Targi turystyki wiejskiej2023-11-22T09:04:29+01:00

TARGI TURYSTYKI WIEJSKIEJ

World Travel Show – Międzynarodowe Targi Turystyczne2023-12-01T11:06:23+01:00

World Travel Show – Międzynarodowe Targi Turystyczne odbędą się 23-25 listopad 2023

W czasie trwania targów, w ciągu trzech dni, czołowe firmy z Polski i zagranicy zaprezentowały szeroką ofertę produktów i usług. Udział w targach był wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym oraz do nawiązania kontaktów biznesowych. Elementem charakterystycznym targów była promocja krajów, miast i regionów.

World Travel Show – Międzynarodowe Targi Turystyczne – to miejsce inspiracji dla kilku tysięcy pasjonatów podróży, którzy poszukują destynacji dla swoich wypraw weekendowych czy wakacyjnych. Podczas Targów można było uczestniczyć w konferencjach, warsztatach, debatach m.in. pt. Ustawa o imprezach turystycznych – zmiany oczami organizatorów turystyki; Turystyka Senioralna w Polsce; Cyfrowe gry terenowe na smartfony – nowe oblicze turystyki.

Na stoisku “Odpoczywaj na Wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było skorzystać z  informacji, konsultacji i odpowiedzi na pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki. Dla gości dostępne były przewodniki, mapy, katalogi z ofertą wypoczynku na wsi.

Podczas każdego dnia trwania imprezy targowej zostały przeprowadzone pokazy oraz warsztaty pt. “Wiejskie dekoracje”.

https://agroturystyka.pl/aktualnosci/relacja-z-miedzynarodowych-targow-turystycznych-tt-warsaw

Targi Smaki Regionów w Poznaniu2023-11-13T11:15:12+01:00

Targi Smaki Regionów w Poznaniu odbyły  się w dniach 29.09-01.10.2023

Smaki Regionów to pełna oryginalnej i smacznej żywności oferta adresowana do współczesnych, bardzo świadomych konsumentów, przykładających dużą uwagę do spożywanych produktów i poszukujących tych, które mają ekologiczne pochodzenie czy też ich produkcja jest potwierdzona certyfikatami jakości.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” dostępna była oferta gospodarstw agroturystycznych oferujących wyżywienie oparte na lokalnych produktach. Wśród licznych materiałów znaleźć można było pomysły na wypoczynek w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Wielkopolsce oraz innych województwach m.in. m.in.:

– nowy katalog pt. „Wieś Polska Zaprasza” zawierający ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” wraz z opisem wszystkich obiektów posiadających aktualną rekomendację obiektu – wydawca Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”;

Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w warsztatach oraz konkursie pt. Wiejskiej Dekoracje, prowadzone przez twórczynię Panią Anetę Wójcik.

Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie2023-09-22T10:33:01+02:00

Od 2  do 3 września 2023 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie odbyły się Dożynki Jasnogórskie. Była to świetna okazja by sprawdzić jakie korzyści czekają na turystów, którzy wybiorą odpoczynek na wsi.

Oprócz materiałów promocyjnych, przewodników, katalogów obiektów agroturystycznych na stoisku “Odpoczywaj na wsi” przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji.
Warsztaty pt. „Podkowa na szczęście” – poprowadziła je twórczyni ludowa Pani Urszula Mirosław.  Podczas warsztatów uczestnicy mogli wykonać ozdobne podkowy z użyciem różnych technik plastycznych i technicznych.
Został zorganizowany konkurs – na najładniejszą podkowę. Dla laureatów konkursu czekały atrakcyjne nagrody.

Dożynki ro święto zakończenia całorocznych prac polowych – spotkanie rolników z całej Polski.
W programie:
Targi: nasienne, paszowe, pszczelarskie;
Wystawy: Polska nauka rolnicza, maszyny i narzędzia rolnicze, przedsiębiorczość, odnawialne źródła energii i mikroinstalacje, zabytkowe maszyny rolnicze, drobny inwentarz;

Ponadto:
Prezentacja sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich
Festiwal produktów tradycyjnych i lokalnych
Prezentacja lokalnych grup działania
Prezentacja zagród edukacyjnych. Kiermasze: kwiatów i krzewów ozdobnych, rolnictwa ekologicznego, produktów rolno-spożywczych
Występy zespołów folklorystycznych

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie stoiskiem.

Piknik Poznaj Dobrą Żywność 18 czerwca2023-08-28T12:37:57+02:00

Piknik Poznaj Dobrą Żywność odbył się 18 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

Podczas pikniku ponad 100 wystawców zaprezentowało produkty wysokiej jakości, wyróżnione znakami jakości i uczestniczące w systemach jakości żywności.

Prezentacje produktów, degustacje, konkursy czy warsztaty kulinarne to tylko niektóre przyjemności, które zostały zaoferowane gościom wystawcy. Można było skosztować m.in. produktów mięsnych, mlecznych, warzywnych i owocowych, soków, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oprócz oferty wypoczynku na wsi zostały przeprowadzone pokazy oraz warsztaty przez twórczynię ludową Panią Annę Kucharską. Pokaz

dotyczył wykonania kogutów i kur z siana.

Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”2023-05-29T13:17:34+02:00

Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”

Na opolskim Rynku odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w dniach 26-28 maja 2023 roku. Na Rynku spotkali się mieszkańcy Opola, wystawcy, goście, a przede wszystkim miłośnicy turystyki. Na odwiedzających targi czekały atrakcje turystyczne, kulturalne, sportowe i kulinarne oraz liczne promocje. Oferta wypoczynku na wsi została zaprezentowana na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi” na którym nie zabrakło materiałów promujących wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, atrakcji turystycznych czy też wyspecjalizowanych ofert pobytu na wsi.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.
Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.
W ramach warsztatów zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla uczestników targów.

 

TT Warsaw Nadarzyn 24-26 listopada 2022 r.2022-11-29T12:06:52+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbyły się w dniach 24 – 26 listopada w Nadarzynie.

To były intensywne trzy dni podczas których, na stoisku Odpoczywaj na Wsi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogliście poznać oferty:

 • gospodarstw agroturystycznych
 • zagród edukacyjnych
 • atrakcji turystycznych
 • uczestniczyć w warsztatach twórczości ludowej pod okiem Pani Ewy Mitowskiej
 • w ramach warsztatów wygrywać nagrody!!!!

Na targach również można było zapoznać się z ofertą touroperatorów, agentów turystycznych, obiektów noclegowych, narodowe organizacje turystyczne biura podróży, firmy świadczące usługi transportowe, porty lotnicze, ubezpieczyciele Poznaj innowacje i trendy rynkowe branży turystycznej.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON Poznań 21-23 października 2022 r.2022-11-02T09:48:53+01:00

W dniach 21 – 23 października w POZNANIU odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, ul. Głogowska 14, 60-748 Poznań.
Targi TOUR SALON były miejscem inspiracji dla kilku tysięcy pasjonatów podróży, którzy szukali destynacji dla swoich wypraw weekendowych czy wakacyjnych.

Podczas targów zaprezentowały się polskie regiony, miasta i gminy, organizatorzy wypraw, przewoźnicy, a także dostawcy usług turystycznych zza granicy. TOUR SALON to było miejsce spotkań ze znanymi podróżnikami, pasjonatami wypraw.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi :-)

Na stoisku zostały zgromadzone materiały promocyjnie, które obejmowały ofertę dotyczącą całej Polski.
Wśród materiałów m.in. były:
• katalog pt. „Wieś Polska Zaprasza” zawierający ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”,
• mapa pt. „Turystyka Wiejska w Polsce” z wykazem członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, wykazem obiektów posiadających aktualną rekomendacje Wiejskiej Bazy Noclegowej, wykazem producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego,
• katalog „Odpoczywaj na wsi” zawierający opis najciekawszych regionów polskiej wsi,
• katalog „Urlop u ekorolnika” – przewodnik po gospodarstwach ekologicznych w Polsce,
• mapa „Wieś Lubelska Zaprasza” zawierająca wykaz gospodarstw agroturystycznych z województwa lubelskiego.

W tych dniach można było uczestniczyć w warsztatach wykonania witraży. Znając technikę można było puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby. Nauczyć się tworzyć wspaniałe witraże pod okiem twórczyni ludowej Pani Moniki Matuła -Wetzlich.
W ramach warsztatów 21 – 23 października 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie stoiskiem “Odpoczywaj na wsi”

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym Siedlce 10-11 września 2022 r.2022-09-13T09:43:58+02:00

Stoisko „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – uczestniczyło w Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym w dniach 10 – 11 września 2022 rok.
Podczas wydarzenia Eksperci udzielali informacji, prowadzili konsultacje i odpowiadali na pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki osobom odwiedzającym stoisko.
Na stoisku dostępne były materiały dla turystów szukających inspiracji do wypoczynku na wsi – foldery, przewodniki, mapy, ulotki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mapa „Turystyka Wiejska w Polsce” w której zaprezentowana jest oferta sieci zagród edukacyjnych, obiektów skategoryzowanych, producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Wszystkie podmioty cechuje
Odbyły się warsztaty decoupage Wiejskie Dekoracje. Podczas warsztatu dzieci oraz dorośli wybierali wzór serwetki, którym ozdabiali swoją podstawkę lub drewnianą łyżkę, następnie wycinali z niej wzór, układali wg swojego pomysłu, przyklejali i lakierowali.
W ramach warsztatów 10 – 11 września 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami !!!

 

Dożynki Jasnogórskie Częstochowa 3-4 września 2022 r.2022-10-17T08:55:47+02:00

W dniach 3-4 września w CZĘSTOCHOWIE odbyły się Dożynki Jasnogórskie, gdzie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi.
Poznać odpowiedzi i zagadnienia na: pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, propozycję wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych w tym ofertę specjalną związaną z enoturystyką, turystyka konną, ekologią…można było puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby podczas organizowanych na stoisku WARSZTATÓW. Nauczyć się tworzyć wspaniałe witraże pod okiem twórczyni ludowej Pani Moniki Matuła -Wetzlich. W ramach warsztatów 3 – 4 września 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami !!!

Targi Turystyczne Atrakcje Regionów w Chorzowie 10 – 12 czerwca 20222022-06-15T11:42:41+02:00

10. edycja Targów Atrakcje Regionów była prawdziwą gratką dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu, niepowtarzalną okazją, by zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin.

Jedna z ciekawszych ofert, jaka została zaprezentowana na Targach, dostępna była właśnie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Odpoczywaj na wsi”.

Zawierała  m.in.  materiały dla turystów szukających indywidualnych rozwiązań, gotowych form wypoczynku dla pasjonatów turystyki pieszej, rowerowej czy też górskiej, gastro-turystów oraz dla rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. 
To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON2021-09-29T09:40:55+02:00

Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi”, podczas  Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbędą się w dniach 24 – 26 września 2021 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 w Poznaniu.

Na stoisku zostały zgromadzone materiały promujące wypoczynek w obiektach agroturystycznych oraz atrakcje turystyczne na wsi.

Podczas każdego dnia trwania imprezy targowej zostały przeprowadzone przez twórczynię ludową Panią Monikę Matuła-Wetzlich warsztaty pn. „zakładki z motywem folkowym”, „mini tkactwo” oraz „jesień na wsi – papieroplastyka”. W ramach warsztatów uczestnicy stosując metodę decoupagę, ozdabiali drewniane listewki tworząc folklorystyczne zakładki do książek oraz wykonywali piękne ludowe kwiaty z bibuły.

Targi TOUR SALON są miejscem inspiracji dla kilku tysięcy pasjonatów podróży, którzy poszukują destynacji dla swoich wypraw weekendowych czy wakacyjnych. Podczas edycji 2021 zaprezentowane zostały polskie regiony i miasta, a także dostawcy usług turystycznych zza granicy.

XXVII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach2021-09-15T11:25:35+02:00

Dni Siedlec – XXVII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 11 i 12 września 2021 r. w Siedlcach na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, to możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy, uzyskania informacji dotyczących innowacji, zasięgania opinii i porad instytucji działających na rzecz rolnictwa, a także prezentacja towarów, usług i produktów.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowana została szeroka oferta gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, a także innych form wypoczynku na obszarach wiejskich.

Podczas każdego dnia trwania imprezy uczestnicy mogli aktywnie uczestniczyć w warsztatach twórczości ludowej pn. „tkactwo na mini krosnach”, „witrażowa wycinanka” oraz „mandale”. W ramach warsztatów zorganizowane zostały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników.

   

 

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie2021-09-15T11:16:11+02:00

Po raz pierwszy w tym roku stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi” było dostępne dla odwiedzających. w dniach od 4 do 5 września 2021 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie. Była to świetna okazja by sprawdzić jakie korzyści czekają na turystów, którzy wybiorą odpoczynek na wsi.

Oprócz materiałów promocyjnych, przewodników, katalogów obiektów agroturystycznych przygotowane zostało mnóstwo atrakcji.
Warsztaty pt. „Podkowa z masy solnej” oraz „Zdobienie żelaza” – poprowadzone przez twórczynię ludową Panią Urszulę Mirosław.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli wykonać ozdobne podkowy oraz zdobić krążki metalowe za pomocą kowalskich stempli. W formie rekwizytów były różne rodzaje podków: zimowa i letnia, ortopedyczna itp. dzięki którym uczestnicy poznali różnice między podkowami.

Został zorganizowany konkurs – na najładniejszą podkowę oraz na najoryginalniejszy krążek kowalski. Dla laureatów konkursu czekały atrakcyjne nagrody.

 

                       

World Travel Show – Nadarzyn k. Warszawy2020-02-20T10:25:35+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne – World Travel Show odbędą się w dniach 23 – 25 października 2020 roku w Nadarzynie k. Warszawy

Dożynki Jasnogórskie – Częstochowa2020-09-09T08:20:25+02:00

Dożynki Jasnogórskie, odbyły się w dniach 4 – 6 września 2020 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie.
Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów odbył się konkurs Quiz wiedzy o produktach regionalnych. Konkurs dotyczył produktów zarejestrowanych jako Chronione Nazwy Pochodzenia, Chronione Oznaczenia Geograficzne oraz Gwarantowane Tradycyjne Specjalności.
Liczni uczestnicy dożynek mogli wziąć udział w warsztatach – malowanie na tkaninie. Warsztaty prowadzone były przez Panią Wiolettę Mazurek właścicielkę Pracowni Rękodzieła.
Na stoisku zapewnione zostały środki do dezynfekcji.

Targi Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW – Chorzów2020-09-23T06:23:11+02:00

W dniach 25 – 27 września odbędą się Targi Turystyki Weekendowej – Atrakcje Regionów w Chorzowie. Lokalizacja targów na terenie Parku Śląskiego oraz ich nowa forma- wystawcy w domkach zewnętrznych stwarza możliwość kontaktu z klientem z zachowaniem bezpieczeństwa, a dla odwiedzających będzie dodatkową możliwością do wyjścia z rodziną na łono natury.

Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Odpoczywaj na wsi będą przygotowane przewodniki, mapy, foldery promocyjne regionów – propozycje atrakcji, noclegów, które zachęcą do odwiedzenia polskiej wsi.

Dla uczestników targów przygotowano konkurs “Tradycyjne Stroje Ludowe” gdzie wykazać trzeba będzie się wiedzą na temat wzorów, kolorów i części garderoby z różnych stron kraju, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych. Stoisko zostało przystosowane zgodnie obowiązującym reżimem sanitarnym.

Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne Market Tour – Szczecin2020-09-09T08:30:16+02:00

Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne MARKET TOUR w Szczecinie, odbyły się w dniach 5 – 6 września 2020 roku Wały Chrobrego.
W czasie trwania pikniku odbyło się seminarium „Wyzwania dla turystyki wiejskiej w obliczu starzenia się społeczeństw” w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów został zrealizowany konkurs „Mapa atrakcji turystycznych”, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.
Zostały poprowadzone warsztaty – podkowa z masy solnej. Prowadzący Pan Daniel Stawski, właściciel warsztatu kowalskiego „Kuźnia Rogata”. Prowadzi warsztaty oraz pokazy nawiązujące do tradycyjnego kowalstwa ludowego. Specjalizuje się w rekonstrukcji historycznej prezentując dawne techniki i wyroby kowalskie z czasów średniowiecza. Zajmuje się również wytwarzaniem dekoracji jak i przedmiotów użytkowych z użyciem technik kowalskich i metaloplastycznych.

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK – Toruń2020-02-20T09:21:54+01:00

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK odbędą się dniach 28 – 29 marca 2020 roku w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu przy ulicy Szosa Bydgoska 3.

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego – Wrocław2020-03-02T10:12:02+01:00

12. edycja MTT Wrocław odbyła się w dniach 28 luty – 1 marca 2020 r na Stadionie Wrocław. Wrocławskie targi były szansą na znalezienie ciekawego pomysłu na wypoczynek w Polsce lub zagranicą, ale także okazją do poznania kultury i oferty turystycznej polskich regionów. Na stoisku oprócz materiałów promujących wypoczynek na wsi przewidziane zostały liczne atrakcje.

Odbył się konkurs na Hasło promujące wypoczynek na wsi.

Pierwsze miejsce zajęło hasło:  “Na wsi odpoczywaj, piękno Polski odkrywaj”

Drugie miejsce zdobyło hasło: “ZaWieś się na Wieś

Trzecie miejsce zdobyło hasło (wiersz):

“Polska wieś, jedyna taka w świecie.

Piękna wiosną, piękna w lecie.

Zdrowe jadło, śmiech swoboda,

Polska wieś Ci zdrowia doda”.

W czasie trwania targów odbyły się warsztaty „Od owieczki d

o niteczki”.
Uczestnicy w pierwszych etapach nauczyli się na temat gręplowania, przędzenia, tkania, a następni

e wykonali ekomaskotkę – kurkę, baranka oraz wianuszek z wełny czesankowej. Wykonane prace były pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”.

Warsztaty „Słodkie życie pszczół”
Twórczyni ludowa Pani Malinowska Elżbieta, członek Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Warsztaty polegały na wyrobie świec woskowych oraz ozdabianiu pierników wypieczonych według starej receptury. Uczestnicy targów zapoznali się ze sprzętem pszczelarskim oraz z biologią rodziny pszczelej, sposobami pozyskiwania produktów pszczelich i ich charakterystyką. Na warsztatach można zobaczyć i poznać od środka „prawdziwy ul”.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON – Poznań, 14-16 luty2020-02-25T10:38:36+01:00

Targi odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 w budynku Poznań Congress Center. Na nowym stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów odbył się konkurs – Tradycyjne stroje ludowe, gdzie laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach wypieku chleba, bułeczek – zajęcia prowadzone były przez Panią Mariolę Bzdręga oraz Ryszarda Kurylonek z Zagrody Edukacyjnej “Sycyn pod lipą”.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON – Poznań, 1 – 3 luty 2019 r.2019-02-07T08:38:05+01:00

W dniach 1 – 3 luty 2019 rok na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się już po raz 30 Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Targi stworzyły wyjątkową możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata, a także promocji potencjału turystycznego Polski na arenie międzynarodowej.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi”  dostępne były materiały promujące wypoczynek w Polsce, a głównie w wielkopolskiej wsi. Materiały dostępne były w różnych językach.

Przygotowano wiele atrakcji mi.in.:

W czasie trwania imprezy odbył się konkurs “Wiejska Krzyżówka”, uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę oraz wpisać hasło główne z twórczości Jana Kochanowskiego “Wsi spokojna, wsi wesoła, który głos twej chwale zdoła”.

Laureatami konkursu zostali: Pani Małgorzata Silska, Pani Urszula ze Stargardu oraz Pani Grażyna Zielińska – Gratulacje!

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą wypoczynku na wsi na 2019 rok https://www.facebook.com/odpoczywajnawsi/

Międzynarodowe Targi Turystyczne – Wrocław, 1 – 3 marzec 2019 r.2019-03-07T08:44:45+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego – Wrocław, odbyły się w dniach 1 – 3 marca 2019 roku, Stadion Wrocław. Wizyta na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” była  niepowtarzalną okazją do zapoznania się z ofertą turystyczną polskiej wsi. Do dyspozycji odwiedzających były dostępne liczne materiały promocyjne – foldery, mapy, poradniki, przewodniki oraz ulotki ofertowe.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach oraz pokazach dawnych zawodów związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.

Zostały poprowadzone pokazy, warsztaty „Od owieczki do niteczki”  przerobu wełny owiec wrzosówek hodowanych w gospodarstwie, pokaz gręplowania, przędzenia, tkania, wykonanie ekomaskotki z wełny czesankowej. Kowalowe Skały – Pani Agata Kowal-Ruschil Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra,

• Warsztaty zielarskie „Mój mały ogródek na wsi”.
Zostały poprowadzone warsztaty zielarskie – kosmetyki z ziół, wykonanie saszetek pachnących z ziołami, ozdabianie doniczek różnymi technikami. Dom w Ogrodzie Freya – Anna Rawska, Bukowna 11, 59-307 Raszówka, rawskania@gmail.com, www.ogrodfreya.pl

Przed targami został zorganizowany konkurs na fanpage „Odpoczywaj na wsi”, w którym do wygrania był voucher na weekendowy pobyt w gospodarstwie agroturystycznym w województwie dolnośląskim – Dom Gościnny u Majów

Zadaniem uczestników była odpowiedź na pytanie:

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „GG” prowadzi system kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej. Obiekty skategoryzowane klasyfikowane są do jednej z dwóch kategorii. Jedna z nich to „Wypoczynek na wsi”. Podaj nazwę drugiej kategorii. Wymień trzy wymagania, które gospodarstwo musi spełnić aby zostać zakwalifikowanym do tej kategorii. Nagrodę główną wygrała Pani Beata Ledwoń – Serdecznie GRATULUJEMY.

Poza konkursem internetowym w czasie trwania targów, został zorganizowany konkurs dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi”, MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.

Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR – Łódź, 22 – 24 marzec 2019 r.2019-04-04T09:50:57+02:00

W dniach 22 do 24 marca  w Łodzi, odbyły się XXV Jubileuszowe Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.

Jak zwykle byliśmy tam ze stoiskiem „Odpoczywaj na Wsi”.

Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty m.in.  z bednarstwa, wikliniarstwa oraz atrakcyjny konkurs z nagrodami. Osoby prowadzące lub planujące rozpoczęcie działalności turystycznej na wsi mogły wziąć udział w szkoleniu dotyczącym aspektów prawnych i podatkowych.

Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, GLOBalnie – Katowice, 29-31 marzec 2019 r2019-04-04T09:45:25+02:00

W dniach 29 – 31 marca odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego, GLOBalnie w Katowicach na terenie – Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dla gości Targów, przygotowano materiały zawierające ofertę wypcozynku na wsi – mapy, foldery, ulotki.

Zorganizowany został konkurs dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi” – Konkurs – Quiz wiedzy o agroturystyce odbył się na scenie głównej w Niedzielę o godzinie 11.00.

Również dla małych i dużych zorganizowane zostały warsztaty realizowane przez twórców ludowych z Zagrody Edukacyjnej „Ranczo Artemidy”. Pani Barbara Kubina-Sobańska, www.ranczoartemidy.pl

• Warsztaty „Z życia dawnej wsi”.
Będą prowadzone pokazy, warsztaty na których uczestnicy targów będą mogli mielić zboże, pisać gęsim piórem przy świetle lampy naftowej, prać na tarze, prasować starymi żelazkami, m.in. takimi z duszą.
• Warsztaty „Zielarskie czary-mary”.
Uczestnicy poznali zapach różnych ziół, dowiedzą się, których używa się w kuchni, z których robi się leki, a które są najlepsze na maseczki i kremy, by skóra była jędrna i świeża. W czasie zajęć można było zobaczyć, jak powinno się przechowywać zioła, dowiedzieć się kiedy można je zbierać oraz skosztować smakołyków z ich dodatkiem. Barwnikami pozyskanymi z ziół malowano  papierowe talerzyki.
• Warsztaty „Dekoracja pierników”.
W czasie zajęć uczestnicy dekorowali wcześniej przygotowane pierniki.

Serdecznie dziękujemy za udział w Targach i odwiedziny naszego stoiska!

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME – Gdańsk, 6 – 7 kwietnia 2019 r.2019-04-19T08:26:22+02:00

Dnia 6 – 7 kwietnia 2019 roku odbyły się targi FREE TIME FESTIWAL w Gdańsku

Na stoisku ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z ofertą wypoczynku w na wsi, a przede wszystkim  w województwie pomorskim.  Został zorganizowany konkurs z atrakcyjnymi nagrodami  – na “Hasło promujące wypoczynek na polskiej wsi” – rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Niedziele o godzinie 15.00.

Zwycięskie hasła:

 • “Nie ma nic piękniejszego od polskiej wsi, będziesz chciał tam spędzić wszystkie noce i dni”
 • “Wie to każda polska rodzina, że najpiękniejsza jest wiejska kraina”
 • “Wieś spokojna, wieś wesoła, każdemu wypoczynkowi podoła”

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Dzieci oraz dorośli mogli wziąć udział w warsztatach „Nasze polskie masło” oraz „Palemkowe inspiracje”. W ramach warsztatów zostały poprowadzone zajęcia wykonania dekoracji świątecznych – palemek, malowania jaj wielkanocnych różnymi metodami.

  

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK – Toruń, 13 – 14 kwiecień 2019 r.2019-04-19T07:07:13+02:00

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK, odbędą się w dniach 13 – 14 kwietnia 2019 r. na terenie Centrum Targowe PARK, ul. Szosa Bydgoska 3, 87-100 Toruń.

Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi” zostaną przygotowane dla Państwa materiały promujące turystykę wiejską oraz agroturystykę m.in. Katalog obiektów rekomendowanych z całej Polski.

Dla osób lubiących aktywnie uczestniczyć w targach przewidziano liczne atrakcje m.in. warsztaty z pszczelarstwa “Sekretne życie pszczół” oraz konkurs “Ginące Zawody”, którego rozstrzygnięcie odbędzie się w Sobotę o godzinie 14.00 przy stoisku. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do śledzenia naszego Fanpage “Odpoczywaj na wsi” , gdzie na bieżąco umieszczamy wszystkie informacje.

Serdecznie zapraszamy.

   

Piknik nad Odrą. Targi Turystyczne MARKET TOUR – Szczecin, 11 – 12 maj 2019 r.2019-07-17T07:03:22+02:00

Piknik nad Odrą był jednym z największych wydarzeń turystycznym na Pomorzu Zachodnim. Dwudniowa impreza zorganizowana została na Wałach Chrobrego – w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta.
Eksperci ze stoiska „Odpoczywaj na wsi” prezentowali m.in. ofertę wypoczynku z województwa zachodniopomorskiego – ofertę noclegową, atrakcje turystyczne, „Frywolitka dla początkujących” były prowadzone przez Twórczynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lisowie. Pani Aurelia Klimczuk – Przewodnicząca KGW w Lisowie, prowadziła zajęcia z szydełkowania.
Warsztaty „Rzeźby miniaturki” prowadził twórca ludowy Pan Tadeusz Orlikowski. Poprowadził on warsztaty rzeźbienia w drzewie maleńkich rzeczy – spinek do włosów, listowników. Ciekawą formą promocji stoiska oraz wypoczynku na wsi, był konkurs pn. „Mapa Atrakcji Turystycznych”, którego podsumowanie zostało zorganizowane na scenie głównej Targów. Stoisko “Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Ponieważ w jednym miejsc można było nie tylko skorzystać z profesjonalnych rad ale i aktywnie uczestniczyć w warsztatach.

    

Targi Turystyki Weekednowej ATRAKCJE REGIONÓW – Chorzów, 17 – 19 maj 2019 r.2019-07-17T08:12:44+02:00

ATRAKCJE REGIONÓW Targi Turystyki Weekendowej w Chorzowie to najliczniej odwiedzana przez aktywnych mieszkańców Śląska impreza turystyczna. Targi to przede wszystkim promocja znanych i mniej znanych polskich regionów i atrakcji turystycznych oraz polskich produktów tradycyjnych i wyrobów rzemieślniczych. Targi odbyły się w wyjątkowym miejscu, gdzie z atrakcyjną ofertą Wystawców zapoznała się bardzo liczna grupa mieszkańców Śląska. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich.
Jedną z ciekawszych ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”. Na stoisku dostępne były materiały dla turystów szukających indywidualnych rozwiązań, gotowych form wypoczynku, pasjonatów turystyki pieszej – rowerowej – górskiej, gastro-turystów, szkół turystycznych, hotelarskich oraz rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było również „na żywo” uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez Zagrody Edukacyjne – warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.
Zostały poprowadzone warsztaty pt. „Wełna owcza w rękach małego artysty” przez Panią Weronikę Krężelok z Centrum Pasterskie w Koniakowie.
W czasie trwania targów został przeprowadzony konkurs na scenie głównej – na hasło promujące wypoczynek na polskiej wsi. Wyniki konkursu i nazwiska laureatów zostały ogłoszone na scenie głównej.

 

Międzynarodowe Targi Turystyki W stronę Słońca – Opole, 24 – 26 maj 2019 r.2019-05-28T10:42:58+02:00

  

W dniach 24 – 26 maja na rynku opolskim odbyły Międzynarodowe Targi Turystyczne “W stronę Słońca”. Wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali dziesiątki kierunków turystycznych, miejsc wartych odwiedzenia, atrakcji turystycznych. Oferta została również przedstawiona przez sanatoria, uzdrowiska, spa, oraz gospodarstwa agroturystyczne. Poza ofertą turystyczną prezentowane zostały walory kulinarne i kulturowe poszczególnych regionów i krajów. Zwiedzający mogli również zapoznać się z rzemiosłem i kuchnią Opolszczyzny. Prowadzony Warsztaty z kowalstwa, garncarstwa, malowania porcelany, tworzenia wianków przybliżała „Opolska Wioska Smaków i Tradycji”.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” została zaprezentowana szeroka oferta turystyczna oraz agroturystyczna, ale również odbyły się warsztaty kroszonkarskie prowadzone przez twórczynie ludowe, Panią Irenę zawadzką oraz Panią Gabriele Waliczek. Odbył się konkurs “Dożynkowy Galimatias”, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.

Piknik PDŻ – Warszawa, czerwiec 2019 r.2019-07-17T08:53:55+02:00

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, odbył się 11 maja 2019 r. na terenie Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Organizatorem pikniku było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Piknik to święto polskiej żywności, w trakcie którego ponad 100 wystawców zaprezentowało swoje produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność czyli produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne. W programie Pikniku znalazły się pokazy kulinarne, pokaz zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych, prezentacja ofert gospodarstw agroturystycznych, a także wystawa zwierząt hodowlanych.

Strefa przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi” została zorganizowana we współpracy z CDR w Brwinowie – Oddział w Krakowie, PFTW „Gospodarstwa Gościnne”, LOT „Krainę Lessowych Wąwozów” oraz POT, gdzie można było zapoznać się z szeroką ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych oraz konsorcjów „Turystyki wiejskiej” i „Polskich Szlaków Kulinarnych”.
Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych. W ramach działań edukacyjnych został zorganizowany konkurs – z nagrodami: „Quiz wiedzy – tradycyjna kuchnia polska”.
Nagrodą główną był voucher pobytowy w gospodarstwie agroturystycznym. Nagrody w konkursie wręczył Pan Minister Jan Krzysztof Ardanowski.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było również „na żywo” uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez twórców ludowych. Warsztaty realizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, który prowadzi Muzeum Kowalstwa. W strefie „Odpoczywaj na wsi” również w specjalnie przygotowanym namiocie odbywały się zajęcia edukacyjne pt. „Szlak żelaza i kowalskich tradycji”. Również zostały poprowadzone pokazy kucia podkowy przez kowala Pana Romana Czernieca, Prezesa Stowarzyszenia Kowali Polskich. W czasie pokazów, kowal zaprezentował stare techniki kowalskie, opowiadał historię oraz przedstawiał cechy regionalnego kowalstwa w Polsce.

Obchody Dnia Dziecka w KPRM – Warszawa, czerwiec 2019 r.2019-07-17T09:07:46+02:00

Na terenach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, dnia 1 czerwca odbył się Narodowy Dzień Dziecka. Najmłodsi mogli dowiedzieć się, jak działa wojskowy sprzęt, spróbować swoich sił np. w sportach walki, a na stoiskach producentów żywności spróbować regionalnych produktów.
Dla dzieci została specjalnie przygotowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi strefa „Odpoczywaj na wsi”, gdzie można było zapoznać się z szeroką ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych. Został zorganizowany konkurs „Moje wakacje na wsi…”, skierowany do dzieci i młodzieży. Celem konkursu było zachęcenie do wyjazdu na polską wieś oraz przybliżenie informacji dotyczących wsi. Inspiracją do prac konkursowych były pokazy wykonywane na stoisku, materiały promocyjne oraz informacje świadczone przez doradców. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. W strefie „Odpoczywaj na wsi” można było również uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez twórców ludowych – warsztatach twórczości ludowej.

Jasnogórskie Dożynki – Częstochowa, wrzesień 2019 r2019-11-27T11:49:38+01:00

31 sierpnia – 1 września 2019 roku odbyły się Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie i XXVIII Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie. W ciągu dwóch dni swój dorobek zaprezentowało kilkuset wystawców począwszy od tradycyjnej i regionalnej żywności z różnych regionów, a skończywszy na rękodziełach ludowych i maszynach rolniczych. Swoją bogatą ofertę dla polskiej wsi przedstawiło Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi na stoisku „Odpoczywaj na wsi”. Została zaprezentowana m.in. wyspecjalizowana oferta agroturystyczna, charakteryzującą się wysoką jakością usług, kwatery skategoryzowane wg. systemu Wiejskiej Bazy Noclegowej.

Uczestnicy dożynek mogli wziąć również udział konkursach z nagrodami m.in. Dożynkowy Galimatias oraz uczestniczyć w warsztatach z pszczelarstwa pt. “Sekretne życie pszczół”, poprowadzonych przez pasjonatkę pszczelarstwa Panią Czesławę Adamik  z Gospodarstwa Pasiecznego „Sadecki Bartnik”.

Wystawa odbyła się na deptaku II i III Al. Najświętszej Maryi Panny, Placu Biegańskiego, terenie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza, Miejskiej Galerii Sztuki przy III Al. Najświętszej Maryi Panny oraz Al. Sienkiewicza.

 

Dożynki Prezydenckie – wrzesień 2019 r2019-11-27T12:42:22+01:00

Dożynki Prezydenckie odbyły się w dniach 14-15 września 2019 roku w Spale. Dwudniowym uroczystościom towarzyszył szereg atrakcji m.in.: „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.

W sobotę podczas pierwszego dnia Dożynek Prezydenckich 2019 odbył się m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Oficjalne obchody święta plonów rozpoczęły się w niedzielę, 15 września, od mszy świętej w intencji rolników w kaplicy polowej Armii Krajowej, w której udział wzięła para prezydencka Pan Andrzej Duda i Pani Agata Kornhanuser-Duda.

W czasie dożynek na stoisku “Odpoczywaj na wsi” został zorganizowany konkurs nawiązujący do tematyki uroczystości „Dożynkowy Galimatias” – laureatom gratulujemy :-)

Wszyscy goście mieli możliwość udziału w warsztatach „Opoczyńskie tradycje”, które poprowadziła Pani Zofia Pacan, Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Piotrkowskiego, właścicielka Regionalnej izby ludowej w Bielowicach.

Zostały poprowadzone warsztaty ubijania masła w kierzynce – wysokim naczyniu wykonanym z drewnianych klepek przez Pana Marcina Szczepanik, członka Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Nagrodą w uczestnictwie w zajęciach była degustacja prawdziwego masła.
Swoich sił w ubijaniu masła spróbowała również, goszcząca na stoisku Pani Prezydentowa Agata Kornhanuser-Duda.

World Travel Show – październik 20192019-11-27T12:30:43+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne Word Travel Show, odbyły się w dniach 18 – 20 października w 2019 r. na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Te wyjątkowe targi umożliwiły błyskawiczną „podróż” dookoła świata w samym sercu Europy. Wystawcy zaprezentowali się w czterech salonach: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej (prezentacja potencjału turystyki polskiej i zagranicznej), Salon Camper&Caravan (promocja turystyki caravaningowej) Warszawski Salon Jachtowy (promocja polskiej branży stoczniowej) oraz Warsaw Ski & Outdoor Show (Targi Wyposażenia Outdoor oraz Sportów Zimowych).

Mieszkańcy województwa mazowieckiego oraz liczni goście z Polski oraz zagranicy mieli możliwość zapoznania się z atrakcjami polskiej wsi na stoisku “Odpoczywaj na wsi” jak również można było uczestniczyć w warsztatach twórczości ludowej prowadzonych przez dwie wspaniałe twórczynie ludowe.
Pani Aneta Wójcik, Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego prowadziła warsztaty „Ludowe decoupage” –  wykonywanie podstawki pod kubki metodą decoupage inaczej zwaną metodą serwetkową.
Pani Urszula Mirosław, poprowadziła warsztaty pt. „Podkowa z masy solnej”, podczas których uczestnicy targów mogli wykonać swoją podkowę z masy solnej.

Na scenie głównej odbyło się oprócz wręczenia nagród w konkursie “Wiejska wykreślanka” również odbyło się wręczenie nagrody laureatce konkursu fotograficznego ogłoszonego na fanpage strony „Odpoczywaj na wsi”.

Stoisko za promocję turystyki i agroturystyki otrzymało wyróżnienie targów Travel Show.

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw – listopad 2019 rok2019-11-27T12:16:17+01:00

W dniach 21-23.11.2019 w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Oferty zaprezentowane zostały przez ponad 350 wystawców, sprzyjały planowaniu rodzinnych wycieczek, ferii zimowych i wyjazdów świątecznych. Wydarzeniu towarzyszył bogaty program spotkań z podróżnikami i pasjonatami oraz eventy skierowane do przedstawicieli branży turystycznej.

Na stoisku można było poznać ofertę agroturystyczną z całej Polski oraz zalety wypoczynku na wsi. Oprócz licznych materiałów informacyjnych i promocyjnych, każdy kto odwiedził stoisko mógł zasięgnąć informacji o sprawdzonych obiektach noclegowych lub dowiedzieć się jak zacząć własny biznes na wsi.

Na odwiedzających czekały liczne atrakcje:

 • Konkurs “Mapa Atrakcji Turystycznych”, który polegał będzie na dopasowaniu atrakcji turystycznej do regionu, w którym można ją spotkać,
 • Warsztaty “Lalki Motanki” które poprowadziła Pani Ewa Mitowska. Była to nauka wykonywania lalek z różnych skrawków materiałów oraz zostały poprowadzone warsztaty z plastyki obrzędowej – wykonania ozdób świątecznych z opłatka. W ramach warsztatów  zorganizowane zostały konkursy z nagrodami na najładniejszą lalkę oraz ozdobę
 • .      
Narodowa Wystawa Rolnicza2018-12-10T07:53:08+01:00

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało Narodową Wystawę Rolniczą. Był to przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi.

Wystawa była zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach. Pawilon nr 7 dedykowany został polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywały się tu liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” zaprezentowana została oferta turystyki wiejskiej oraz agroturystyki.

W ramach działań promocyjnych został zorganizowany konkurs Quiz historyczny – tradycja i dziedzictwo polskiej wsi. Dla laureatów konkursu czekały  atrakcyjne nagrody.

Podczas wystawy, stoisko „Odpoczywaj na wsi”  uświetniała Pani Katarzyna Hasik. Zostały poprowadzone zajęcia plastyczne dla dzieci pt. Symbole Narodowe. W ramach warsztatów uczestnicy wystawy wykonywali flagi metodą wydzierankową – dzieci w ramach zajęć poznali znaczenie kolorów narodowych (biel i czerwień) oraz „Polska” – praca plastyczno–techniczna – uzupełnianie kontur Polski dowolnymi metodami.

    

Piknik Programu Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie2018-06-26T08:40:14+02:00

16 czerwca 2018 r. na terenie Toru Wyścigów Konnych – Służewiec, odbył się Piknik Programu Poznaj Dobrą Żywność. Organizatorem Pikniku – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas Pikniku odbyła się gonitwa o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi; prezentacja żywności wyróżnionej znakami jakości; pokazy kulinarne wystawa zwierząt; atrakcje dla dzieci; wystawa zabytkowych maszyn rolniczych; oferty gospodarstw agroturystycznych oraz konkursy z nagrodami.

Podczas Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność” w specjalnej strefie „Odpoczywaj na wsi” można zapoznać się było z szeroką ofertą gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych oraz konsorcjów „Turystyki wiejskiej” i „Polskie Szlaki Kulinarne”.

W ramach działań promocyjnych został zorganizowany konkurs wiedzy o tradycyjnej kuchni polskiej – Quiz wiedzy

 

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME Gdańsk 7-8 kwietnia 20182018-04-10T09:31:52+02:00

Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME w Gdańsku w dniach 7 – 8 kwietnia 2018 rok.

Podczas targów zaprezentowało się ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy. Swoją ofertę zaprezentowali m.in. touroperatorzy i biura podróży, polskie ekspozycje regionalne (regiony, subregiony, miasta), zagraniczne ekspozycje regionalne i narodowe, stowarzyszenia agroturystyczne, agroturystyka i ekoturystyka, agencje promocji turystyki, izby turystyczne, szkoły turystyczne.
Partnerem regionalnym tegorocznym targów był Żywiec Zdrój.
Na festiwalowej scenie i na wielu stoiskach organizowane były liczne konkursy: Zapraszamy na Wyspę Sobieszewską – konkurs Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej; Wręczenie nagród w konkursie facebookowym “Free Time Warto Tu Być”.
Organizowanym targom towarzyszyła konferencja pt. „Nowe Trendy w Turystyce 2018”
Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi” było jedną z najciekawszych i budzących największe zainteresowanie odwiedzających prezentacją targową.
W ramach działań edukacyjnych został zorganizowany konkurs na scenie głównej „Quiz wiedzy o Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej”.
Drugi konkurs dotyczył wiedzy na temat tradycyjnej kuchni polskiej oraz kaszubskiej. Konkurs wielokrotnie ogłaszany był na scenie głównej i skierowany do wszystkich uczestników targów.
Celem konkursu było zaznajomienie uczestników z kwestiami dotyczącym tradycyjnej polskiej oraz kaszubskiej kuchni regionalnej. Nagrodą główną w konkursach był Voucher pobytowy w Gospodarstwie Agroturystycznym “Pokoje Gościnne w Komninie”, ufundowanym przez Panią Renatę Knitter  http://www.komnino.pl/

 

 

 

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW Warszawa – 22-24 listopada 20182018-11-20T09:27:19+01:00

Zapraszamy na stoisko „Odpoczywaj na wsi” (piętro pierwsze, Stoisko G9) Podczas Międzynarodowych  Targów Turystycznych TT WARSAW w Warszawie, Pałac Kultury, Pl. Defilad.

Zostaną zorganizowane konkursy dla gości odwiedzających targi: 
Konkurs I – Krzyżówka „Odpoczywaj na wsi”
Konkurs II – Quiz wiedzy o systemie promocji oferty polskiej turystyki wiejskiej
Celem quizu będzie popularyzacja wiedzy na temat głównych działań związanych z promocją oferty turystyki wiejskiej prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polską Organizację Turystyczną, Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG”, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, oddz. w Krakowie.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody.

Wykaz pokazów lub atrakcji dla zwiedzających
Pani Aneta Wójcik, twórca ludowy oraz Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. W ramach warsztatów zostaną poprowadzone zajęcia wykonania dekoracji świątecznych metodą decoupage inaczej zwaną metodą serwetkową. Uczestnicy warsztatów wybiorą wzór serwetki, którym chcą ozdobić swojego aniołka, po czym pod kierunkiem osoby prowadzącej, która krok po kroku wyjaśni na czym polega ta metoda, wykonają swoją pracę – malowanie świątecznego aniołka, wycinanie wzoru z serwetki, ułożenie wg swojego pomysłu, przyklejanie i lakierowanie – to kolejne etapy pracy. Zorganizowany zostanie konkurs na stoisku na „Najładniejszą ozdobę świąteczną”.
Ewa Mitowska twórca ludowy, właściciel kwatery agroturystycznej oraz zagrody edukacyjnej. Wiceprezes Mazowiecko – Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Twórczyni ludowa poprowadzi zajęcia z plastyki obrzędowej – wykonania ozdób świątecznych z opłatka.

Wykonane przez uczestników prace będą doskonałą pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”.

World Travel Show Nadarzyn k/Warszawy 19-21 października 20182018-10-25T10:04:02+02:00

Podczas III edycji World Travel Show – Międzynarodowych Targach Turystycznych, na stoisku “Odpoczywaj na wsi” odbyła się  degustacja produktów tradycyjnych – Cebularz Lubelski, Amoniaczki oraz Oscypek z Podhala. W ramach działań edukacyjnych został przeprowadzony konkurs wiedzy o tradycyjnej kuchni polskiej.

W sobotę na scenie głównej, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży – “Moja jesień na wsi”.  Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszyscy uczestnicy Targów, mogli nie tylko skorzystać z materiałów promujących turystykę na wsi m.in. mapy, przewodniki, foldery z oferta kwater agroturystycznych ale również z  warsztatów prowadzonych przez twórców ludowych –

Piątek – Mazowieckie Sioło Julianówka – warsztaty wykonywania zwierzątek z siana pod okiem twórcy ludowego Pani Cecylia Szymańska

Sobota – warsztaty wykonywania podstawek pod kubek metoda decoupage – Pani Aneta Wójcik

Niedziela – warsztaty wykonywania dekoracji jesiennych Pani Barbara Mikołajewicz

Dziękujemy za zainteresowanie i aktywny udział na stoisku “Odpoczywaj na wsi”.

 

 

Międzynarodowe Targi Turystyki W Stronę Słońca Opole – 25-27 maja 20182018-05-29T10:47:30+02:00

Międzynarodowe Targi Turystyki w „Stronę Słońca” odbyły się w dniach 25 – 27 maja 2018 na Rynku w Opolu.
Wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali dziesiątki kierunków turystycznych, miejsc wartych odwiedzenia, atrakcji turystycznych. Oferta została również przedstawiona przez sanatoria, uzdrowiska, Spa, oraz gospodarstwa agroturystyczne
W tym roku po raz pierwszy goszczono na targach Armenię.

Nie zabrakło też opowieści podróżniczych. W tym roku o podróżowaniu opowiedzieli Iwona i Daniel Gogulscy.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stoisku „Odpoczywaj na wsi” zaprezentowało gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne, warsztaty oraz zabawy i konkursy.Odwiedzający stoisko „Odpoczywaj na wsi” mieli możliwość zapoznania się z atrakcjami polskiej wsi. W ramach działań edukacyjnych na scenie głównej przeprowadzono konkursy: Wiejski Rebus oraz Moje wakacje na wsi. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody min. voucher pobytowy w gospodarstwie agroturystycznym Domki na Wzgórzu w Krasnobrodzie.
Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” eksperci z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” odpowiadali na liczne pytania, doradzali w wyborze oferty oraz pomagali w planowaniu pobytu na polskiej wsi.
Na stoisku prowadzono warsztaty przez twórców ludowych:
-warsztaty kroszonkarstwa, warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły oraz zdobienia papierowych talerzyków metodą zdobienia porcelany opolskiej.

Lubelskie Targi Turystyczne Lublin – 18-20 maja 20182018-05-30T08:46:14+02:00

Lubelskie Targi Turystyczne odbyły się w dniach 18-20 maja 2018 w Lublinie na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur.
Swoją ofertę reprezentowało 25 wystawców m.in. biura podróży, lokalne organizacje turystyczne, przedstawicieli miast, gmin, starostw    i powiatów. Ofertę turystyczną prezentowali również goście zagraniczni – Ukraina oraz Uzbekistan.
Wiele cennych informacji oraz materiałów promocyjnych związanych z turystyką wiejską można było uzyskać na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”. Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” eksperci z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów” odpowiadali na liczne pytania, doradzali w wyborze oferty oraz pomagali w planowaniu pobytu na polskiej wsi.
W ramach działań edukacyjnych zostały zorganizowane konkursy na scenie głównej.
Konkurs – Wiejski rebus oraz quiz Wiedzy o lubelskiej wsi.
W czasie trwania Lubelskich Targów Turystycznych na stoisku „Odpoczywaj na wsi” przeprowadzone zostały także warsztaty rękodzieła artystycznego oraz konkursy prowadzone przez twórców ludowych z Lubelszczyzny:
Zajęcia z pieczenia podpłomyków roztoczańskich oraz pokaz mielenia ziarna w żarnach, warsztaty z zakresu tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych, zajęcia wykonania podstawek pod kubki metodą decoupage inaczej zwaną metodą serwetkową, warsztaty  „podkowa z masy solnej”.

Piknik nad Odrą. Targi Turystyczne MARKET TOUR Szczecin – 12-13 maja 20182018-12-11T11:23:51+01:00

Piknik nad Odrą odbył się w dniach 12-13 maja 2018 r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie
Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” zostały zorganizowane konkursy dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi”. Konkurs – Wiejska krzyżówka oraz konkurs na hasło promujące wypoczynek na polskiej wsi.

Na stoisku można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych na stoisku „Odpoczywaj na wsi.
Pierwszego oraz drugiego dnia targowego, stoisko „Odpoczywaj na wsi” uświetniały Panie z Zagrody Edukacyjnej „7 Ogrodów” z miejscowości Łowicz Wałecki 50, 78-650 Mirosławiec – Pani Grażyna Kugiel oraz Pani Bogusława Zaborowska. Razem z Panią Grażyną oraz Panią Bogusławą zostały zorganizowane konkursy na stoisku: „na najładniejszego króliczka z włóczki; na najbardziej oryginalną uszytą zabawkę oraz na najładniejszy bukiet”. Wykonane przez uczestników prace były doskonałą pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”.

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK Toruń – 24-25 marca 20182018-03-28T09:28:54+02:00

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK i Toruński Festiwal Smaków, odbyły się 24-25 marca 2018 r. w Centrum Targowym „Park”, ul. Szosa Bydgoska 3 w Toruniu.
Dwudniowa impreza w Centrum Targowym PARK była szansą do wielkanocnych zakupów oraz możliwości zapoznania się z ofertą wakacyjnego wypoczynku na rok 2018.


Wszyscy uczestnicy targów, mogli wziąć udział  w zorganizowanych konkursach na stoisku “Odpoczywaj na wsi”, w  konkursie „Quiz na temat wsi i turystyki wiejskiej” oraz konkursie plastycznym pt. „Chcę wyjechać na wieś…”. Laureaci konkursu zostały wręczone nagrody m.in Voucher pobytowy w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Jabłonią” Pani Katarzyny Siwiec (Celejów 35, 24-120 Kazimierz Dolny).

Na stoisku można było zobaczyć, jak działa zagroda edukacyjna m.in. poprzez uczestnictwo w warsztatach twórczości ludowej. W pierwszy oraz drugi dzień targów Pani Ewa Trzcińska z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie poprowadziła warsztaty „podkowa z masy solnej” oraz „zdobienie żelaza”, podczas których dzieci wykonały ozdobne podkowy oraz zdobiły krążki metalowe za pomocą kowalskich stempli. Zostały zorganizowane konkursy na stoisku na najładniejsze medaliony oraz podkowy.
Również podczas dwóch dni targowych, warsztaty oraz pokazy prowadziła Pani Alicja Ożóg z Zagrody Edukacyjnej w Kozielcu. W ramach zajęć można było wziąć udział w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną.
Stoisko „Odpoczywaj na wsi” otrzymało wyróżnienie, za okazałe i piękne stoisko oraz za promowanie turystyki wiejskiej.

Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR 16-18 marca 20182018-04-11T09:07:44+02:00

W dniach 16-18.03.2018 roku odbyła się XXIV edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR.

Targi NA STYKU KULTUR to wyjątkowe wydarzenie podczas którego Wystawcy mają możliwość zaprezentować kulturę, charakter i tradycje państw z całej Europy oraz charakterystykę poszczególnych regionów Polski.

Targi Na Styku Kultur stanowią platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz informacji przez przedstawicieli branży turystycznej oraz miejscem bezpośredniego kontaktu pomiędzy sprzedawcami i odbiorcami oferty Turystycznej. Corocznie NA STYKU KLUTUR odwiedza ponad osiem tysięcy mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego co sprawia, że impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych regionów szerokiej publiczności. Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko uzyskać rzetelną wiedze o możliwości wypoczynku na polskiej wsi, ale również uczestniczyć w warsztatach oraz konkursach.

Pierwszy konkurs polegał na napisaniu hasła promującego wypoczynek na polskiej wsi.
Drugi konkurs pt. Geocaching pod dachem. To zabawa związana z coraz bardziej powszechnym w Polsce geocachingiem. Jest to forma poznawania oferty turystycznej regionów, w tym oferty turystyki wiejskiej.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. Voucher na wycieczkę do Lwowa, dla osób przebywających w gospodarstwach agroturystycznych na Roztoczu. http://www.quand.com.pl/

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego – Wrocław – 23-25 lutego 20182018-02-28T10:34:02+01:00

10. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych i czasu wolnego we Wrocławiu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród wystawców oraz licznych odwiedzających.
Udoskonalono formułę turystycznego show, oferując odwiedzającym wiele atrakcji. Odbył się trzydniowy Festiwal Podróżników, gdzie można było posłuchać opowieści znanych podróżników m.in. Aleksandra Dobę, Jakuba Porada, Moniki Witkowskiej. Festiwal Kulinarny w którym swoje zdrowe, smaczne wyroby regionalne prezentowało ponad 15 producentów.
Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi” było jedną z najciekawszych i budzących największe zainteresowanie odwiedzających prezentacją targową, za co otrzymało nagrodę za najlepsze stoisko wystawiennicze podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych i czasu wolnego.
Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej.
W ramach działań edukacyjnych został zorganizowany konkurs na scenie głównej na temat wiedzy o systemie kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej. Kolejnym konkursem była wiejska krzyżówka – inna niż na Targach Tour Salon w Poznaniu. Uczestnicy konkursów otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody m.in. Voucher pobytowy w Gospodarstwie Agroturystycznym zrzeszonym w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” – Polana (Lipowiec 185, 23-407 Tereszpol).


Na stoisku można było zobaczyć, jak działa zagroda edukacyjna m.in. poprzez uczestnictwo w warsztatach twórczości ludowej. Przez pierwsze dwa dni z Zagrody Edukacyjnej Kowalowe Skały. Pani Agata Kowal-Ruschil prowadziła warsztaty wykonania cudaczka-wełniaczka z wełny owcy „Wrzosówki”. W ramach zajęć można było wziąć udział w konkursie na najładniejszego cudaczka-wełniaczka. Ostatniego dnia targów prowadzone były warsztaty szlifowania na szkle agatów z Sokołowca oraz płukania.

 

Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu – 9-11 luty 20182018-02-16T08:48:47+01:00

Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon odbyły się w dniach 9-11  lutego 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 w Poznaniu. Na targach można było znaleźć inspiracje i pomysły na wyprawy, bliskie i dalekie, zorganizowane samodzielnie i z pomocą biur podróży. Program targów dopasowanym był do potrzeb wszystkich uczestników. Były animacje dla dzieci, spotkania z blogerami, ścieżki edukacyjne, a także Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.

Targi w Poznaniu, były pierwszymi targami inaugurującymi projekt “Odpoczywaj na wsi”. Na turystów odwiedzających stoisko czekały materiały promujące polską wieś. Oferta obejmowała zarówno bazę noclegową, w tym gospodarstwa skategoryzowane, jak i ofertę Zagród Edukacyjnych, Gospodarstw Ekologicznych, Hitów turystyki wiejskiej.

Dla odwiedzających stoisko przewidziano są liczne konkursy, m.in krzyżówki oraz wykreślanki, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Wszyscy goście  mogli wziąć udział w pokazach, warsztatach, przeprowadzanych przez twórców ludowych z z Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Notecka” oraz z Centrum Edukacji Przyrodniczej w Mniszkach, które odbywały się na stoisku podczas wszystkich dni targowych.

    

 

Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu 2018 rok2018-02-08T08:20:06+01:00

Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”, będzie utytułowane w pawilonie 7A, nr 30 podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu w dniach 9 – 11 luty 2018 roku.
Targi będą inauguracją kampanii promocyjnej „Odpoczywaj na wsi”.  Na stoisku upowszechniana będzie informacja z zakresu rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki, w tym wsparcia finansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, w tym agroturystyki oraz rozwoju pozarolniczej działalności gospodarczej i dywersyfikacji działalności rolniczej. Udzielana będzie także informacja na temat jakości świadczonych usług w turystyce wiejskiej, w tym ich zakresu, standardu wyposażenia technicznego i jakości obsługi.
W ramach działań związanych z uatrakcyjnieniem prezentacji stoiska „Odpoczywaj na wsi” zostaną zorganizowane konkursy dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi”, gdzie będą czekać atrakcyjne nagrody.

Międzynarodowe Targi Turystyczne 
TT WARSAW – Warszawa – 24-26 listopada 2016 r2017-05-05T07:16:02+02:00

24 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW odbyły w Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska ul. -Marsa 56c w Warszawie.

Targi to jedna z najważniejszych imprez w Polsce wydarzeń, którego celem jest zawieranie kontaktów biznesowych pomiędzy międzynarodową, a polską branżą turystyczną. 

Targom towarzyszyło wiele atrakcji. Bogaty, program wydarzeń towarzyszących obejmował m.in. spotkania z podróżnikami oraz bloderami podróżniczymi. Jedną z atrakcji, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem była Multimedialna strefa turystyczna „Odkryj Polskę”.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” – Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Dziennikarzy i MT Targi Polska za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „Homo Turisticus”, została zaprezentowana została oferta sieci gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów turystyki wiejskiej.

Wśród odwiedzających stoisko byli, seniorzy, młodzież ucząca, rodziny z dziećmi, którzy szukali konkretnych ofert dostosowanych do ich potrzeb.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach o charakterze folklorystycznym i ludowym nawiązujących do tematyki dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

Pani Ewa Mitowska  z zagrody edukacyjnej „Ewa”, przeprowadziła warsztaty dekorowania choinki ozdobami opłatkowymi. Prowadząca opowiadała o zwyczajach i tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Drugiego i trzeciego dnia targów Pani Aleksandra Popko z zagrody edukacyjnej „Polana”, przybliżyła gościom możliwości „recyklingu na wsi”. Z zużytych, pozornie niepotrzebnych rzeczy dzieci oraz dorośli mogli wykonać ozdoby bożonarodzeniowe – choineczki. Pani Aleksandra przygotowała również degustację z oleju pestek dyni oraz konfiturę z winogron.

Trzeciego dnia targów twórca ludowy Pani Małgorzata Urban z zagrody edukacyjnej „Siedlisko Małgorzaty” przeprowadziła warsztaty tkackie na prawdziwym krośnie oraz warsztaty zakresu tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych (wykonywanych z ziół i innych roślin zarówno uprawianych specjalnie w tym celu, jak też rosnących dziko). Siedlisko Małgorzaty to zagroda edukacyjna i ekomuzeum równocześnie, położone niedaleko Kazimierza Dolnego.

W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego”, którego celem było zapoznanie uczestników z bieżącymi trendami związanymi z rozwojem i promocją turystyki wiejskiej w Polsce i Europie.  Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z doświadczeniami poszczególnych regionów, a także krajów europejskich w wykorzystaniu produktów sieciowych, mediów społecznościowych, a także innych niekonwencjonalnych form promocji do zaproszenia turysty na wieś

.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych 
TOUR SALON – Poznań – 17-19 luty 2017 r.2017-05-05T07:27:02+02:00

28 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon odbyła się  dniach 17-19 lutego 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 w Poznaniu. Targi organizowane były pod hasłem „Gdzie biznes łączy się z pasją”.

Strefa Pasji to oferta dla miłośników podróży bliższych i dalszych, przestrzeń zagospodarowana przez regiony, biura podróży, gestorów bazy noclegowej i atrakcji turystycznych, gdzie można poszukać wakacyjnych inspiracji, skorzystać z prezentacji na poszczególnych stoiskach, wziąć udział w ciekawych konkursach. Podczas targów Tour Salon  była więc możliwość dotarcia w jednym miejscu zarówno do odbiorców branżowych, jak i klientów indywidualnych.

Nad 28. edycją targów Tour Salon patronat honorowy objęła Polska Izba Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania. Regionem Partnerskim tegorocznych targów było Województwo Lubelskie.

Duże zainteresowanie przyciągał Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń” oraz pozostałe organizowane spotkania z podróżnikami i blogerami, jak również warsztaty marketingowe. Partnerem targów było Lubelskie, które zapewniło liczne prezentacje oraz pokazy kulinarne i konkursy na własnym stoisku targowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również STREFA NEW TECH- NEW TRAVEL, zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną, oferująca kino turystyczne, konkursy na stołach multimedialnych i infokioskach oraz konkursy w wirtualnej rzeczywistości. 

W drugim dniu targów frekwencja odwiedzających była jeszcze większa, ze względu na organizowane równolegle Targi Wędkarstwa RYBOMANIA, Myślistwa KNIEJE oraz Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX.

Jedną z najlepszych ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Odpoczywaj na wsi”. Nowocześnie zaaranżowane stoisko, nawiązujące jednocześnie do wzornictwa związanego z polską kulturą ludową, było źródłem informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Wszystkim osobom odwiedzającym stoisko eksperci wyjaśniali działanie oraz idee Zagród Edukacyjnych – czym są zagrody, jak działają i jakie warunki muszą spełniać.

Na stoiskach  targowych zostały przeprowadzone warsztaty przez twórców ludowych: Mariola Bzdręga z zagrody edukacyjnej „Pod lipą”, prowadziła pokazy i warsztaty związane z tworzeniem figurek z ciasta chlebowego, wykonywanego zgodnie z tradycyjną recepturą. Agata Kowal-Ruschil z zagrody edukacyjnej „Kowalowe Skały”  prowadziła warsztaty i pokazy „Od owieczki do niteczki”. Osoby odwiedzające stoisko miały też  szansę aktywnie uczestniczyć w warsztatach i spróbować swoich sił w gręplowaniu, przędzeniu i tkaniu. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób  odwiedzających targi.

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław – 24-26 luty 2017 r.2017-05-05T09:55:29+02:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław odbyły się  dniach 24-26 lutego 2017 r. w Hali Stulecia ,ul. Wystawowa 1.

Wrocławskie targi były dla odwiedzających szansą na znalezienie ciekawego pomysłu na wypoczynek w Polsce lub zagranicą. Oficjalnym współorganizatorem targów był Dolny Śląsk.

Specjalnie została wydzielona Strefa Produktów Regionalnych i Rzemieślniczych, w ramach której prezentowali się m.in. producenci zdrowej żywności, naturalnych kosmetyków, browary. Targi są okazją do szukania pomysłów  na zaplanowanie wakacji lub krótszego wypoczynku w Polsce lub zagranicą. Skorzystanie z oferty stoiska „Odpoczywaj na wsi” było okazją do poznania unikatowej oferty turystyki wiejskiej, oferującą nie tylko nocleg, ale również edukację i rozrywkę.

Stoisko targowe były  okazją do spotkań biznesowych oraz doradztwa dla zainteresowanych założeniem własnej działalności związanej z agroturystyką.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach związanych z dawnymi zawodami i dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.

Między innymi zaprezentowały się: Pani Agata Kowal-Ruschil z zagrody „Kowalowe Skały” prowadziła prezentacje i warsztaty „Od owieczki do niteczki” oraz warsztaty przędzenia lnu. Osoby odwiedzające targi mogły spróbować własnych sił w przerabianiu runa, gręplowaniu, przędzeniu oraz tkaniu. Podczas drugiego dnia targów  twórca  ludowy Agata Kinal-Szymańska  warsztatom towarzyszyło opowiadania o wykorzystywanych technikach, materiałach z których powstają prace oraz tradycjach związanych z danym rodzajem twórczości ludowej. 

                Wrocławskie Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem osób z kraju  i zagranicy.

   

Targi Regiony Turystyczne 
NA STYKU KULTUR – Łódź – 17-19 marca 2017 r.2018-05-08T10:38:03+02:00

23 edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR odbyła się w dniach 17 – 19 marca 2017 r. w Łodzi na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź.

Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Daj się urzec…”, co z pewnością udało się wystawcom prezentującym swoje oferty.

W sobotę, prezentacje wiodących kierunków sprzedawanych przez biura podróży również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród atrakcji dużym powodzeniem cieszyły się wycieczki zorganizowane dla gości targowych: Łódź bajkowa, Szlakiem willi i pałaców ul. Gdańskiej, Szlakiem średniowiecznej Łodzi oraz Szlakiem łódzkich rzek z pewnością przybliżyły Łodzianom ich miasto.

W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium pt. „Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej”, którego celem było zapoznanie uczestników z tematyką dziedzictwa kulturowego jako ważnego czynnika element produktu turystyki wiejskiej. Jedną z najlepszych ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Odpoczywaj na wsi”.

W pierwszy oraz drugi dzień targów Pani Urszula Mirosław z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie poprowadziła warsztaty „podkowa z masy solnej” oraz „zdobienie żelaza”, na których dzieci wykonali ozdobne podkowy oraz zdobili krążki metalowe za pomocą kowalskich stempli.

Drugiego oraz trzeciego dnia targów Państwo Teresa i Eugeniusz Maciejak z miejscowości Konarzew, artyści specjalizujący się w wikliniarstwie, kontynuujący tradycję rodzinną, poprowadzili warsztaty wyplotu z wikliny prostych form dostosowanych do możliwości i wieku uczestników.

  

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego 
FREE TIME – Gdańsk – 1-2 kwietnia 2017 r.2017-05-08T08:55:06+02:00

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME odbył się w  dniach 1 – 2 kwietnia  2017 r. w Hali AMBEREXPO w Gdańsku. Głównym partnerem tegorocznej edycji targów był Żywiec Zdrój.

Gdańskie Targi Turystyczne połączyły wiele wydarzeń: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego,   Bike Festiwal , Ogrodowe Kreacje , Debiuty i Mistrzostwa Polski: FIT-KID & FITNESS AEROBIC  oraz Festiwal Smaków FOOD TRUCKÓW. Podczas targów zaprezentowało się ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy.

Na festiwalowej scenie i na wielu stoiskach organizowane były liczne konkursy. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Organizowanym targom towarzyszyły konferencje. Na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Aktywność liderów wiejskich jako ważny czynnik rozwoju turystyki na obszarach wiejskich”.

Za kampanię promocyjną „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymało medal „MERCURIUS GEDANENSIS”.

W czasie trwania  Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego na stoisku „Odpoczywaj na wsi” przeprowadzone zostały  także warsztaty rękodzieła artystycznego. Pani Paulina Szewczyk, z miejscowości Smołdzino, poprowadziła warsztaty wyszywania haftem kaszubskim. Pani Danuta Dzwonkowska z miejscowości Stężyca,  poprowadziła zajęcia dawną techniką malarską na płótnie. Pani Maria Kostuch z miejscowości  Chmielno zaprezentowała warsztaty wykonywania ozdób z siana. Dodatkowo członkinie Choczewskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego przeprowadziły degustację potraw regionalnych.

Stoisko „Odpoczywaj na wsi’’ służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Do dyspozycji odwiedzających były dostępne  materiały promocyjne , dostępne również w językach obcych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się przewodnik po gospodarstwach ekoagroturystycznych „Urlop u Ekorolników” oraz  nowa publikacja „Hity Turystyki Wiejskiej”. Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Odpoczywaj na wsi” było jedną z najciekawszych i budzących największe zainteresowanie odwiedzających prezentacją targową.

   

Targi Turystyki i Wypoczynku 
LATO – Warszawa – 21-23 kwietnia 2017 r.2017-05-08T10:35:01+02:00

22 edycja Targów Turystyki i Wypoczynku Lato odbyła się w dniach 21 – 23 kwietnia 2017 r. w Warszawie na terenie Centrum Targowo-Kongresowe ul. Marsa 56c, Warszawa.
Targi LATO to idealne miejsce do poznania ciekawych kierunków i atrakcji turystycznych oraz skorzystania z wyjątkowych ofert targowych na wyjazdy krajowe i zagraniczne. Targom towarzyszyły również Targi Regionalna.
Na tegorocznych targach liczna grupa uczestników mogła znaleźć pomysł na letnie wakacje, weekendowy wyjazd lub poznała miejsca, które warto odwiedzić z rodziną, znajomymi bądź samodzielnie. Regionem partnerskim było Mazowsze.
Jedną z ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku „Odpoczywaj na wsi…”, która za materiały, ofertę, prowadzone warsztaty oraz kompleksową obsługę zyskała uznanie wśród Jury konkursu „Najlepsza oferta ekspozycyjna polskiego regionu”.
Na stoisku można było skorzystać z bezpłatnych materiałów jak również uczestniczyć w zorganizowanych warsztatach przeprowadzanych przez Twórców ludowych. Pierwszego dnia targów Pan Tomasz Winiarek z Zagrody Edukacyjnej Zajazd Tusinek, poprowadził warsztaty z tradycyjnego tkania na krosnach. Drugiego dnia targów Pan Tomasz Malecki oraz Pan Wiesław Domalewski z Zagrody Edukacyjnej oraz Gospodarstwa Agroturystycznego PATATAJ, poprowadzili warsztaty pt. „Koń w sztuce ludowej”. Uczestnicy mogli ozdabiać różnymi technikami na specjalnie przygotowanych kartonowych tarczach – herby rycerskie oraz wykonywać medaliony z popiersiem konia w postaci odlewów gipsowych i malować je akwarelą. Trzeciego dnia targów Pani Elżbieta Kobus z Gospodarstwo Ekoagroturystycznego, Zagrody Edukacyjnej Kamez, poprowadziła warsztaty wypłukiwania, poszukiwania z piasku –żwiru – szczątków Belemnitów (wymarłych głowonóg, mięczaków występujących w morzu – epoka kredy, karbonu), skamielin muszli, rafy koralowej, drobinek bursztynu oraz różnokolorowych kamyków.
Podczas targów zorganizowano seminarium pt. „Dziedzictwo polskiej wsi jako główny potencjał budowania oferty turystyki wiejskiej”, gdzie uczestnicy mogli uzyskać więcej informacji  na temat m.in. znaczenia Konsorcjum Turystyki Wiejskiej „Odpoczywaj na wsi” oraz wykorzystania dziedzictwa polskiej wsi do budowania oferty turystyki wiejskiej na przykładzie województwa mazowieckiego.

   

Piknik nad Odrą. Targi Turystyczne Market Tour – Szczecin – 13-14 maja 2017 r.2017-10-16T06:03:27+02:00

Piknik nad Odrą odbył się w dniach 13-14 maja 2017 r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie.
Organizatorami Pikniku były Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp. z o.o..
Podczas Pikniku zaprezentowało się ponad 300 wystawców, których stoiska odwiedziło ponad 50 tysięcy uczestników. Podczas targów można było m.in. poznać ofertę Europejskiej Stolicy Nordic Walking, zapoznać się z ofertą rejsów, zobaczyć nowe lekkie łodzie żaglowe typu katamaran oraz poznać ofertę wycieczek, wypraw kajakowych i rowerowych pod hasłem „Poznaj swój kraj zanim wyruszysz w dalekie podróże”. Odwiedzający Market Tour mogli również wziąć udział w wycieczce rowerowej szlakiem ODRA/NYSA.
Piknikowi towarzyszyły Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Była to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem.
Podczas Pikniku odbył się również finał XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, organizatorem którego była Polska Izb Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP.
W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium pt. „Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej”, którego celem było zapoznanie uczestników z rolą doradztwa w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej oraz doświadczeniami i efektami współpracy LGD-ów z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi w działaniach na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej.
Pierwszego dnia Pikniku przeprowadzone zostały warsztaty dla dzieci i dorosłych z wykonania papierowych bukietów oraz zdobienia drewnianych deseczek metodą decoupage. W trakcie pokazów twórca ludowy Grażyna Kugiel z Zagrody Edukacyjnej „7 Ogrodów” z miejscowości Łowicz Wałecki, zaprezentowała uczestnikom możliwość wykonania kwiatów przestrzennych różnymi technikami.
Drugiego dnia Pikniku Dorota Samsel ze Świdwina, poprowadziła warsztaty drapania jaj, tworzenia obrazów z masy solnej – głównie motywy kwiatowe oraz ozdabianie ich farbami ceramicznymi.
Stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi, między innymi dzięki obecności twórców ludowych, których pokazy przyciągały uwagę gości targów i angażowały ich do aktywnego udziału w prezentacji targowej.

Międzynarodowe Targi Turystyki 
W Stronę Słońca – Opole – 26-28 maja 2017 r.2017-05-31T10:13:13+02:00

Międzynarodowe Targi Turystyki w „Stronę Słońca” odbyły się w dniach 26 – 28 maja 2017 na Rynku w Opolu.
Na Targach można było zapoznać się z ciekawą ofertą turystyczną polskich i zagranicznych wystawców (Austria, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Rumunia, Litwa, Węgry, Ukraina). Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych w Opolu, które organizowane były pod hasłem „W stronę słońca”, na Rynku została zaprezentowana oferta ponad 100 wystawców, targi odwiedziło ponad 20 tysięcy uczestników.
Na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Komercjalizacja produktu turystyki wiejskiej”. Za kampanię promocyjną „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymało wyróżnienie za najładniejsze stoisko oraz promocję wypoczynku na wsi.
W czasie trwania  Międzynarodowych Targów Turystyki w „Stronę Słońca”, na stoisku „Odpoczywaj na wsi” przeprowadzone zostały warsztaty rękodzieła artystycznego:
Pierwszego warsztaty dla dzieci i dorosłych ręcznego malowania porcelany wzorem opolskim. W trakcie pokazów twórca ludowy Alina Wypchło zaprezentowała uczestnikom techniki zdobienia porcelany; Pani Małgorzata Mateja z miejscowości Staniszcze Małe, przeprowadziła warsztaty malowania porcelany na białym surowcu, specjalnymi farbami naszkliwnymi za pomocą stalówki. Dzieci mogły ozdabiać papierowe jednorazowe naczynia; Pan Wojciech Gurgul z Ekoturystyki „Chata w lesie”, z miejscowości Kęszyce 7, demonstrował rzeźbienie w drewnie i malowanie ptaków – dzięciołów przy współudziale uczestników targów.
Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Wśród uczestników targów było wielu gości zagranicznych. Eksperci prezentowali uczestnikom publikację „Hity Turystyki Wiejskiej” w języku niemieckim oraz angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszył się katalog obiektów skategoryzowanych wraz z opisem atrakcji turystycznych regionów i kuchni regionalnych w języku niemieckim „Ferien auf dem Land, Urlaub auf dem Bauernhof”.

          

Międzynarodowe Targi Turystyczne
 TT WARSAW – Warszawa – 23-25 listopada 2017 r.2017-12-01T08:06:30+01:00

25 Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbyły się w dniach 23 – 25 listopada 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 w Warszawie.
Targi TT Warsaw stworzyły wyjątkową możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata, a także promocji potencjału turystycznego Polski na arenie międzynarodowej, są jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branży turystycznej.
W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej”, którego celem było zapoznanie uczestników z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi
dla turystyki, m.in. Beacony, Aplikacje Mobilne, Polska 360 – video.
Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”, umiejscowione było w gronie stoisk zagranicznych. Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” eksperci z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” odpowiadali
na liczne pytania, doradzali w wyborze oferty oraz pomagali w planowaniu pobytu na polskiej wsi. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach związanych z dawnymi zawodami
i dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.
W pierwszy oraz drugi dzień targów Pan Michał Sokalski z Zagrody Edukacyjnej „Pytlówka”, poprowadził warsztaty pt. „Nasi skrzydlaci przyjaciele”. Uczestnicy brali udział w zabawie polegającej m.in. na rozpoznawaniu ptaków na podstawie obrazków, układaniu nazw ptaków, rozpoznawaniu jaj ptaków hodowlanych.
Również w tych samych dniach Pani Aleksandra Popko z Zagrody Edukacyjnej „Polana”, poprowadziła warsztaty z robienia podpłomyków roztoczańskich, wyrabiania oraz smażenia ciasta. Poprowadzone zostały również warsztaty z ozdabiania pierniczków.
Trzeciego dnia targów Pani Ewa Mitowska z Zagrody Edukacyjnej „Ewa”, przeprowadziła warsztaty dla dzieci i dorosłych z recyklingu niepotrzebnych pozornie rzeczy – laleczek „Motanek”.

Przejdź do góry