Kampania 20222022-06-03T10:01:41+02:00

Imprezy targowe

 

TT Warsaw Warszawa 24-26 listopada 2022 r.2022-06-06T12:36:10+02:00
Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON Poznań 21-23 października 2022 r.2022-06-06T12:35:28+02:00
Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym Siedlce 10-11 września 2022 r.2022-09-13T09:43:58+02:00

Stoisko „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – uczestniczyło w Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym w dniach 10 – 11 września 2022 rok.
Podczas wydarzenia Eksperci udzielali informacji, prowadzili konsultacje i odpowiadali na pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki osobom odwiedzającym stoisko.
Na stoisku dostępne były materiały dla turystów szukających inspiracji do wypoczynku na wsi – foldery, przewodniki, mapy, ulotki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mapa „Turystyka Wiejska w Polsce” w której zaprezentowana jest oferta sieci zagród edukacyjnych, obiektów skategoryzowanych, producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Wszystkie podmioty cechuje
Odbyły się warsztaty decoupage Wiejskie Dekoracje. Podczas warsztatu dzieci oraz dorośli wybierali wzór serwetki, którym ozdabiali swoją podstawkę lub drewnianą łyżkę, następnie wycinali z niej wzór, układali wg swojego pomysłu, przyklejali i lakierowali.
W ramach warsztatów 10 – 11 września 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami !!!

 

Dożynki Jasnogórskie Częstochowa 3-4 września 2022 r.2022-08-31T11:01:02+02:00

Już w najbliższy weekend w CZĘSTOCHOWIE będziecie mogli zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi.
Poznacie odpowiedzi i zagadnienia na: pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, propozycję wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych w tym ofertę specjalną związaną z enoturystyką, turystyka konną, ekologią…
Jak również zapraszamy na warsztaty wykonania witraży. Znając technikę będziecie mogli puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby podczas organizowanych na stoisku WARSZTATÓW. Nauczycie się tworzyć wspaniałe witraże pod okiem twórczyni ludowej Pani Moniki Matuła -Wetzlich. W ramach warsztatów 3 – 4 września 2022 rok, odbędą się konkursy z nagrodami !!!
To wszystko, a nawet więcej na stoisku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi” w dniach 3 – 4 września 2022 roku podczas Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie

Targi Turystyczne Atrakcje Regionów w Chorzowie 10 – 12 czerwca 20222022-06-15T11:42:41+02:00

10. edycja Targów Atrakcje Regionów była prawdziwą gratką dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu, niepowtarzalną okazją, by zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin.

Jedna z ciekawszych ofert, jaka została zaprezentowana na Targach, dostępna była właśnie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Odpoczywaj na wsi”.

Zawierała  m.in.  materiały dla turystów szukających indywidualnych rozwiązań, gotowych form wypoczynku dla pasjonatów turystyki pieszej, rowerowej czy też górskiej, gastro-turystów oraz dla rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. 
To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.

Aneta Wójcik2022-09-13T09:49:09+02:00

Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.  Aktywnie promuje gospodarstwa agroturystyczne z terenu województwa lubelskiego. Inspektor KateW ramach warsztatów prowadzi zajęcia wykonania dekoracji metodą decoupage inaczej zwaną metodą serwetkową. Student Uniwersytetu III Wieku, gdzie swoje pasje z twórczości ludowej rozwija pod okien najlepszych specjalistów.

Twórcy

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON Poznań 21-23 października 2022 r.2022-06-06T12:13:08+02:00
Monika Matuła-Wetzlich2022-06-15T13:03:37+02:00

Monika Matuła-Wetzlich – prezes klubu rękodzieła „Ziemianka” działającego przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Na co dzień pełni rolę instruktora warsztatów rękodzieła artystycznego i plastyki dla dzieci i dorosłych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie. Prowadzi warsztaty m.in. pn. „tkactwo na mini krosnach”, „witrażowa wycinanka” oraz „mandale”.

W Chorzowie poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”.

Podczas warsztatu uczestnicy wycinali kontury liści o szerokości 1 cm, bibuła została pocięta na małe elementy o geometrycznych kształtach i przyklejona między dwa arkusze z koszulkowej folii, na wierzch został przyklejony kontur liścia. Następnie została przetknięta tasiemka i gotowy witraż można było powiesić w oknie.

To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.

W ramach warsztatów uczestnicy wykonują na krośnie ekologicznym oplot osnowy z nici bawełnianych, następnie przy użyciu igły do tkania stworzą mini makatkę/podkładkę z kolorowej włóczki, witrażowe liście oraz mandale (forma papieroplastyki obrzędowej).

e-mail: m-monika@wp.pl,
www.ziemianki.pl.tl.

Urszula Mirosław2022-06-03T10:07:17+02:00

Pani Urszula Mirosław jest z wykształcenia plastyczką. Na co dzień pełni rolę przewodniczki po Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Twórczyni ludowa Pani Urszula Mirosław poprowadzi pokazy i warsztaty pt. „medaliony kowala”, „wianki z Nocy Świętojańskiej” oraz „podkowa na szczęście”.

Podczas warsztatu pt. „medaliony kowala” dzieci oraz dorośli otrzymują płytkę z cienkiej blachy żelaznej w formie okręgu, następnie za pomocą stempla ozdabiają ją techniką kowali – delikatnie uderzając młotkiem w dłutko z wybranym kształtem.

W trakcie warsztatu pt. „wianki Nocy Świętojańskiej” uczestnicy targów wykonują wianki z bibuły. Do wykonania wianków używają bibuły marszczonej, w dowolnych kolorach, drut do stworzenia „otoka” klej, sznurek, nożyczki. Kwiatki wykonane z bibułki są doczepiane (doklejane) do otoka.

Podczas warsztatu pt. „podkowa na szczęście” goście ozdabiają różnymi elementami – bibułą, guzikami, wycinankami z kolorowego papieru, plasteliną – przygotowane z twardego papieru formy podków.

Eksperci

Anna Maj2022-06-15T13:08:54+02:00

Specjalista ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów; pracownik ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz  pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Administrator stron internetowych www.kraina.org.pl oraz mediów społecznościowych.  Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wydawnictw. Prowadzi aktywną współpracę z gestorami bazy noclegowej i usługowej na terenie Krainy Lessowych Wąwozów.

Andrzej Kwiatkowski2022-06-03T09:51:10+02:00

Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Prowadzi pilotażowe działania na rzecz wdrożenia agroturystyki. Czynnie bierze udział w działaniach organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji turystyki wiejskiej. Koordynator wielu wydawnictw. Wykształcenie wyższe – specjalność: systemy informacyjne – Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Inspektor kategoryzacyjny Wiejskiej Bazy Noclegowej.
Moderator  prowadzący cykl szkoleń: „Rozwój innowacyjnych produktów turystycznych na terenach wiejskich poprzez wdrażanie geocachingu w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jego upowszechnienie”.
Prelegent podczas konferencji pt. „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego” w dniu 25 listopada 2016r, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, ul. Marsa 56 Hala D. Omówił temat : „Geocaching w Polsce”. Prezentacja służyła przybliżeniu znaczenia zastosowania gry turystycznej, jakie korzyści daje regionom, jak można zaprezentować inne ciekawe miejsca, które nie pokazałoby się w żaden inny konwencjonalny sposób. Jak można aktywizować środowisko lokalne do promocji lokalnych ciekawostek.Prelegent na seminarium pt. Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówił temat: Rola stowarzyszeń agroturystycznych w promocji oferty turystyki wiejskiej

e-mail: agro@chodel.com

Wojciech Popko2022-06-03T09:59:14+02:00

Wojciech Popko – prowadził obsługę stoiska na większości Targach oraz imprezach promocyjnych w ramach kampanii. Prelegent na seminarium w Łodzi. oraz w Warszawie. Omówił temat dotyczący budowy i promocji produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki oraz Korzyści wynikające ze specjalizacji oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Prywatnie jest Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.  Prowadzi zajęcia we własnej zagrodzie edukacyjnej. Propaguje różnorodne formy wypoczynku w gospodarstwach rolnych. Czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń. Z wielkim zaangażowaniem obsługuje imprezy turystyczne i agroturystyczne na stanowisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. Współpracuje przy opracowywaniu i wydawaniu wydawnictw w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

e-mail: polana@polana.info.pl

Wiesław Czerniec2022-06-03T09:52:13+02:00

Wiesław Czerniec – prelegent na seminarium w Warszawie. Omówił temat związany z trendami w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce. Prelegent na seminarium w Szczecinie. Omówił temat – Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”,  Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.

Pracując jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, był założycielem Muzeum Kowalstwa oraz organizatorem wielu imprez, które w znaczący sposób przyczyniły się do ratowania tradycyjnego kowalstwa ludowego. Koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do mieszkańców wsi. Jest autorem koncepcji internetowego serwisu promocji  oferty agroturystycznej www.agroturystyka.pl oraz internetowego systemu oceny Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze udział w działaniach na rzecz wdrożenia kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, w tym wdrożenia specjalizacji gospodarstw, promocji tematycznych ofert w serwisie www.agroturystyka.pl. Wykładowca wielu konferencji, seminarium, wykładów oraz warsztatów propagujących turystykę i agroturystykę.

e-mail: wczerniec@gmail.com

Jagoda Urszula Jóźwik2022-06-03T10:00:09+02:00

Jagoda Urszula Jóźwik – Specjalista ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospdarstwa Gościnne”. Specjalista z zakresu promocji kwater agroturystycznych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w związku z tym prowadzi weryfikację kategoryzacji obiektów – Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wielu wydawnictw. Przede wszystkim prowadzi aktywną współpracę z kwaterodawcami, inspektorami Wiejskiej Bazy Noclegowej. Wykształcenie wyższe.
Jest administratorem strony internetowej www.agroturystyka.pl, www.pftw.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji.

Obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Prelegent na szkoleniu Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych w Wojciechowie, 2019 rok – omówiła temat: Promocja w serwisie www.agroturystyka.pl jako internetowym narzędziu informacji, promocji i sprzedaży oferty agroturystycznej. Samodzielna administracja stroną.
Prowadziła konsultacje dla Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej projektu pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja”. Konsultacja dotyczyła standardów jakości wynikających z kryteriów Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w celu opracowania regulaminu konkursu. Opracowany z udziałem konsumentów system to zbiór wymagań dotyczących zarówno infrastruktury jak i usług towarzyszących.

Obsługa oraz współorganizacja seminariów/ warsztatów/ konferencji.

Realizator oraz obsługa wielu projektów m.in ,,Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej’’; “Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Małopolsce opartych na autentycznych elementach regionalnych”; „Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”;

e-mail: jagoda@agroturystyka.pl

Galeria zdjęć

Odpoczywaj na wsi

Kampania „Odpoczywaj na wsi” realizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jej celem jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Za obsługę merytoryczną Kampanii odpowiada Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”

Przejdź do góry