ginących rzemiosł i wiejskiej twórczości ludowej. Ponadto kształtowanie postawy, zachęcanie do samodzielnej obserwacji i poszukiwań oraz własnoręczne wykonywanie prac plecionkarskich pod kierunkiem twórczyni. Dzieci poznają zagadnienia związane z sianem na mini ścieżce edukacyjnej – jakie są jego właściwości oraz jakie jest główne jego wykorzystanie. W ramach warsztatów odbywają się zajęcia z wykonywania różnych dekoracji oraz zabawek z siana.

Mazowieckie Sioło Julianówka, 05-332 Siennica, Julianów, tel. 603 07 07 87, www.julianowka.com.pl

Tadeusz Orlikowski2019-07-17T10:02:42+02:00

Twórca ludowy Pan Tadeusz Orlikowski, prowadzi warsztaty rzeźbienia w drzewie maleńkich rzeczy – spinek do włosów, listowników. Pan Tadeusz wielokrotnie uczestniczył, prowadził zajęcia z wykonywania małych arcydzieł w drewnie.
Pan Tadeusz Orłowski, Łasko, Gmina Bierzwnik. tel. 602 809 521

Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie2019-07-17T09:56:14+02:00

Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie – Zaprasza grupy wycieczkowe na lekcję historii rzemiosła polskiego, aby podziwiać ponad 1000 eksponatów sztuki kowalskiej w jedynym w Polsce Muzeum Kowalstwa trzeba wspiąć się na szczyt XVI wiecznej Wieży Ariańskiej.

W programie:
Opowieści z życia kowala – krótka lekcja historii kowalstwa
Zwiedzanie: imitacji starej kuźni, ekspozycji narzędzi rolniczych oraz podków dla koni i bydła, kolekcji replik broni średniowiecznej; ekspozycji wyrobów kowalstwa artystycznego kowali polskich i zagranicznych m.in.kute akwarium, patera na owoce wykonana przez kobietę, żelazny pas cnoty.
Ostrzenie siekiery na ręcznej szlifierce
Granie marsza kowalskiego na kowadle
Podkówkowy test na inteligencję
Legenda “O podkowie szczęścia”
W ofercie przewidziane jest również zwiedzanie Wojciechowskiego Muzeum Regionalnego.

e-mail: gok@agroturystyka.pl;

www.kowale.com.pl,

Halina Łuc2019-07-17T09:51:10+02:00

Prezes Zarządu Choczewskiego Stowarzyszenia Turystycznego poprowadzi warsztaty z „ubijania masła”. Uczestnicy  zapoznani są dawnymi metodami wytwarzania masła, sera na wsi. Każdy z uczestników samodzielnie mógł spróbować sił w ubijaniu masła. Zostały również poprowadzone warsztaty pt. „Palemkowe inspiracje”. Zajęcia polegały na wykonaniu dekoracji świątecznych – palemek, malowania jaj wielkanocnych różnymi metodami. Pod kierunkiem osoby prowadzącej, uczestnicy samodzielnie wykonywali palemkę, która była doskonałą pamiątką z warsztatów.

Centrum Pasterskie2019-07-17T09:41:53+02:00

Centrum Pasterskie położone jest w centrum turystycznym Koniakowa w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Koronki. Roztacza się przepiękny widok na pogranicze polsko-czesko-słowackie oraz na Ochodzitą – malowniczo położony szczyt Beskidu Śląskiego.

Baca Piotr Kohut prowadzi tradycyjny kulturowy wypas ponad 1200 owiec. W rodzinnym gospodarstwie na Szańcach, tuż obok drewnianej bacówki można bezpłatnie zwiedzić wystawę pasterską – z drewnianymi naczyniami i sprzętami używanymi po dzień dzisiejszy przez pasterzy. Można również zobaczyć owce i kozy w zagrodzie edukacyjnej oraz uczestniczyć w zajęciach wyrobu sera lub w mini warsztatach rękodzieła z wełny.

Warsztaty rękodzieła z wełny owczej pozyskiwanej podczas corocznego strzyżenia owiec wypasanych w Koniakowie oraz na halach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Zajęcia są prowadzone techniką wykonywania robótek ręcznych tylko na palcach i dłoniach – bez dodatkowych narzędzi takich jak szydełko czy druty.

e-mail: kolyba@op.pl, 

strona: www.centrumpasterskie.pl.

Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik2019-09-11T07:01:45+02:00

Gospodarstwo Pasieczne – BARTNIK, członek sieci Zagród edukacyjnych. W gospodarstwie m.in. prowadzone są warsztaty z produkcji świec woskowych, doświadczenia i eksperymenty dotyczące widzenia pszczół, pobierania nektaru do wola i pyłku kwiatowego, badanie aktywności propolisu i inne ciekawostki z życia pszczół.

Do przeprowadzonych badań, eksperymentów wykorzystane zostają lupy, latarki, bańki mydlane. Poprzez wystrój – ul z ramkami i plastrami miodu, strój pszczelarza z jego atrybutami zostanie pokazana bogata historia pszczelarstwa polskiego oraz jego potencjał w turystyce. Gospodarstwo oferuje Państwu całą gamę propozycji spędzenia wolnego czasu. Ponadto wysokiej jakości produkty pszczele, smaczne, domowe jedzenie oraz klimatyczne pokoje.

www.bartnik.pl

.

Rancho Artemidy2019-04-19T08:46:14+02:00

W Zagrodzie Edukacyjnej prowadzone są żywe lekcje przyrody, geografii, historii, rolnictwa. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, z wykształceniem oraz doświadczeniem pedagogicznym.

Propozycje warsztatów:
• Warsztaty „Z życia dawnej wsi”.
Będą prowadzone pokazy, warsztaty na których uczestnicy będą mogli mielić zboże, pisać gęsim piórem przy świetle lampy naftowej, prać na tarze, prasować starymi żelazkami, m.in. takimi z duszą.
• Warsztaty „Zielarskie czary-mary”.
Uczestnicy poznają zapach różnych ziół, dowiedzą się, których używa się w kuchni, z których robi się leki, a które są najlepsze na maseczki i kremy, by skóra była jędrna i świeża. W czasie zajęć będzie można zobaczyć, jak można przechowywać zioła, dowiedzieć się kiedy można je zbierać oraz skosztować smakołyków z ich dodatkiem. Barwnikami pozyskanymi z ziół będzie można pomalować papierowe talerzyki.
• Warsztaty „Dekoracja pierników”.
W czasie zajęć uczestnicy będą dekorować wcześniej przygotowane pierniki: lukrem, posypką, próbując odzwierciedlić logo „Odpoczywaj na wsi”.

Pani Barbara Kubina-Sobańska, tel. 533 944 868, e-mail: kontakt@ranczoartemidy.pl, www.ranczoartemidy.pl

Ogród Freya2019-03-07T09:10:55+01:00

Gospodarstwo agroturystyczne oraz zagroda edukacyjna – OGRÓD FREYA prowadzony przez prawdziwą pasjonatkę Panią Annę Rawską.  Piękny zakątek położony w uroczej wsi dolnośląskiej w Bukownej, miejsce ze stawem, placem zabaw, placem na ognisko a przede wszystkim w miejsce pełne kwiatów, krzewów i drzew. W gospodarstwie prowadzone są warsztaty m.in warsztaty przyrodnicze, wykopki u sąsiadki, warsztaty zielarsko-kosmetyczne.

Podczas targów Pani Ania oraz Pani Ola poprowadziły warsztaty „Mój mały ogródek na wsi”  – kosmetyki z ziół, wykonanie saszetek pachnących z ziołami, ozdabianie doniczek różnymi technikami.

Dom w Ogrodzie Freya – Anna Rawska, Bukowna 11, 59-307 Raszówka, rawskania@gmail.com, tel.  768419019, www.ogrodfreya.pl

Kowalowe Skały – Od owieczki do niteczki2020-02-25T11:08:46+01:00

Kowalowe Skały – Zagroda edukacyjna położona w urokliwej miejscowości, Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra.

W gospodarstwie hoduje się owce wrzosówki, daniele, króliki oraz kury. Prowadzone są pokazy, warsztaty „Od owieczki do niteczki” – przerobu wełny owiec wrzosówek hodowanych w gospodarstwie, pokazy gręplowania, przędzenia, tkania, wykonania ekomaskotki z wełny czesankowej.

Twórca ludowy z wieloletnim doświadczeniem, wielokrotnie uczestniczył w Kampanii „Odpoczywaj na wsi”, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Targów.

Pani Agata Kowal-Ruschil , e-mail: kowalruschil@gmail.com http://kowaloweskaly.pl/

Polskie Plecionkarstwo2019-02-07T09:20:21+01:00

Stanisław Markiewicz – twórca ludowy reprezentujący polskie plecionkarstwo podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych “TOUR SALON” w Poznaniu.

Zagroda edukacyjna specjalizuje się w wikliniarstwie i plecionkarstwie. Gospodarstwo położone jest na granicy powiatu słupeckiego z konińskim, bardzo dobry dojazd z głównej drogi A2 i drogi 92.

Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie: Od patyczka do koszyczka; Wikliniarstwo – praca w gospodarstwie wikliniarskim; Plecionkarstwo – twórczość ludowa. Uczestnicy zapoznają się z teorią uprawy i przetwórstwa wikliny oraz z praktycznym wykonywaniem wyrobów z wikliny, technikami plecionarskimi oraz z możliwością samodzielnie wykonania prac. Zajęcia prowadzone są na terenie całej Polski oraz w gospodarstwie wykonawcy. e-mail: biuro@polskieplecionkarstwo.pl

www.polskieplecionkarstwo.pl,

Mariola Bzdręga, Sycyn pod Lipą2020-02-25T11:02:32+01:00

Mariola Bzdręga, Ryszard Kurylonek – Gospodarstwo agroturystyczne, Sycyn pod Lipą. Wielkim zainteresowaniem odwiedzających gospodarstwo są warsztaty prowadzone przez właścicieli w czasie, których w wolnostojącym piecu opalanym drewnem wypiekany jest tradycyjny chleb na zakwasie, w oparciu o stare lokalne receptury. Gospodarstwo zostało członkiem sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski.

Uczestniczka wielu targów turystycznych, festiwali, majówek i dożynek, podczas których smak świeżego chleba był nieodłącznym elementem stoiska LGD.

e-mail: molab4@wp.pl

EKSPERCI 2019

Ewelina Gielmuda2021-02-09T09:12:32+01:00

Kierownik Działu Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Współpracowała oraz współpracuje przy opracowaniu wydawnictw promujących gospodarstwa agroturystyczne; organizator wielu szkoleń m.in. z Formalno – prawnych aspektów zakładania i prowadzenia działalności agroturystycznej.
Prowadząca oraz realizator wielu projektów m..in Piknik agroturystyczny „Zachodniopomorska Wieś Zaprasza“, mający na celu popularyzacje oraz promocję agroturystyki i turystyki wiejskiej Pomorza Zachodniego.
Prelegent na seminarium pt. „Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej”. Seminarium realizowane w ramach cyklu seminariów pod nazwą: „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej”, Szczecin 13 maja 2017 r. godz. 10.00. Omówiła temat: „Rola doradztwa w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej”
Koordynator oraz kierujący szkoleniem pt. „Wypracowanie i wdrożenie mechanizmów wpływających na podnoszenie jakości usług i produktów w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz wykorzystanie ich do rozwoju konkurencyjności usług agroturystycznych”. – szkolenie Kiełpino woj. pomorskim w dniach maj 2015 rok.

Koordynator oraz prowadzący szkolenie wyjazdowe „Innowacje organizacyjne w usługach agroturystycznych” Łowicz Wałecki, 25-26.10.2017 r. Dwudniowe spotkanie realizowane w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 w zakresie SIR. Celem operacji była popularyzacja innowacyjnych rozwiązań marketingowych i organizacyjnych dot. tworzenia profesjonalnej oferty agroturystycznej w zakresie edukacji w gospodarstwach oraz tworzenia sieci współpracy między usługodawcami.

Koordynator oraz prowadzący szkolenie „Podstawy prawne do prowadzenia działalności agroturystycznej – aspekty prawno-finansowe”
Pensjonat Florentyna w Obrytej, 15.11.2017 r.

Podczas szkolenia omówione zostały m.in. przepisy prawne dot. prowadzenia działalności agroturystycznej, kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej, a także wsparcie finansowania działalności agroturystycznej i profesjonalnego doradztwa oraz pomocy ze strony ZODR w tym zakresie. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniem WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie. Zadanie zrealizowano w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020.

Aleksandra Klonowska – Szałek2019-11-27T12:05:26+01:00

Pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu Slowhop.com, który opisuje i umożliwia rezerwację najbardziej klimatycznych noclegów w Polsce oraz za granicą. Autorka oraz redaktor książki „Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury”. Podróżniczka oraz autorka tekstów dotyczących atrakcji turystycznych w Polsce

https://slowhop.com/

Magdalena Kachniewska2019-11-27T11:03:57+01:00

Profesor SGH, członek Rady Naukowej Kolegium Gospodarki Światowej, przedstawicielka KGS w Senackiej Komisji Dydaktycznej i członek Rady Współpracy z Biznesem i Rady Programowej KGS SGH. Członek Rady Naukowej Folia Turistica oraz Journal of University of Economics – Varna, a także członek Rady Recenzentów European Journal of Service Management, Journal of Easter European and Central Asian Research (JEECAR), Wydawnictwa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Problems of Tourism and Recreation. Felietonistka „Wiadomości Turystycznych”.

e-mail: magdalena.kachniewska@sgh.waw.pl

https://www.kachniewska.net/

Katarzyna Siwiec2019-11-27T08:45:39+01:00

Wice prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Prywatnie właściciel wielokrotnie nagradzanej kwatery agroturystycznej “Pod Jabłonią”.  Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Organizator imprez wydarzeń turystycznych, kulinarnych przy Regionalnym Stowarzyszeniu Odnowy i Rozwoju Wsi Wokół Bystrej.

e-mail: agropodjablonia@gmail.com

Leszek Richter2019-11-27T08:41:51+01:00

Prezes Sekcji Ludoznawczej Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej. Regionalny koordynator marki „GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®”. Twórca oraz prowadzący Izby Regionalnej Adama Sikory w Jabłonkowie.

Tomasz Chyrchel2019-10-21T11:52:40+02:00

Partner Zarządzający Generator Pomysłów Sp. z o.o.  Jako trener prowadzi warsztaty z zakresu budowania efektywnych zespołów, kreatywnego rozwiązywania problemów, design thinking, disruptive thinking, kreatywnego myślenia w biznesie, projektowania innowacji biznesowej, budowania klimatu dla kreatywności w organizacji, projektowania modeli biznesowych, odkrywania potrzeb klientów w zakresie marketingu i sprzedaży. Absolwent kursów kreatywności, design thinking oraz gamifikacji prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Stanforda, Uniwersytetu Vanderbilt oraz Stanu Pensylwania w USA. Współpracuje z międzynarodowymi ośrodkami naukowymi w obszarze prowadzenia badań nad kreatywnością (Międzynarodowe Centrum Kreatywności przy Buffalo State University). Prelegent wielu konferencji, szkoleń warsztatów: „Podkarpacki Kongres Zarządzania Biznesem” 2011r., „Biznes dla Humanisty, czyli jak humaniści zmieniają świat”, „RESEARCH& INNOVATIONFORUM” 2018 r.

Wanda Chlastawa2019-10-21T11:39:33+02:00

Dyrektor Domu Malarek w Zalipiu oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśni z siedzibą w Zalipiu. Utalentowana malarka, plastyczka. Współorganizator oraz koordynator konkursów, imprez o profilu artystycznym m.in. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki w Domu Malarek. Uczestnik oraz prelegent podczas regionalnych konsultacji m.in. spotkanie: „Niezależność i Rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw”. Współorganizator stoiska wystawienniczego na berlińskich targach prezentujących lokalne produkty tradycyjne z krajów Europy i innych kontynentów „Grüne Woche” oraz na Agrotravel w Kielcach. Współpracuje z organizacjami (stowarzyszeniami) międzynarodowymi m.in. Japonia, Ukraina.

Umberto Selmi2019-10-21T11:35:50+02:00

Ekspert w dziedzinie komunikacji i zarządzania programami UE. Specjalista ds. Komunikacji i mediów ukończył Mipaaf. Ekspert w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), planowania biznesowego, pisania treści internetowych, planowania strategicznego i strategii marketingowej. Menedżer treści internetowych z doświadczeniem i udokumentowanym doświadczeniem w sektorze usług informacyjnych. Ekspert w dziedzinie komunikacji i zarządzania programami społecznymi Ismea – Instytut usług dla rynku rolno-spożywczego. Zajmuję się licznymi działaniami komunikacyjnymi, w szczególności czynnikiem refrakcyjnym dla instytucjonalnych projektów internetowych i wsparcia dla innych instytucji. Podejmuje działania związane z tematem „Rolnictwo i wielofunkcyjność” w programowaniu krajowej sieci obszarów wiejskich na lata 2014–2020. Autor oraz współautor wielu publikacji oraz dokumentów m.in. „Włoskie Gospodarstwa: Badania Czterech Segmentów Oferty – Plan na lata 2017–18 – Arkusz projektu Ismea 13.1 Agroturystyka i wielofunkcyjność”.

Klaus Ehrlich2019-10-21T11:31:58+02:00

Prezes EuroGites – Europejskiej Federacji Turystyki Wiejskiej. Współzałożyciel i kierownik kilku stowarzyszeń przedsiębiorczych z agroturystyką (RAAR, AHRA) od 1991 r.  Zaangażowany w kilka grup roboczych i organów konsultacyjnych w Komisji Europejskiej związanych z turystyką i rozwojem obszarów wiejskich. Wiceprzewodniczący Europejskiej Grupy Doradczej ds. Turystyki i Podróży ETAG. Członek Komisji Doradczej ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich przy DG ds. Rolnictwa WE, członek byłej grupy roboczej ds. Zrównoważonej turystyki w DG ds. Przedsiębiorstw Komisji Europejskiej. Koordynator 1, 2, 3 i 4 Europejskiego Kongresu Turystyki Wiejskiej (październik 2003/2005/2007/2012). Od 1986 r. Związany z projektami i działaniami związanymi z IT i ICT.

Aneta Wójcik2024-04-20T13:25:41+02:00

Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.  Aktywnie promuje gospodarstwa agroturystyczne z terenu województwa lubelskiego. Inspektor kategoryzacyjny. W ramach warsztatów prowadzi zajęcia wykonania dekoracji. Student Uniwersytetu III Wieku, gdzie swoje pasje z twórczości ludowej rozwija pod okien najlepszych specjalistów.

Podczas wydarzeń będzie prowadzić pokazy dotyczące tworzenia różnych kwiatów z krepiny.

Osoba prowadząca pokaz z powycina kawałki bibuły, następnie uformuje ją w płatki kwiatów i połączy elementy przy pomocy nici, drucika, kleju, tak aby powstał kwiatek. Następnie z kilku gotowych kwitów stworzy kompozycję, która zostaje razem połączona. Następnie do prac zostaną zaproszeni goście stoiska.

Jerzy Raciborski2021-02-09T11:59:24+01:00

Pan Jerzy Raciborski – Wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego, Instytut Turystyki. Prowadzi zajęcia z zajęć dydaktycznych i badań z zakresu prawa turystycznego i prawa gospodarczego. Brał udział w przygotowaniu projektów ustawy o usługach turystycznych i aktów wykonawczych oraz brał udział w pracach legislacyjnych dotyczących turystyki w innych aktach prawnych. Prowadził liczne wykłady oraz szkolenia m.in. pt. AGROTURYSTYKA. Obowiązki samorządu gminy, powiatu i województwa w zakresie turystyki wiejskiej, wynikające z przepisów prawnych; Uwarunkowania formalno-prawne działalności turystycznej mieszkańców wsi

e-mail: jerzy.raciborski@awf.krakow.pl

Ewelina Borkowska2019-03-07T10:13:30+01:00

Ewelina Borkowska – Specjalista ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów”. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Organizator imprez turystycznych, turniejów, wyjazdów studyjnych, Questingów dla grup zorganizowanych.. Administrator strony internetowej www.kraina.org.pl. Doskonała znajomość atrakcji turystycznych, ofert wypoczynkowych na terenie województwa lubelskiego. Wykształcenie wyższe turystyczne.
Obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Obsługa oraz współorganizacja organizacji konferencji inaugurującej projekt „Odpoczywaj na wsi” w 2018 roku wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

e-mail: info@kraina.org.pl

Andrzej Mikołajewicz2023-08-28T11:41:41+02:00

Andrzej Mikołajewicz – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Roli kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w kształtowaniu jakości usług oraz specjalizacji turystyki wiejskiej.

Pełni funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jest administrator strony internetowej www.goralskie.net. Brał udział  w opracowaniu i realizacji projektów dot. różnorodnych form wypoczynku w turystyce wiejskiej m.in „Małopolska regionem ziół”; „Karpacki szlak rowerowy w Małopolsce”, „Wypoczynek z potęgowaniem zdrowia”. Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Bierze czynny udział w konsultacjach międzynarodowych m.in. z Ukrainą.

e-mail: czorsztyn@czorsztyn.com.pl

https://agroturystyka.pl/noclegi/433

Andrzej Kwiatkowski2024-04-20T09:32:43+02:00

Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Prowadzi pilotażowe działania na rzecz wdrożenia agroturystyki. Czynnie bierze udział w działaniach organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji turystyki wiejskiej. Koordynator wielu wydawnictw. Wykształcenie wyższe – specjalność: systemy informacyjne – Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Inspektor kategoryzacyjny Wiejskiej Bazy Noclegowej.
Moderator  prowadzący cykl szkoleń: „Rozwój innowacyjnych produktów turystycznych na terenach wiejskich poprzez wdrażanie geocachingu w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jego upowszechnienie”.
Prelegent podczas konferencji pt. „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego” w dniu 25 listopada 2016r, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, ul. Marsa 56 Hala D. Omówił temat : „Geocaching w Polsce”. Prezentacja służyła przybliżeniu znaczenia zastosowania gry turystycznej, jakie korzyści daje regionom, jak można zaprezentować inne ciekawe miejsca, które nie pokazałoby się w żaden inny konwencjonalny sposób. Jak można aktywizować środowisko lokalne do promocji lokalnych ciekawostek.Prelegent na seminarium pt. Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówił temat: Rola stowarzyszeń agroturystycznych w promocji oferty turystyki wiejskiej

e-mail: agro@chodel.com

Wojciech Popko2023-05-29T10:31:25+02:00

Wojciech Popko – prowadził obsługę stoiska na większości Targach oraz imprezach promocyjnych w ramach kampanii. Prelegent na seminarium w Łodzi. oraz w Warszawie. Omówił temat dotyczący budowy i promocji produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki oraz Korzyści wynikające ze specjalizacji oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Prywatnie jest Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.  Prowadzi zajęcia we własnej zagrodzie edukacyjnej. Propaguje różnorodne formy wypoczynku w gospodarstwach rolnych. Czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń. Z wielkim zaangażowaniem obsługuje imprezy turystyczne i agroturystyczne na stanowisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. Współpracuje przy opracowywaniu i wydawaniu wydawnictw w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

e-mail: polana@polana.info.pl

Wiesław Czerniec2024-04-20T09:34:17+02:00

Wiesław Czerniec – prelegent na seminarium w Warszawie. Omówił temat związany z trendami w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce. Prelegent na seminarium w Szczecinie. Omówił temat – Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”,  Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.

Pracując jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, był założycielem Muzeum Kowalstwa oraz organizatorem wielu imprez, które w znaczący sposób przyczyniły się do ratowania tradycyjnego kowalstwa ludowego. Koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do mieszkańców wsi. Jest autorem koncepcji internetowego serwisu promocji  oferty agroturystycznej www.agroturystyka.pl oraz internetowego systemu oceny Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze udział w działaniach na rzecz wdrożenia kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, w tym wdrożenia specjalizacji gospodarstw, promocji tematycznych ofert w serwisie www.agroturystyka.pl. Wykładowca wielu konferencji, seminarium, wykładów oraz warsztatów propagujących turystykę i agroturystykę.

e-mail: wczerniec@gmail.com

Jagoda Urszula Jóźwik2024-05-09T12:47:13+02:00

Jagoda Urszula Jóźwik – Specjalista ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospdarstwa Gościnne”. Specjalista z zakresu promocji kwater agroturystycznych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w związku z tym prowadzi weryfikację kategoryzacji obiektów – Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wielu wydawnictw. Przede wszystkim prowadzi aktywną współpracę z kwaterodawcami, inspektorami Wiejskiej Bazy Noclegowej. Wykształcenie wyższe.
Jest administratorem strony internetowej www.agroturystyka.pl, www.pftw.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji.

Obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Prelegent na szkoleniu Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych w Wojciechowie, 2019 rok – omówiła temat: Promocja w serwisie www.agroturystyka.pl jako internetowym narzędziu informacji, promocji i sprzedaży oferty agroturystycznej. Samodzielna administracja stroną.
Prowadziła konsultacje dla Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej projektu pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja”. Konsultacja dotyczyła standardów jakości wynikających z kryteriów Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w celu opracowania regulaminu konkursu. Opracowany z udziałem konsumentów system to zbiór wymagań dotyczących zarówno infrastruktury jak i usług towarzyszących.

Obsługa oraz współorganizacja seminariów/ warsztatów/ konferencji.

Realizator oraz obsługa wielu projektów m.in ,,Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej’’; “Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Małopolsce opartych na autentycznych elementach regionalnych”; „Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”.

Inspektor certyfikujący obiekty, atrakcje turystyczne w ramach certyfikacji produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

https://www.facebook.com/jagoda.jozwik.9/

e-mail: jagoda@agroturystyka.pl

Ewa Turek2021-09-09T12:05:48+02:00

Ewa Turek – Specjalista ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów; pracownik ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Tworzy pakiety pobytowe w gospodarstwach agroturystycznych na terenie województwa lubelskiego. Brała czynny udział oraz obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Uczestniczyła w spotkaniu członków Lokalnej Organizacji Turystycznej. Poprowadziła wykład nt. „Tworzenia kosztów imprez i produktów turystycznych” w Nałęczowie w dniu 29.11.2019. Prelekcja dotyczyła sprzedaży i rozliczania kosztów usług turystycznych oraz szczególnych zasad ich opodatkowania. Wykształcenie wyższe.
Ewa Turek prowadzi obsługę oraz współorganizuje seminara:
„Rekomendacja Turystyki Wiejskiej” 17 marca 2018 r. – Łódź
„Produkt Turystyki Wiejskiej” 12 maja 2018 r. – Szczecin
„Promocja oferty turystyki wiejskiej” – 23 listopad 2018 rok – Warszawa
Obsługiwała cykl seminariów pt. „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej”:
Specjalizacja oferty turystyki wiejskiej”- Wrocław – 24 luty 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.
„Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej” -Łódź – 17 marca 2017 r, w Hali Expo-Łódź,
„Aktywność liderów wiejskich jako ważny czynnik rozwoju turystyki na obszarach wiejskich” – Gdańsk – 1 kwietnia 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
„Dziedzictwo polskiej wsi jako główny potencjał budowania oferty turystyki wiejskiej” – Warszawa – 22 kwietnia br., w Centrum Targowo-Kongresowym.
„Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej” – Szczecin – 13 maja 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim
„Komercjalizacja produktu turystyki wiejskiej”. Opole – 27 maja 2017 r. na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej
„Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej” – Warszawa 24 listopada 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki.
e-mail: info@kraina.org.pl

SEMINARIA 2019

Markowe produkty turystyki wiejskiej2019-11-26T08:09:04+01:00

Dnia 22 listopada 2019 r. odbędzie się seminarium pt. „Markowe produkty turystyki wiejskiej”.

W programie seminarium:

Zarządzanie terytorialnymi markami turystycznymi w Polsce w świetle realizacji projektu „Polskie Marki Turystyczne” – Marek Sołtysiak – Departament Turystyki
Konkurs „Na wsi najlepiej” jako narzędzie kreowania marki turystyki wiejskiej – Przedstawiciel POT,
Trendy konsumenckie w odniesieniu do oferty turystyki wiejskiej na podstawie doświadczeń serwisu www.slowhop.com” – Aleksandra Klonowska – Szałek – serwis www.slowhop.com,
Wdrażanie marki regionalnej dla wyrobów/produktów, usług i doznań oraz Szlaku Tradycji Śląska Cieszyńskiego i Górnych Kisuc (Czechy) – Leszek Richter – regionalny koordynator marki „GÓROLSKO SWOBODA produkt regionalny®”
Cechy markowego produktu turystyki wiejskiej – dr hab. Magdalena Kachniewska, prof. SGH w Warszawie
Dobre praktyki zarządzania marką w turystyce wiejskiej

Seminarium odbędzie się w Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa, w godz. 10.00 – 15.00 w podczas targów TT Warsaw.

Seminarium realizowane jest przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG” oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

1. Zarządzanie terytorialnymi markami turystycznymi w Polsce w świetle realizacji projektu „Polskie Marki Turystyczne”

Marek Sołtysiak, Ministerstwo Rozwoju

PL

2. Konkurs Na wsi najlepiej jako narzędzie kreowania marki turystyki wiejskiej

Polska Organizacja Turystyczna

PL

3. Trendy w hospitality 2020 – Na podstawie doświadczeń portalu Slowhop

Aleksandra Klonowska – Szałek, serwis www.slowhop.com

PL

4. Marka regionalna „Górolsko Swoboda produkt regionalny®”

Leszek Richter – regionalny koordynator marki „Górolsko Swoboda produkt regionalny®”

PL

5. Cechy markowego produktu turystyki wiejskiej

dr hab. Magdalena Kachniewska, prof. SGH w Warszawie

PL

6. Dobre praktyki zarządzania marką w turystyce wiejskiej: Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Jabłonią”

Katarzyna Siwiec – Agroturystyka “Pod Jabłonią”

PL

7. Dobre praktyki zarządzania marką w turystyce wiejskiej: “W Krainie Rumianku”

Kraina Rumianku

PL

Konferencja Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ – DESIGN THINKING o Turystyce Wiejskiej i Agroturystyce2019-10-22T07:36:22+02:00

 

Dnia 19 października 2019 roku odbyła się konferencja pt. „Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ – DESIGN THINKING o turystyce wiejskiej i agroturystyce”, która odbyła się podczas World Travel Show Międzynarodowych Targów Turystycznych w Nadarzynie. Konferencja realizowana była przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG” oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

W programie konferencji:
Dobre praktyki wykorzystania dziedzictwa wsi do tworzenia oraz promocji oferty turystyki wiejskiej w Europie
Mechanizmy wdrażania prawa oraz systemów jakości dla turystyki wiejskiej we Włoszech
Działania Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rzecz wsparcia turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Proces budowania sieciowych produktów turystycznych opartych o tradycje wsi na przykładzie „Małopolskiego szlaku tradycji”
„Mała polska wieś, o której słyszał cały świat…”

EXPERIENCE HOUR – Tradycja jako element budowania konkurencyjnej oferty turystyki wiejskiej – panel dyskusyjny z udziałem krajowych i zagranicznych ekspertów oraz publiczności.
Uczestnicy debaty:
Klaus Ehrlich – Sekretarz Generalny EuroGites
Umberto Selmi – Ismea – Departament Usług Rozwoju Obszarów Wiejskich
Robert Andrzejczyk – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej
Elżbieta Wyrwicz, ekspert ds. turystyki wiejskiej i agroturystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Robert Jakubik, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wiesław Czerniec – Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”
DESIGN THINKING – nowoczesne myślenie o projektach w turystyce wiejskiej – Tomasz Chyrchel – Partner Zarządzający Generator Pomysłów Sp. z o.o

PREZENTACJE

Dobre praktyki w zakresie wykorzystywania dziedzictwa obszarów wiejskich do rozwijania i promowania oferty turystyki wiejskiej w Europie.

Klaus Ehrlich, Sekretarz Generalny EuroGîtes – Europejskiej Federacji Turystyki Wiejskiej

PL

ENG

Mechanizmy wdrażania ustawodawstwa i systemów jakości dla turystyki wiejskiej we Włoszech.

Umberto Selmi, Włoska Sieć Obszarów Wiejskich

PL

ENG

Działania Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Na Rzecz Wsparcia Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki w Polsce.

Robert Jakubik, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

PL

Proces budowania sieciowych produktów turystycznych opartych o tradycje wsi na przykładzie „Małopolskiego szlaku tradycji”.

Bożena Srebro,  Sądecka Organizacja Turystyczna

PL

„Mała polska wieś, o której słyszał cały świat…”.

Wanda Chlastawa,

PL

DESIGN THINKING – nowoczesne myślenie o projektach w turystyce wiejskiej – 5 pomysłów na promocję i rozwój usług w turystyce.

Tomasz Chyrchel, Generator Pomysłów Sp. z o.o.

PL

Wieś polska smakuje2019-07-17T06:46:22+02:00

11 maja 2019 roku odbyły się warsztaty pt. „Wieś Polska Smakuje”, w Sali Konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Warsztaty odbyły  się podczas trwającego w tym czasie Pikniku nad Odrą, Targi Turystyczne MARKET TOUR.
Warsztaty realizowane były przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG” oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.
W programie szkolenia:
• Turystyka wiejska w projekcie „Polska smakuje” – przedstawiciel Oddziału Terenowego KOWR w Szczecinie
• Warunki prawne i podatkowe sprzyjające wykorzystaniu żywności do prowadzenia działalności turystycznej na wsi – Ryszard Jasiński
• Wykład wprowadzający „Polskie i zagraniczne przykłady produktów turystyki wiejskiej opartych o potencjał kulinarny” – Piotr Geise
• Warsztaty „Budowanie oferty pobytowej w gospodarstwie agroturystycznym w oparciu o tradycje kulinarne regionu” – Piotr Geise
• Enoturystyka jako oferta specjalna gospodarstwa agroturystycznego – Wojciech Popko – Właściciel gospodarstwa agroturystycznego oraz winnicy „Polana” na Roztoczu w woj. lubelskim
• Dobre praktyki z zakresu wykorzystania potencjału kulinarnego w przygotowania oferty turystyki wiejskiej – przedstawiciele kwater agroturystycznych oraz podmiotów turystycznych działających na zachodniopomorskiej wsi.

PREZENTACJE

Enoturystyka jako oferta specjalna gospodarstwa agroturystycznego
Wojciech Popko,

Polska Smakuje
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Produkty turystyki wiejskiej oparte o potencjał kulinarny – dobre praktyki polskie i zagraniczne
dr Piotr Geise

Warunki prawne i podatkowe sprzyjające wykorzystaniu żywności z gospodarstwa rolnego do prowadzenia działalności turystycznej na wsi
mgr inż. Ryszard Jasiński, ZODR Barzkowice

Rola organizacji pozarządowych w procesie rozwoju turystyki wiejskiej2019-07-17T06:28:35+02:00

Konferencja odbyła się 6 kwietnia 2019 roku w Gdańsku – na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk.

Celem konferencji było podkreślenie roli organizacji pozarządowych, a przede wszystkim stowarzyszeń agroturystycznych w promocji i rozwoju turystyki wiejskiej. Była to też próba określenia ról dla obecnie funkcjonujących na terenach wiejskich organizacji (LOT, LGD, Stowarzyszenia agroturystyczne)
W ramach konferencji omówione zostały m.in. następujące tematy:
1. Znaczenie kapitału społecznego w rozwoju turystycznych funkcji obszarów wiejskich.
2. Możliwości wsparcia organizacji pozarządowych.
3. Rola stowarzyszeń agroturystycznych w rozwoju turystyki wiejskiej.
4. Działania organizacji pozarządowych wykorzystujących turystyczny potencjał polskiej wsi – dobre praktyki:
5. 25 lat Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu – wzorzec działań i współpracy na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej
6. Teraźniejszość i przyszłość stowarzyszeń agroturystycznych na przykładzie Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu
7. Współpraca z instytucjami działającymi na rzecz promocji i rozwoju turystyki wiejskiej na przykładzie Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu

PREZENTACJE

Rola stowarzyszeń agroturystycznych
w rozwoju turystyki wiejskiej

Wiesław Czerniec, Prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej “Gospodarstwa “Gościnne”

Działalność PODR w Lubaniu na rzecz rozwoju GSA
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

Kwaterodawca to tez przedsiębiorca, 22 marca 2019 rok.2019-07-17T06:28:45+02:00

Dnia 22 marca 2019 rok odbyło się szkolenie pt. „Kwaterodawca to też przedsiębiorca” w Hali Expo-Łódź.  Szkolenie odbyło się podczas trwających w tym czasie XXV Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.

W programie szkolenia:
I. Przepisy prawne w zakresie prowadzenia działalności turystycznej na wsi, w tym:
• dostosowania oferty turystyki wiejskiej do nowych przepisów o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych,
• nowe możliwości w zakresie wzbogacenia oferty o sprzedaż bezpośrednią przetworzonych artykułów rolnych, ułatwienia w łączeniu działalności rolniczej i pozarolniczej wynikające z wdrożenia nowego Prawa przedsiębiorców
• Obowiązujące przepisy podatkowe,
• Aspekty sanitarne działalności turystycznej na wsi – dr Jerzy Raciborski, Akademia Wychowania Fizycznego, Instytut Turystyki w Krakowie
II. Planowane zmiany w zakresie funkcjonowania turystyki wiejskiej w Polsce (usługi hotelarskie, podatek turystyczny, itp.) – przedstawiciel Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki

PREZENTACJE

Kwaterodawca to też  przedsiębiorca – prawo
Jerzy Raciborski, Zakład Prawa Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Działania DT w zakresie wsparcia agroturystyki
Ewa Pawlak – Lewandowska, Dyrektor Departamentu Turystyki (Ministerstwo Sportu i Turystyki)

Przejdź do góry