Kampania 2016 – 20172019-10-28T07:47:33+01:00

Imprezy targowe

 

Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu 2018 rok2018-02-08T08:20:06+01:00

Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”, będzie utytułowane w pawilonie 7A, nr 30 podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu w dniach 9 – 11 luty 2018 roku.
Targi będą inauguracją kampanii promocyjnej „Odpoczywaj na wsi”.  Na stoisku upowszechniana będzie informacja z zakresu rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki, w tym wsparcia finansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, w tym agroturystyki oraz rozwoju pozarolniczej działalności gospodarczej i dywersyfikacji działalności rolniczej. Udzielana będzie także informacja na temat jakości świadczonych usług w turystyce wiejskiej, w tym ich zakresu, standardu wyposażenia technicznego i jakości obsługi.
W ramach działań związanych z uatrakcyjnieniem prezentacji stoiska „Odpoczywaj na wsi” zostaną zorganizowane konkursy dla gości odwiedzających targi, a w szczególności stoisko „Odpoczywaj na wsi”, gdzie będą czekać atrakcyjne nagrody.

Międzynarodowe Targi Turystyczne 
TT WARSAW – Warszawa – 24-26 listopada 2016 r2017-05-05T07:16:02+02:00

24 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT WARSAW odbyły w Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska ul. -Marsa 56c w Warszawie.

Targi to jedna z najważniejszych imprez w Polsce wydarzeń, którego celem jest zawieranie kontaktów biznesowych pomiędzy międzynarodową, a polską branżą turystyczną. 

Targom towarzyszyło wiele atrakcji. Bogaty, program wydarzeń towarzyszących obejmował m.in. spotkania z podróżnikami oraz bloderami podróżniczymi. Jedną z atrakcji, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem była Multimedialna strefa turystyczna „Odkryj Polskę”.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” – Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Dziennikarzy i MT Targi Polska za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „Homo Turisticus”, została zaprezentowana została oferta sieci gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych i Hitów turystyki wiejskiej.

Wśród odwiedzających stoisko byli, seniorzy, młodzież ucząca, rodziny z dziećmi, którzy szukali konkretnych ofert dostosowanych do ich potrzeb.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach o charakterze folklorystycznym i ludowym nawiązujących do tematyki dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.

Pani Ewa Mitowska  z zagrody edukacyjnej „Ewa”, przeprowadziła warsztaty dekorowania choinki ozdobami opłatkowymi. Prowadząca opowiadała o zwyczajach i tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Drugiego i trzeciego dnia targów Pani Aleksandra Popko z zagrody edukacyjnej „Polana”, przybliżyła gościom możliwości „recyklingu na wsi”. Z zużytych, pozornie niepotrzebnych rzeczy dzieci oraz dorośli mogli wykonać ozdoby bożonarodzeniowe – choineczki. Pani Aleksandra przygotowała również degustację z oleju pestek dyni oraz konfiturę z winogron.

Trzeciego dnia targów twórca ludowy Pani Małgorzata Urban z zagrody edukacyjnej „Siedlisko Małgorzaty” przeprowadziła warsztaty tkackie na prawdziwym krośnie oraz warsztaty zakresu tworzenia tradycyjnych kwiatów ozdobnych (wykonywanych z ziół i innych roślin zarówno uprawianych specjalnie w tym celu, jak też rosnących dziko). Siedlisko Małgorzaty to zagroda edukacyjna i ekomuzeum równocześnie, położone niedaleko Kazimierza Dolnego.

W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego”, którego celem było zapoznanie uczestników z bieżącymi trendami związanymi z rozwojem i promocją turystyki wiejskiej w Polsce i Europie.  Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z doświadczeniami poszczególnych regionów, a także krajów europejskich w wykorzystaniu produktów sieciowych, mediów społecznościowych, a także innych niekonwencjonalnych form promocji do zaproszenia turysty na wieś

.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych 
TOUR SALON – Poznań – 17-19 luty 2017 r.2017-05-05T07:27:02+02:00

28 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon odbyła się  dniach 17-19 lutego 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 w Poznaniu. Targi organizowane były pod hasłem „Gdzie biznes łączy się z pasją”.

Strefa Pasji to oferta dla miłośników podróży bliższych i dalszych, przestrzeń zagospodarowana przez regiony, biura podróży, gestorów bazy noclegowej i atrakcji turystycznych, gdzie można poszukać wakacyjnych inspiracji, skorzystać z prezentacji na poszczególnych stoiskach, wziąć udział w ciekawych konkursach. Podczas targów Tour Salon  była więc możliwość dotarcia w jednym miejscu zarówno do odbiorców branżowych, jak i klientów indywidualnych.

Nad 28. edycją targów Tour Salon patronat honorowy objęła Polska Izba Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania. Regionem Partnerskim tegorocznych targów było Województwo Lubelskie.

Duże zainteresowanie przyciągał Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń” oraz pozostałe organizowane spotkania z podróżnikami i blogerami, jak również warsztaty marketingowe. Partnerem targów było Lubelskie, które zapewniło liczne prezentacje oraz pokazy kulinarne i konkursy na własnym stoisku targowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również STREFA NEW TECH- NEW TRAVEL, zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną, oferująca kino turystyczne, konkursy na stołach multimedialnych i infokioskach oraz konkursy w wirtualnej rzeczywistości. 

W drugim dniu targów frekwencja odwiedzających była jeszcze większa, ze względu na organizowane równolegle Targi Wędkarstwa RYBOMANIA, Myślistwa KNIEJE oraz Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX.

Jedną z najlepszych ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Odpoczywaj na wsi”. Nowocześnie zaaranżowane stoisko, nawiązujące jednocześnie do wzornictwa związanego z polską kulturą ludową, było źródłem informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Wszystkim osobom odwiedzającym stoisko eksperci wyjaśniali działanie oraz idee Zagród Edukacyjnych – czym są zagrody, jak działają i jakie warunki muszą spełniać.

Na stoiskach  targowych zostały przeprowadzone warsztaty przez twórców ludowych: Mariola Bzdręga z zagrody edukacyjnej „Pod lipą”, prowadziła pokazy i warsztaty związane z tworzeniem figurek z ciasta chlebowego, wykonywanego zgodnie z tradycyjną recepturą. Agata Kowal-Ruschil z zagrody edukacyjnej „Kowalowe Skały”  prowadziła warsztaty i pokazy „Od owieczki do niteczki”. Osoby odwiedzające stoisko miały też  szansę aktywnie uczestniczyć w warsztatach i spróbować swoich sił w gręplowaniu, przędzeniu i tkaniu. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród osób  odwiedzających targi.

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław – 24-26 luty 2017 r.2017-05-05T09:55:29+02:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław odbyły się  dniach 24-26 lutego 2017 r. w Hali Stulecia ,ul. Wystawowa 1.

Wrocławskie targi były dla odwiedzających szansą na znalezienie ciekawego pomysłu na wypoczynek w Polsce lub zagranicą. Oficjalnym współorganizatorem targów był Dolny Śląsk.

Specjalnie została wydzielona Strefa Produktów Regionalnych i Rzemieślniczych, w ramach której prezentowali się m.in. producenci zdrowej żywności, naturalnych kosmetyków, browary. Targi są okazją do szukania pomysłów  na zaplanowanie wakacji lub krótszego wypoczynku w Polsce lub zagranicą. Skorzystanie z oferty stoiska „Odpoczywaj na wsi” było okazją do poznania unikatowej oferty turystyki wiejskiej, oferującą nie tylko nocleg, ale również edukację i rozrywkę.

Stoisko targowe były  okazją do spotkań biznesowych oraz doradztwa dla zainteresowanych założeniem własnej działalności związanej z agroturystyką.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach związanych z dawnymi zawodami i dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.

Między innymi zaprezentowały się: Pani Agata Kowal-Ruschil z zagrody „Kowalowe Skały” prowadziła prezentacje i warsztaty „Od owieczki do niteczki” oraz warsztaty przędzenia lnu. Osoby odwiedzające targi mogły spróbować własnych sił w przerabianiu runa, gręplowaniu, przędzeniu oraz tkaniu. Podczas drugiego dnia targów  twórca  ludowy Agata Kinal-Szymańska  warsztatom towarzyszyło opowiadania o wykorzystywanych technikach, materiałach z których powstają prace oraz tradycjach związanych z danym rodzajem twórczości ludowej. 

                Wrocławskie Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem osób z kraju  i zagranicy.

   

Targi Regiony Turystyczne 
NA STYKU KULTUR – Łódź – 17-19 marca 2017 r.2018-05-08T10:38:03+02:00

23 edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR odbyła się w dniach 17 – 19 marca 2017 r. w Łodzi na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź.

Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Daj się urzec…”, co z pewnością udało się wystawcom prezentującym swoje oferty.

W sobotę, prezentacje wiodących kierunków sprzedawanych przez biura podróży również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród atrakcji dużym powodzeniem cieszyły się wycieczki zorganizowane dla gości targowych: Łódź bajkowa, Szlakiem willi i pałaców ul. Gdańskiej, Szlakiem średniowiecznej Łodzi oraz Szlakiem łódzkich rzek z pewnością przybliżyły Łodzianom ich miasto.

W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium pt. „Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej”, którego celem było zapoznanie uczestników z tematyką dziedzictwa kulturowego jako ważnego czynnika element produktu turystyki wiejskiej. Jedną z najlepszych ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – „Odpoczywaj na wsi”.

W pierwszy oraz drugi dzień targów Pani Urszula Mirosław z Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie poprowadziła warsztaty „podkowa z masy solnej” oraz „zdobienie żelaza”, na których dzieci wykonali ozdobne podkowy oraz zdobili krążki metalowe za pomocą kowalskich stempli.

Drugiego oraz trzeciego dnia targów Państwo Teresa i Eugeniusz Maciejak z miejscowości Konarzew, artyści specjalizujący się w wikliniarstwie, kontynuujący tradycję rodzinną, poprowadzili warsztaty wyplotu z wikliny prostych form dostosowanych do możliwości i wieku uczestników.

  

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego 
FREE TIME – Gdańsk – 1-2 kwietnia 2017 r.2017-05-08T08:55:06+02:00

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME odbył się w  dniach 1 – 2 kwietnia  2017 r. w Hali AMBEREXPO w Gdańsku. Głównym partnerem tegorocznej edycji targów był Żywiec Zdrój.

Gdańskie Targi Turystyczne połączyły wiele wydarzeń: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego,   Bike Festiwal , Ogrodowe Kreacje , Debiuty i Mistrzostwa Polski: FIT-KID & FITNESS AEROBIC  oraz Festiwal Smaków FOOD TRUCKÓW. Podczas targów zaprezentowało się ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy.

Na festiwalowej scenie i na wielu stoiskach organizowane były liczne konkursy. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Organizowanym targom towarzyszyły konferencje. Na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Aktywność liderów wiejskich jako ważny czynnik rozwoju turystyki na obszarach wiejskich”.

Za kampanię promocyjną „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymało medal „MERCURIUS GEDANENSIS”.

W czasie trwania  Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego na stoisku „Odpoczywaj na wsi” przeprowadzone zostały  także warsztaty rękodzieła artystycznego. Pani Paulina Szewczyk, z miejscowości Smołdzino, poprowadziła warsztaty wyszywania haftem kaszubskim. Pani Danuta Dzwonkowska z miejscowości Stężyca,  poprowadziła zajęcia dawną techniką malarską na płótnie. Pani Maria Kostuch z miejscowości  Chmielno zaprezentowała warsztaty wykonywania ozdób z siana. Dodatkowo członkinie Choczewskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego przeprowadziły degustację potraw regionalnych.

Stoisko „Odpoczywaj na wsi’’ służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Do dyspozycji odwiedzających były dostępne  materiały promocyjne , dostępne również w językach obcych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się przewodnik po gospodarstwach ekoagroturystycznych „Urlop u Ekorolników” oraz  nowa publikacja „Hity Turystyki Wiejskiej”. Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Odpoczywaj na wsi” było jedną z najciekawszych i budzących największe zainteresowanie odwiedzających prezentacją targową.

   

Targi Turystyki i Wypoczynku 
LATO – Warszawa – 21-23 kwietnia 2017 r.2017-05-08T10:35:01+02:00

22 edycja Targów Turystyki i Wypoczynku Lato odbyła się w dniach 21 – 23 kwietnia 2017 r. w Warszawie na terenie Centrum Targowo-Kongresowe ul. Marsa 56c, Warszawa.
Targi LATO to idealne miejsce do poznania ciekawych kierunków i atrakcji turystycznych oraz skorzystania z wyjątkowych ofert targowych na wyjazdy krajowe i zagraniczne. Targom towarzyszyły również Targi Regionalna.
Na tegorocznych targach liczna grupa uczestników mogła znaleźć pomysł na letnie wakacje, weekendowy wyjazd lub poznała miejsca, które warto odwiedzić z rodziną, znajomymi bądź samodzielnie. Regionem partnerskim było Mazowsze.
Jedną z ofert jaka została zaprezentowana na Targach dostępna była na stoisku „Odpoczywaj na wsi…”, która za materiały, ofertę, prowadzone warsztaty oraz kompleksową obsługę zyskała uznanie wśród Jury konkursu „Najlepsza oferta ekspozycyjna polskiego regionu”.
Na stoisku można było skorzystać z bezpłatnych materiałów jak również uczestniczyć w zorganizowanych warsztatach przeprowadzanych przez Twórców ludowych. Pierwszego dnia targów Pan Tomasz Winiarek z Zagrody Edukacyjnej Zajazd Tusinek, poprowadził warsztaty z tradycyjnego tkania na krosnach. Drugiego dnia targów Pan Tomasz Malecki oraz Pan Wiesław Domalewski z Zagrody Edukacyjnej oraz Gospodarstwa Agroturystycznego PATATAJ, poprowadzili warsztaty pt. „Koń w sztuce ludowej”. Uczestnicy mogli ozdabiać różnymi technikami na specjalnie przygotowanych kartonowych tarczach – herby rycerskie oraz wykonywać medaliony z popiersiem konia w postaci odlewów gipsowych i malować je akwarelą. Trzeciego dnia targów Pani Elżbieta Kobus z Gospodarstwo Ekoagroturystycznego, Zagrody Edukacyjnej Kamez, poprowadziła warsztaty wypłukiwania, poszukiwania z piasku –żwiru – szczątków Belemnitów (wymarłych głowonóg, mięczaków występujących w morzu – epoka kredy, karbonu), skamielin muszli, rafy koralowej, drobinek bursztynu oraz różnokolorowych kamyków.
Podczas targów zorganizowano seminarium pt. „Dziedzictwo polskiej wsi jako główny potencjał budowania oferty turystyki wiejskiej”, gdzie uczestnicy mogli uzyskać więcej informacji  na temat m.in. znaczenia Konsorcjum Turystyki Wiejskiej „Odpoczywaj na wsi” oraz wykorzystania dziedzictwa polskiej wsi do budowania oferty turystyki wiejskiej na przykładzie województwa mazowieckiego.

   

Piknik nad Odrą. Targi Turystyczne Market Tour – Szczecin – 13-14 maja 2017 r.2017-10-16T06:03:27+02:00

Piknik nad Odrą odbył się w dniach 13-14 maja 2017 r. na Wałach Chrobrego w Szczecinie.
Organizatorami Pikniku były Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki ZART Sp. z o.o..
Podczas Pikniku zaprezentowało się ponad 300 wystawców, których stoiska odwiedziło ponad 50 tysięcy uczestników. Podczas targów można było m.in. poznać ofertę Europejskiej Stolicy Nordic Walking, zapoznać się z ofertą rejsów, zobaczyć nowe lekkie łodzie żaglowe typu katamaran oraz poznać ofertę wycieczek, wypraw kajakowych i rowerowych pod hasłem „Poznaj swój kraj zanim wyruszysz w dalekie podróże”. Odwiedzający Market Tour mogli również wziąć udział w wycieczce rowerowej szlakiem ODRA/NYSA.
Piknikowi towarzyszyły Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Była to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem.
Podczas Pikniku odbył się również finał XVII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, organizatorem którego była Polska Izb Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP.
W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium pt. „Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej”, którego celem było zapoznanie uczestników z rolą doradztwa w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej oraz doświadczeniami i efektami współpracy LGD-ów z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi w działaniach na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej.
Pierwszego dnia Pikniku przeprowadzone zostały warsztaty dla dzieci i dorosłych z wykonania papierowych bukietów oraz zdobienia drewnianych deseczek metodą decoupage. W trakcie pokazów twórca ludowy Grażyna Kugiel z Zagrody Edukacyjnej „7 Ogrodów” z miejscowości Łowicz Wałecki, zaprezentowała uczestnikom możliwość wykonania kwiatów przestrzennych różnymi technikami.
Drugiego dnia Pikniku Dorota Samsel ze Świdwina, poprowadziła warsztaty drapania jaj, tworzenia obrazów z masy solnej – głównie motywy kwiatowe oraz ozdabianie ich farbami ceramicznymi.
Stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi, między innymi dzięki obecności twórców ludowych, których pokazy przyciągały uwagę gości targów i angażowały ich do aktywnego udziału w prezentacji targowej.

Międzynarodowe Targi Turystyki 
W Stronę Słońca – Opole – 26-28 maja 2017 r.2017-05-31T10:13:13+02:00

Międzynarodowe Targi Turystyki w „Stronę Słońca” odbyły się w dniach 26 – 28 maja 2017 na Rynku w Opolu.
Na Targach można było zapoznać się z ciekawą ofertą turystyczną polskich i zagranicznych wystawców (Austria, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Rumunia, Litwa, Węgry, Ukraina). Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Turystycznych w Opolu, które organizowane były pod hasłem „W stronę słońca”, na Rynku została zaprezentowana oferta ponad 100 wystawców, targi odwiedziło ponad 20 tysięcy uczestników.
Na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Komercjalizacja produktu turystyki wiejskiej”. Za kampanię promocyjną „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymało wyróżnienie za najładniejsze stoisko oraz promocję wypoczynku na wsi.
W czasie trwania  Międzynarodowych Targów Turystyki w „Stronę Słońca”, na stoisku „Odpoczywaj na wsi” przeprowadzone zostały warsztaty rękodzieła artystycznego:
Pierwszego warsztaty dla dzieci i dorosłych ręcznego malowania porcelany wzorem opolskim. W trakcie pokazów twórca ludowy Alina Wypchło zaprezentowała uczestnikom techniki zdobienia porcelany; Pani Małgorzata Mateja z miejscowości Staniszcze Małe, przeprowadziła warsztaty malowania porcelany na białym surowcu, specjalnymi farbami naszkliwnymi za pomocą stalówki. Dzieci mogły ozdabiać papierowe jednorazowe naczynia; Pan Wojciech Gurgul z Ekoturystyki „Chata w lesie”, z miejscowości Kęszyce 7, demonstrował rzeźbienie w drewnie i malowanie ptaków – dzięciołów przy współudziale uczestników targów.
Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Wśród uczestników targów było wielu gości zagranicznych. Eksperci prezentowali uczestnikom publikację „Hity Turystyki Wiejskiej” w języku niemieckim oraz angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszył się katalog obiektów skategoryzowanych wraz z opisem atrakcji turystycznych regionów i kuchni regionalnych w języku niemieckim „Ferien auf dem Land, Urlaub auf dem Bauernhof”.

          

Międzynarodowe Targi Turystyczne
 TT WARSAW – Warszawa – 23-25 listopada 2017 r.2017-12-01T08:06:30+01:00

25 Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbyły się w dniach 23 – 25 listopada 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 w Warszawie.
Targi TT Warsaw stworzyły wyjątkową możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów i regionów z całego świata, a także promocji potencjału turystycznego Polski na arenie międzynarodowej, są jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branży turystycznej.
W czasie targów na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium „Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej”, którego celem było zapoznanie uczestników z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi
dla turystyki, m.in. Beacony, Aplikacje Mobilne, Polska 360 – video.
Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”, umiejscowione było w gronie stoisk zagranicznych. Stoisko przede wszystkim służyło prezentacji informacji o agroturystyce w Polsce, ofertach pobytowych w kwaterach, zagrodach edukacyjnych i Hitach Turystyki Wiejskiej. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” eksperci z Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” odpowiadali
na liczne pytania, doradzali w wyborze oferty oraz pomagali w planowaniu pobytu na polskiej wsi. Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach związanych z dawnymi zawodami
i dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.
W pierwszy oraz drugi dzień targów Pan Michał Sokalski z Zagrody Edukacyjnej „Pytlówka”, poprowadził warsztaty pt. „Nasi skrzydlaci przyjaciele”. Uczestnicy brali udział w zabawie polegającej m.in. na rozpoznawaniu ptaków na podstawie obrazków, układaniu nazw ptaków, rozpoznawaniu jaj ptaków hodowlanych.
Również w tych samych dniach Pani Aleksandra Popko z Zagrody Edukacyjnej „Polana”, poprowadziła warsztaty z robienia podpłomyków roztoczańskich, wyrabiania oraz smażenia ciasta. Poprowadzone zostały również warsztaty z ozdabiania pierniczków.
Trzeciego dnia targów Pani Ewa Mitowska z Zagrody Edukacyjnej „Ewa”, przeprowadziła warsztaty dla dzieci i dorosłych z recyklingu niepotrzebnych pozornie rzeczy – laleczek „Motanek”.

Seminaria

Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej2017-12-01T07:45:41+01:00

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium pt. „Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej” organizowanego podczas 25 Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2017.
Seminarium odbędzie się dnia 24 listopada br., o godz. 10.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Sala im. Adama Mickiewicza, Warszawa, plac Defilad 1, 00-901 Warszawa.
Seminarium realizowane w ramach cyklu pod nazwą: „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej” będzie okazją do zaprezentowania dobrych praktyk w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej w regionie mazowieckim.

W programie seminarium:

Wykorzystanie nowych technologii w działaniach Polskiej Organizacji Turystycznej na rzecz promocji turystyki wiejskiej – Magdalena Ragus – Polska Organizacja Turystyczna
Agroturystyka w perspektywie ekonomii doświadczeń – dr Jan Zawadka – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Wykorzystanie beaconów, aplikacji mobilnych do tworzenia i promocji oferty turystyki wiejskiej – przedstawiciele branży turystycznej
Dobre praktyki w zakresie kreowania produktu turystyki wiejskiej w woj. podlaskim i mazowieckim – przedstawiciele branży turystyki wiejskiej z województwa podlaskiego i mazowieckiego

Prezentacja Jan Zawadka
Prezentacja Magdalena Ragus
Prezentacja Mariusz Jednoralski
Prezentacja Barbara Polak
Prezentacja Romulad Domański
Komercjalizacja produktu turystyki wiejskiej2017-05-31T10:06:10+02:00

Seminarium odbyło się dnia 27 maja br., o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu przy ul. Minorytów 4
Seminarium było realizowane w ramach cyklu seminariów pod łączną nazwą: „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej”. Organizatorem seminarium jest Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „GG” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa  i Rozwoju Wsi.

W programie seminarium:

Urlop u Ekorolnika  jako produkt sieciowy turystyki wiejskiej –  Sebastian Wieczorek – prezes Stowarzyszenia ECEAT
Działania Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznej na rzecz komercjalizacji turystyki wiejskiej w Polsce – Jarosław Lichacy – Prezes OPLOT
Oczekiwania turysty zagranicznego w stosunku do oferty polskiej wsi – Sebastian Wieczorek – prezes Stowarzyszenia ECEAT
Oferta turystyki wiejskiej   w województwie opolskim – Renata Wojas – Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie
Dobre przykłady rozwoju turystyki wiejskiej w Polsce – przedstawiciele branży turystyki wiejskiej,

Prezentacja Wojciech Gurgu
Prezentacja Sebastian Wieczorek
Prezentacja Renata Wojas
Prezentacja Jarosław Lichacy
Prezentacja 2 Sebastian Wieczorek
„Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej”2017-05-16T09:48:52+02:00

Seminarium odbędzie się 13 maja 2017 r. godz. 10.00 podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Wały Chrobrego 4, 70-001 Szczecin,  Sala Rycerska

W programie seminarium
Rola  doradztwa w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej – Ewelina Gielmuda  – Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Barzkowicach
Współpraca LGD z Regionalnymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi w działaniach na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej – Marek Migdal  – Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi” – Wiesław Czerniec  – Prezes Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „GG”
Wydarzenia i imprezy o charakterze lokalnym i regionalnym jako czynnik promocji turystyki wiejskiej   – Ireneusz Kostka,  Stowarzyszenie Lider Pojezierza, Dorota Rybińska, Pensjonat „Nowy Młyn”
Dobre praktyki oferty turystyki wiejskiej w woj. zachodniopomorskim:
Pani Grażyna Kugiel, Zagroda Edukacyjna „7 ogrodów”
Pani Iwona Rybicka, Zagroda Edukacyjna „W labiryntach”

Prezentacja Ewelina Gielmuda
Prezentacja Marek Migdal
Prezentacja Wiesław Czerniec
Prezentacja Ireneusz Kostka, Dorota Rybińska
Prezentacja Krzysztof Zacharzewski
„Dziedzictwo polskiej wsi jako główny potencjał budowania oferty turystyki wiejskiej”2017-05-05T09:39:56+02:00

Seminarium odbyło się dnia 22 kwietnia 2017 r. podczas Targów Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie

W programie seminarium:

Znaczenie Konsorcjum Turystyki Wiejskiej „Odpoczywaj na wsi” w budowaniu produktu i promocji turystyki wiejskiej  – Jacek Janowski – Polska Organizacja Turystyczna
Znaczenie dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi  w budowaniu oferty turystyki wiejskiej – Izabella Byszewska – Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego
Pakietowanie oferty turystyki wiejskiej na przykładzie produktu turystycznego „Mazowiecka Micha Szlachecka” – Małgorzata Borkowska
Wykorzystanie dziedzictwa polskiej wsi do budowania oferty turystyki wiejskiej na przykładzie województwa mazowieckiego – Danuta Arcipowska – Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
Dobre praktyki w zakresie wykorzystania dziedzictwa wsi w kreowaniu produktu turystyki wiejskiej – przedstawiciele branży turystyki wiejskiej z województwa mazowieckiego – Apisołtysówka oraz Zagroda Zwierzyniec

Prezentacja Jacek Janowski
Prezentacja Izabella Byszewska
Prezentacja Małgorzata Borkowska
Prezentacja Danuta Arcipowska
Prezentracja Zagroda Zwierzyniec
„Aktywność liderów wiejskich jako ważny czynnik rozwoju turystyki na obszarach wiejskich ”2017-05-04T15:46:13+02:00

Seminarium odbyło się 1 kwietnia 2017 roku podczas Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME w Gdańsku

W programie seminarium

Znaczenie kapitału ludzkiego  stowarzyszeń i jego wpływ na rozwój lokalny na przykładzie działalności Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Wiejskiej “SŁOWINIEC” – Renata Knitter
Rola  Regionalnych Organizacji Turystycznych na rzecz promocji produktów turystyki wiejskiej województwa pomorskiego –  Łukasz Magrian – Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
Opiniotwórcze znaczenie mediów społecznościowych w promocji turystyki wiejskiej – dr Katarzyna Mysiak – Akademia Morska w Gdyni, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, Katedry Ekonomiki Usług
Kreatorzy  produktów  turystyki wiejskiej w województwie pomorskim – Barbara Ditrich – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, przedstawiciele branży turystycznej z woj. pomorskiego,
Rola kuchni wejherowskiej w promocji regionu – Choczewskie Stowarzyszenie Turystyczne

Prezentacja Barbara Ditrich
Prezentacja Katarzyna Mysiak
Prezentacja Łukasz Magrian
Prezentacja Choczewskie
„Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej”2017-05-04T14:08:19+02:00

Seminarium odbyło się dnia 17 marca 2017 r. godz. 13.00 – 15.30 podczas XXIII Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi

W programie seminarium:

Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego polskiej wsi do budowy produktu turystyki wiejskiej – Janusz Jankowski
Kowalstwo artystyczne jako czynnik turystycznego rozwoju wsi – Urszula Mirosław – Urszula Mirosław – Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie
Dwubiegunowość oferty turystyki wiejskiej w województwie łódzkim – (oferta zależna od odległości od metropolii) – Jolanta Wojciechowska – dr hab. Uniwersytet Łódzki
Budowa i promocja produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki – Wojciech Popko – właściciel winnicy Polana
Dobre praktyki oferty turystyki wiejskiej w woj. łódzkim – przedstawiciele branży turystycznej oraz instytucji działających na rzecz rozwoju turystyki wiejskiej

Prezentacja Janusz Jankowski
Prezentacja Urszula Mirosław
Prezentacja Jolanta Wojciechowska
Prezentacja Wojciech Popko
Prezentacja Dobre Praktyki – Siedlisko Besiekiery
„Specjalizacja oferty turystyki wiejskiej”2017-05-05T09:17:02+02:00

Seminarium odbyło się dnia 24.02.2017 r.,  podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu
W programie seminarium
Rola samorządów w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej – Katarzyna Jarczewska – Prezes LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich
Działania Eurogites na rzecz promocji turystyki wiejskiej w Europie – Aneta Mazurek – Członek Zarządu Eurogites
Rola kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w kształtowaniu jakości usług  oraz specjalizacji turystyki wiejskiej – Andrzej Mikołajewicz – członek zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „GG”
Rola Zagród Edukacyjnych w tworzeniu specjalizacji oferty turystyki wiejskiej na przykładzie województwa dolnośląskiego – Ryszard Targosz – Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Wioski tematyczne  jako czynnik rozwoju turystyki wiejskiej – Krzysztof Szustka – Ekspert od Wiosek Tematycznych i Ekomuzeów w Polsce

Prezentacja Aneta Mazurek
Prezentacja Andrzej Mikołajewicz
Prezentacja Ryszard Targosz
Prezentacja Katarzyna Jarczewska
Prezentacja Krzysztof Szustka
„Budowa i promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w oparciu o potencjał regionu”2017-05-04T10:15:35+02:00

Seminarium odbyło się dnia 18 luty br.,  podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu.

W programie seminarium

Turystyka wiejska w dokumentach strategicznych na lata 2015 -2020 – Katarzyna Orzechowska przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Rola Lokalnych Grup Działania  w sieciowaniu produktów turystyki wiejskiej  na przykładzie  Wielkopolski – Irena Wojciechowska  Wiceprezes Stowarzyszenia  LGD Puszcza Notecka
Konkurs na najlepszy produkt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce jako dobra praktyka służąca podnoszeniu jakości usług obiektów turystyki wiejskiej – Justyna Kubiatowicz   – Departamentu Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
Dziedzictwo kulturowe wielkopolskiej wsi i jego obecność w ofercie
gospodarstw agroturystycznych regionu – studia przypadków – Wiktoria Maciejewska – Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, przedstawiciele branży turystycznej,
Izabella Engel – Biuro Turystyki Przyrodniczej “Dudek”

Prezentacja Katarzyna Orzechowska
Prezentacja Irena Wojciechowska
Prezentacja Justyna Kubiatowicz
Prezentacja Wiktoria Maciejewska
„Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego”2017-05-05T09:22:13+02:00

Seminarium odbyło się dnia 25 listopada 2016 r. podczas 24 Międzynarodowych Targów Turystycznych TT WARSAW w Warszawie

W programie seminarium:
Trendy w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce – Wiesław Czerniec – Prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „GG”
Trendy marketingowe Eurogites (Europejskiej Federacji Turystyki Wiejskiej), w szczególności wykorzystanie mediów społecznościowych w promocji produktu turystyki wiejskiej
Aneta Mazurek –  Członek Zarządu EuroGites
Rola produktów sieciowych w promocji turystyki wiejskiej na przykładzie Sądeckiej Organizacji Turystycznej –   Bożena Srebro – Sądecka Organizacja Turystyczna
Dobre praktyki w promocji produktu turystyki wiejskiej:
Geocaching jako forma promocji turystyki wiejskiej – Andrzej Kwiatkowski
Rola zagród Edukacyjnych w komercjalizacji turystyki wiejskiej – Ewa Mitowska

Prezentacja Wiesław Czerniec
Prezentacja Aneta Mazurek
Prezentacja Andrzej Kwiatkowski
Prezentacja Bożena Srebro

Wykładowcy

Filip Płodzień2018-12-14T10:33:57+01:00

Prelegent na seminarium pt. Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówił temat Promocja turystyki wiejskiej w działaniach Polskiej Organizacji Turystycznej

Specjalizuję się w marketingu turystycznym i w tematach związanych z innowacją, strategią, oraz marką w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Specjalista  – Koordynowanie merytoryczne i operacyjne, planowanie działań projektu “Konsorcja produktowe”; – Współpraca z przedsiębiorcami biorącymi udział w programie promocji usług prozdrowotnych; – Koordynowanie projektu ErasmusPolandTravel; – Współpraca z MSiT w zakresie Konwencji Karpackiej; – Administrowanie strony internetowej www.pieknywschod.pl; – Organizacja warsztatów, seminariów i imprez promocyjnych.

e-mail: Filip.Plodzien@pot.gov.pl

Iwona Majewska2018-12-14T10:26:51+01:00

Prelegent na seminarium pt. “Promocja oferty turystyki wiejskiej”, omówiła temat: Wyzwania w zakresie promocji oferty turystycznej polskiej wsi
Zastępca dyrektora biura – Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Dyrektor biura projektów, koordynator zespołu ds. projektów. Trener w ramach projektu – PHARE Tourin III „Strategie marketingowe – szkolenia”. Prowadzący szkolenia z zakresie kreowania produktów turystycznych. Autor wielu strategii rozwoju m.in.: strategia rozwoju produktu turystycznego dla 11 gmin woj. małopolskiego.. Specjalista ds. Współpracy z Zagranicą – Polska Agencja Rozwoju Turystyki S.A.

Elżbieta Kmita – Dziasek2018-12-14T10:06:16+01:00

Prelegent na seminarium Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówiła temat: Znaczenie specjalizacji w promocji turystyki wiejskiej na przykładzie Sieci Zagród Edukacyjnych

Główny specjalista – Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie.
Trener, wykładowca i moderator zajęć edukacyjnych z zakresu turystyki wiejskiej dla dorosłych od roku 1993, w tym dla studentów kierunku „Turystyka i rekreacja” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnych dotyczących turystyki wiejskiej, w tym m.in.:
• „Zarządzanie gospodarstwami edukacyjnymi w Szwajcarii – rola doradcy”, Częstochowa 2014
• „Zagrody Edukacyjne w koncepcji rolnictwa zaangażowanego społecznie”, Częstochowa 2014
• „Partnerstwo dla turystyki wiejskiej, Kraków 2011
• Prawno finansowe uwarunkowania prowadzenia usług turystycznych na polskiej wsi po akcesji do UE, Kraków 2005
• Jak sprostać wymogom systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej?, Kraków 1997
Ekspert ds. agroturystyki i koordynator w kilkunastu krajowych i międzynarodowych projektach edukacyjnych;
W tym:
• Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych (2011 – nadal) – koordynator

e-mail: e.dziasek@cdr.gov.pl

Barbara Tekieli2018-12-14T09:48:17+01:00

Prelegent na seminarium: “Promocja oferty turystyki wiejskiej”, omówiła temat: Wykorzystanie mediów społecznościowych w promocji turystyki wiejskiej.

Członek Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, której członkami są m.in.: gospodarstwa agroturystyczne oraz zagrody edukacyjne. Współpracuje z Fundacją „Partnerstwo dla Środowiska” (Kraków), poprzez udział w konferencjach i warsztatach organizowanych z udziałem Partnerów z Białorusi, Ukrainy, Słowacji, krajów Skandynawskich (2000-2004). Współredaktor wydawnictwa ,,WIEŚ DLA SMAKOSZY’’ – poradnik praktyczny dla partnerów Projektu, wyd. MOT (Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna), autor rozdziału poświęconego gospodarstwom agroturystycznym i zagrodom edukacyjnym na Mazowszu na szlakach turystycznych: Mazowiecka Micha Szlachecka oraz Wielki Gościniec Litewski. Ekspert w kreowaniu różnych form wypoczynku oraz promocji dziedzictwa kulturowego w krajach na Szlaku WGL- POLSKA, Białoruś, Litwa, m.in. na terenach wiejskich.

e-mail: barbtekieli@gmail.com

 

Jan Zawadka2017-10-13T07:01:44+02:00

Adiunkt w Zakładzie Turystyki i Rozwoju Wsi Katedry Ekonomiki Edukacji, Komunikowania i Doradztwa na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii ze specjalnością ekonomika i organizacja turystyki W działalności naukowo-badawczej koncentruję się na turystyce, a w szczególności turystyce wiejskiej i agroturystyce. Jest autorem ponad 40 publikacji, w tym monografii pt. Ekonomiczno-społeczne determinanty rozwoju agroturystyki na Lubelszczyźnie. Ponadto: wieloletni kierownik i opiekun na obozach młodzieżowych. Instruktor narciarstwa, pływania, survivalu i kajakarstwa. Pasjonat turystyki motocyklowej. e-mail: jan_zawadka@sggw.pl

Katarzyna Mysiak2017-05-12T10:43:15+02:00

Katarzyna Mysiak – prelegent na seminarium w Gdańsku. Omówiła temat Opiniotwórcze znaczenie mediów społecznościowych w promocji turystyki wiejskiej.

Na co dzień pracuje w Akademii Morskiej w Gdyni na wydziale Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, gdzie jest wykładowcą; posiada specjalność z zakresu turystyki wiejskiej, hotelarstwa, ruchu turystycznego; zasiada w komisji konkursowej „Piękna Wieś Pomorska 2017r”. Uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych po pozytywnej obronie rozprawy doktorskiej nt. Agroturystyka w rozwoju gospodarczo-społecznym obszarów wiejskich województwa pomorskiego.

e-mail: k.mysiak@wpit.am.gdynia.pl

Janusz Jankowski2017-05-13T07:52:41+02:00

Janusz Jankowski – prelegent na seminarium w Łodzi. Omówił temat dotyczący wykorzystania dziedzictwa kulturowego polskiej wsi do budowy produktu turystyki wiejskiej.

Pracuje na stanowisku kierownika wydziału promocji i rozwoju gospodarczego w Starostwie Powiatowym  w Łęczycy. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, szkołami i innymi jednostkami powiatowymi  w zakresie przygotowywania wniosków o dotacje ze źródeł zewnętrznych w tym z Unii Europejskiej. Koordynator oraz współtwórca wielu projektów, m.in koordynator projektów: „Benedykt Polak – Wielki Odkrywca (Odkrywca drogi do Azji, pierwszy europejski podróżnik)”, „Portret pól i lasów Ziemi Łęczyckiej jako forma edukacji ekologicznej mieszkańców Powiatu Łęczyckiego.

e-mail: jankoleczyca@gmail.com

Krzysztof Szustka2017-05-13T07:52:48+02:00

Krzysztof Szustka – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Wiosek Tematycznych jako czynnik rozwoju turystyki wiejskiej.

Specjalista z zakresu promocji regionu, Ekspert od Wiosek Tematycznych i Ekomuzeów w Polsce, wypracował ok 150 pomysłów na wioski tematyczne na Dolnym Śląsku jak i całej Polsce. Animator partnerstw lokalnych i moderator odnowy wsi. Wieloletni trener Questingu w Polsce. Stworzył kilkaset questów – gier terenowych. Aktywny propagator Geocachingu – znalazca kilku tysięcy geoskrytek w Polsce i Europie.

e-mail: krzysztof.szustka@gmail.com

Andrzej Mikołajewicz2021-03-31T12:45:49+02:00

Andrzej Mikołajewicz – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Roli kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w kształtowaniu jakości usług oraz specjalizacji turystyki wiejskiej.

Pełni funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jest administrator strony internetowej www.goralskie.net. Brał udział  w opracowaniu i realizacji projektów dot. różnorodnych form wypoczynku w turystyce wiejskiej m.in „Małopolska regionem ziół”; „Karpacki szlak rowerowy w Małopolsce”, „Wypoczynek z potęgowaniem zdrowia”. Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Bierze czynny udział w konsultacjach międzynarodowych m.in. z Ukrainą.

e-mail: czorsztyn@czorsztyn.com.pl

Bożena Srebro2017-05-12T10:42:05+02:00

Bożena Srebro -prelegent na seminarium w Warszawie. Omówiła temat Rola produktów sieciowych w promocji turystyki wiejskiej na przykładzie Sądeckiej Organizacji Turystycznej.

Pełni funkcję Dyrektora Sadeckiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Wykładowca w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej; członek Doradczego Zespołu Oceniającego Obiekty Hotelarskie  województwa małopolskiego
Współrealizator wielu projektów, szkoleń, autor kilkunastu publikacji dotyczących rozwoju agroturystyki, turystyki wiejskiej.
W latach 2013-2015 – wykładowca ponad 20 konferencji krajowych i zagranicznych.

e-mail: srebrob@wp.pl

Andrzej Kwiatkowski2021-09-15T10:22:36+02:00

Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Prowadzi pilotażowe działania na rzecz wdrożenia agroturystyki. Czynnie bierze udział w działaniach organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji turystyki wiejskiej. Koordynator wielu wydawnictw. Wykształcenie wyższe – specjalność: systemy informacyjne – Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Inspektor kategoryzacyjny Wiejskiej Bazy Noclegowej.
Moderator  prowadzący cykl szkoleń: „Rozwój innowacyjnych produktów turystycznych na terenach wiejskich poprzez wdrażanie geocachingu w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jego upowszechnienie”.
Prelegent podczas konferencji pt. „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego” w dniu 25 listopada 2016r, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, ul. Marsa 56 Hala D. Omówił temat : „Geocaching w Polsce”. Prezentacja służyła przybliżeniu znaczenia zastosowania gry turystycznej, jakie korzyści daje regionom, jak można zaprezentować inne ciekawe miejsca, które nie pokazałoby się w żaden inny konwencjonalny sposób. Jak można aktywizować środowisko lokalne do promocji lokalnych ciekawostek.Prelegent na seminarium pt. Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówił temat: Rola stowarzyszeń agroturystycznych w promocji oferty turystyki wiejskiej

e-mail: agro@chodel.com

Wiktoria Maciejewska2017-05-12T10:43:07+02:00

Wiktoria Maciejewska – wykładowca na seminarium w Poznaniu; omówiła tematykę związaną z dziedzictwem kulturowym wielkopolskiej wsi i jego obecnością w ofercie gospodarstw agroturystycznych regionu.

Pracuje jako doradca ds. agroturystyki i dodatkowych źródeł dochodu w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Popularyzuje idee agroturystyki, współpracuje z rolnikami zakładającymi własne gospodarstwa agroturystyczne. Organizatorka imprez promujących agroturystykę i bezpośrednią sprzedaż, jak również zajmująca się dworactwem w zakresie ogrodnictwa, żywienia, produkcji żywności metodami ekologicznymi na terenie gminy. Promotorka ochrony środowiska i kształtowania krajobrazu. Edukacyjnie przeszkolona przez CDR Kraków, pełni obowiązki koordynatora wojewódzkiego.

e-mail: wiktoria.maciejewska@wodr.poznan.pl

Urszula Mirosław2017-05-13T07:54:22+02:00

Urszula Mirosław – prelegent na seminarium w Łodzi. Omówiła temat dotyczący kowalstwa artystycznego jako czynnik turystycznego rozwoju wsi.

Na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wojciechowie. Jest przewodnikiem w Muzeum Kowalstwa oraz Muzeum Regionalnym w Wojciechowie.  Prowadzi biuro Stowarzyszenia Kowali Polskich. Współorganizator Ogólnopolskich Spotkań Kowali i Ogólnopolskich Warsztatów Kowali. Uczestniczka wielu szkoleń, kursów dotyczących promocji i rozwoju turystyki na obszarach wiejskich oraz technik plastycznych, rękodzielniczych dla dzieci. Prowadzi organizacje młodzieżową “4H”. Pełni tu funkcję koordynatora ogólnopolskiego projektu „Szlakiem Tradycji i Kultury Wsi Polskiej’’ tworząc „Szlak Kapliczek Ziemi Wojciechowskiej”.

e-mail: ulamiroslaw@wp.pl

Jolanta Wojciechowska2017-05-12T10:43:22+02:00

Jolanta Wojciechowska -prelegent na seminarium w Łodzi. Omówiła temat – Dwubiegunowość oferty turystyki wiejskiej w województwie Łódzkim.

Prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego. Prowadzi seminaria dotyczące agroturystyki i turystyki wiejskiej, wybranych regionów kraju i zagranicy. Bierze udział w konferencjach poświęconych turystyce wiejskiej. Swój wkład wnosi w projekty badawcze poświęcone bazie noclegowej gospodarstw wiejskich. Autorka i współautorka wielu wydawnictw o agroturystyce. Współpracuje z samorządami gmin, lokalnymi i regionalnymi stowarzyszeniami agroturystycznymi. Uczestniczy jako wykładowca w szkoleniach pracowników instytucji, urzędów gmin i rolników w zakresie agroturystyki na terenie całe Polski. Dąży do podniesienia efektywności turystyki wiejskiej w kraju i zagranicą.

e-mail: jolanta.wojciechowska@geo.uni.lodz.pl

Izabella Byszewska2017-05-12T10:47:23+02:00

Izabella Byszewska – wykształcenie wyższe. Dziennikarka, redaktorka, koordynatorka i przewodnicząca wielu Kapituł konkursów na temat turystyki i agroturystyki. Posiada praktyczna umiejętność sporządzania wniosków o dotacje unijne oraz znajomość funkcjonowania funduszy unijnych, w zakresie usług turystycznych na obszarach wiejskich. Ma doświadczenie w opracowywaniu artykułów, materiałów promocyjnych, udzielania wywiadów. Prowadzi dokumentacje polskich produktów regionalnych i tradycyjnych. Szkoli rolników, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i kobiet wiejskich dotyczące produktu tradycyjnego jako dodatkowego źródła dochodu. Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Współtwórca stałych ekspozycji i zdarzeń promujących agroturystykę. Autorka wielu artykułów i publikacji na temat produktów regionalnych i systemów jakości żywności w rozwoju obszarów wiejskich. Koordynatorka projektów dotyczących przedsiębiorczości i turystyki na obszarach wiejskich, w tym projektów polsko niemieckich, polsko-gruzińskich i polsko-ukraińskich.

Danuta Arcipowska2017-05-12T10:43:28+02:00

Danuta Arcipowska- absolwentka dwóch wydziałów studiów podyplomowych: wydziału socjologii wsi oraz wydziału bezpieczeństwo żywności i żywienia. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, umiejętności i doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń. Znajomość podstawowych regulacji prawnych w zakresie prowadzenia usług turystycznych i obiektów turystycznych oraz hotelarskich. Inspektor kategoryzacyjny Wiejskiej Bazy Noclegowej, praktycznie wykonujący kategoryzację. Znajomość podstawowych regulacji prawnych krajowych i unijnych w zakresie turystyki i turystyki wiejskiej. Posiada praktyczną umiejętność sporządzania wniosków o dotacje oraz znajomość funkcjonowania funduszy unijnych, w szczególności dotyczących działań w zakresie usług turystycznych na obszarach wiejskich. Ma umiejętność i doświadczenie w zakresie opracowywania artykułów, materiałów promocyjnych, udzielania wywiadów. Sporządza wnioski o dotacje oraz znajomość funkcjonowania funduszy unijnych, w szczególności dotyczących działań w zakresie usług turystycznych na obszarach wiejskich. Praktyczna umiejętność i doświadczenie w zakresie opracowywania artykułów, materiałów promocyjnych, udzielania wywiadów.

Barbara Ditrich2017-05-12T10:47:31+02:00

Barbara Ditrich – prelegent na seminarium w Gdańsku. Omówiła temat ,,Kreatorzy  produktów  turystyki wiejskiej w województwie pomorskim”

Pracuje jako kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich dba o rozwój przedsiębiorczości wsi. Uczestniczka wielu szkoleń, kursów poświęconych agroturystyce. Czynnie uczestniczy w wyjazdach studyjnych oraz seminariach promujących agroturystykę. Bierze udział w opracowywaniu i realizacji projektów dla mieszkańców terenów wiejskich. Posiada doświadczenie w organizacji imprez promocyjnych z udziałem stowarzyszeń turystyki wiejskiej i kół gospodyń wiejskich. Zajmuje się również opracowywaniem wniosków: o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych i wnioski o nadanie znaków jakości.

e-mail: b.ditrich@podr.pl

Aneta Mazurek2017-05-13T07:52:57+02:00

Aneta Mazurek – prelegent na seminarium w Warszawie oraz we Wrocławiu. Omówiła temat dotyczący Trendów marketingowych EuroGites, w szczególności wykorzystaniu mediów społecznościowych w promocji produktu turystyki wiejskiej oraz Działania EuroGites na rzecz promocji turystyki wiejskiej w Europie.

Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne  w Tupolicach. Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Gospodarstwa Agroturystycznego. Aktywnie współpracuje przy tworzeniu Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej. Organizatorka licznych imprez regionalnych. Uczestniczy w pracach nad nowymi trendami w turystyce. Prelegat i uczestnik licznych spotkań i konferencji międzynarodowych.

e-mail: dompodsosnami@interia.pl 

Wojciech Popko2021-09-15T10:22:52+02:00

Wojciech Popko – prowadził obsługę stoiska na większości Targach oraz imprezach promocyjnych w ramach kampanii. Prelegent na seminarium w Łodzi. oraz w Warszawie. Omówił temat dotyczący budowy i promocji produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki oraz Korzyści wynikające ze specjalizacji oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Prywatnie jest Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.  Prowadzi zajęcia we własnej zagrodzie edukacyjnej. Propaguje różnorodne formy wypoczynku w gospodarstwach rolnych. Czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń. Z wielkim zaangażowaniem obsługuje imprezy turystyczne i agroturystyczne na stanowisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. Współpracuje przy opracowywaniu i wydawaniu wydawnictw w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

e-mail: polana@polana.info.pl

Wiesław Czerniec2021-09-15T10:22:58+02:00

Wiesław Czerniec – prelegent na seminarium w Warszawie. Omówił temat związany z trendami w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce. Prelegent na seminarium w Szczecinie. Omówił temat – Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”,  Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.

Pracując jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, był założycielem Muzeum Kowalstwa oraz organizatorem wielu imprez, które w znaczący sposób przyczyniły się do ratowania tradycyjnego kowalstwa ludowego. Koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do mieszkańców wsi. Jest autorem koncepcji internetowego serwisu promocji  oferty agroturystycznej www.agroturystyka.pl oraz internetowego systemu oceny Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze udział w działaniach na rzecz wdrożenia kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, w tym wdrożenia specjalizacji gospodarstw, promocji tematycznych ofert w serwisie www.agroturystyka.pl. Wykładowca wielu konferencji, seminarium, wykładów oraz warsztatów propagujących turystykę i agroturystykę.

e-mail: wczerniec@gmail.com

Katarzyna Jarczewska2017-05-12T10:47:43+02:00

Katarzyna  Jarczewska – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówiła tematykę dotyczącą Roli samorządów w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej.

Pełni funkcję Prezesa  LGD  Kraina Wzgórz Trzebiatowskich. Wspiera miejscowości które, planują utworzenie wiosek tematycznych poprzez organizację wizyt studyjnych, warsztatów, szkoleń.  Pełnomocnik Burmistrza w  Obornikach Śląskich. Posiada duże doświadczenie w zakresie nowych trendów rynku turystycznego. Koordynatorka programu odnowy dolnośląskiej  wsi. Wieloletni  Podinspektor  pozyskiwania środków  zewnętrznych na  planowanie  inicjatyw i przedsięwzięcia.

e-mail: lgdkwt@wp.pl

Łukasz Magrian2017-05-13T07:54:29+02:00

Łukasz Magrian – prelegent na seminarium w Gdańsku. Omówił temat dotyczący Roli Regionalnych Organizacji Turystycznych na rzecz promocji produktów turystyki wiejskiej województwa pomorskiego.

Pełni funkcję zastępcy dyrektora koordynuje pracą  Pomorskiego Centrum  Informacji Turystycznej. Odpowiedzialny za  przygotowywani , realizacje i rozliczenie  projektów  finansowych  ze źródeł  zewnętrznych. Współpracuje  ze środowiskiem lokalnym  w zakresie kreowania i promocji  produktów turystycznych w obszarze turystyki i agroturystyki  wiejskiej. Posiada  ogromne  doświadczenie w zakresie nowych trendów rynku turystycznego. Współpracuje z organizacjami  krajowymi i zagranicznymi w takich dziedzinach jak:  turystyka  na obszarze wiejskim,  turystyka wiejska  i  agroturystyka. Zajmuje się pomocą i dworactwem w organizowaniu  form turystyki wiejskiej i podniesieniu jej efektywności.

e-mail: l.magrian@prot.gda.pl

Ryszard Targosz2017-05-12T10:47:52+02:00

Ryszard  Targosz – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Roli Zagród Edukacyjnych w tworzeniu specjalizacji oferty turystyki wiejskiej na przykładzie województwa dolnośląskiego.

Obecnie zajmuje  stanowisko głównego specjalisty  w dziale  przedsiębiorczości  Wiejskiego  Gospodarstwa  Domowego i  Agroturystyki. Pełni  funkcję  koordynatora  stałego  zespołu  d.s. oceny technicznej  wniosków do programu  akcesyjnego  rozwoju  rolnictwa i obszarów wiejskich. Jako trener pracował w Funduszu Współpracy  Agrolinia 2000, Fundacja Rozwoju Wsi i Fundacją  Spółdzielczości  Wiejskiej  we Wrocławiu  (wspiera rozwój grup marketingowych. Moderator  d.s. rozwoju rolnictwa. Współautor wielu publikacji. Uczestnik wielu  wyjazdów zagranicznych promujących agroturystykę. Zajmuje się organizacją badań rynkowych. Uczestnik kampanii  informacyjnej  o funduszach strukturalnych UE  w Polsce. Zarządca projektu  Szkoła Liderów  Wiejskich.         

                                               

Renata Knitter2017-05-13T07:54:34+02:00

Renata Knitter – prelegent na seminarium w Gdańsku. Omówiła temat dotyczący ,,Znaczenia kapitału ludzkiego stowarzyszeń i jego wpływ na rozwój lokalny na przykładzie działalności Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Wiejskiej ,,Słowiniec”.

Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Pełni funkcję jako Prezes  Stowarzyszenia  Rozwoju  Turystyki  Wiejskiej „Słowiniec’’, gdzie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację  projektów  dotyczących  budowania marki  i produktu  turystycznego. Propaguje różnorodne formy turystyki oraz różne pakiety pobytowe. Organizuje działania  projektowe z  tym związane – dla gości, turystów i społeczności. Organizatorka wielu  spotkań, szkoleń, koordynator wielu projektów. 

e-mail: komnino@op.pl

Justyna Kubiatowicz2017-05-12T10:47:58+02:00

Justyna  Kubiatowicz  – wykładowca na seminarium w Poznaniu; omówiła temat związany z konkursem na najlepszy produkt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce jako dobra praktyka służąca podnoszeniu jakości usług obiektów turystyki wiejskiej.

Pracuje jako główny  specjalista  Urzędu  Marszałkowskiego Woj. Wielkopolskiego. Zajmuje  się  promocją  laureatów konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich  w Wielkopolsce. Współpracuje z  Wielkopolską  Organizacja Turystyczną, Wielkopolskim  Towarzystwem  Agroturystyki i  Turystyki  Wiejskiej. Promuje żywność  wysokiej  jakości  i  turystyk wiejskiej.

e-mail: Justyna.Kubiatowicz@umww.pl

Irena Wojciechowska2017-05-13T07:54:40+02:00

Wykładowca na seminarium w Poznaniu. Omówiła tematykę związaną z rolą Lokalnych Grup Działania w sieciowaniu produktów turystyki wiejskiej na przykładzie Wielkopolski.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego  „EFEKT’’. Współzałożycielka  Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania  ‘’Puszcza Notecka’.  Działaczka na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych (klub „KIWANIS INERNATIONAL’’). Współzałożycielka Grupy Rybackiej  „Warta-Noteć’’. Oddana  działalności na rzecz integracji  biznesu, inicjatorka i założycielka Stowarzyszenia Wronieckich Przedsiębiorców. Oddany członek Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka’’. Pasjonatka ogrodów, kwiatów i fotografii.

e-mail: biuro@puszczanotecka.org

Andrzej Kwiatkowski2017-07-25T10:12:08+02:00

Andrzej Kwiatkowski – właściciel gospodarstwa agroturystycznego położonego w Chodlu na Lubelszczyźnie. Aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji agroturystyki jako prezes Lubelskiego Związku Agroturystycznego. Uczestnik licznych audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych  tematyce odpoczynku na wsi. Uczestnik licznych targów turystycznych, zarówno jako wystawca, jak również jako współorganizator stoisk targowych. Ofertę swojego gospodarstwa turystycznego promuje za pośrednictwem Internetu, folderów promocyjnych, artykułów w prasie lokalnej i branżowej. Pasjonat geocachingu, nie tylko aktywnie włącza się w zakładanie nowych skrytek (geo-cache), ale także prowadzi szkolenia dotyczące popularyzacji tej formy turystyki aktywnej. 

e-mail: agro@chodel.com.pl

Twórcy

Tomasz Winiarek – Zagroda Edukacyjna Zajazd Tusinek2020-07-29T07:30:18+02:00

Zajazd Tusinek to firma rodzinna, położona przy wjeździe na Mazury w miejscowości Rozogi. Na powierzchni 40 hektarów prowadzona jest hodowla krów, kóz oraz konika polskiego. Tradycyjnie uprawiane warzywa oraz zioła wykorzystywane są do sporządzania wspaniałych potraw.
W zagrodzie można wziąć udział w warsztatach m.in.
– Ogród i zioła
– Mleko i ser
– Ginące zawody – stolarz
– Ginące zawody – tkaczka
– Ginące zawody – kowal
– Ginące zawody – pszczelarz
– Kopalnia bursztynu
Kontakt tusinek@tusinek.com.pl

Ewa Trzcińska2018-04-23T09:41:40+02:00

Plastyczka i przewodniczka po Muzeum Kowalstwa. Prowadzi warsztaty ze zdobienia żelaza, podczas których za pomocą stempli kowalskich można zdobić modele zawiasów oraz metalowe medaliony oraz warsztaty „podkowa z masy solnej” na których można wykonać podkowę z masy solnej z zachowaniem wszelkich zasad jej budowy. Twórca ludowy z wieloletnim doświadczeniem, uczestniczył w Kampanii „Odpoczywaj na wsi”, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Targów.

Aleksandra Kuna Polana2017-12-28T10:05:44+01:00

Aleksandra Kuna prowadzi zajęcia edukacyjne w gospodarstwie agroturystycznym, położonym na Roztoczu. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zajęcia prowadzą gospodarze, pedagog i instruktor rekreacji ruchowej. Pobyt dostosowujemy do potrzeb i wieku uczestników. Położenie zagrody zapewnia bezpieczeństwo dla dzieci. Usytuowanie kwatery na przebiegu wielu szlakach turystycznych czyni ją idealną bazą wypadową do innych pięknych roztoczańskich zakątków. Zajęcia tematyczne prowadzone są w świetlicy potocznie zwanej “stodołą”. Jest to miniskansen, w którym każdy ma możliwość zaznajomienia się z obsługą takich narzędzi jak żarna, brony, stempka itp. W gospodarstwie prowadzone są zajęcia dydaktyczne integrujące teorię z praktyką w zakresie wielu przedmiotów. Dzieci odwiedzające zagrodę mają możliwość poznania pracy na wsi, dostrzeżenia wysiłku związanego z wyprodukowaniem żywności a przez to wzbudzenie szacunku dla pracy rolnika. http://www.polana.info.pl/ e-mail: polana@polana.info.pl

Michał Sokalski Pytlówka2017-12-28T09:42:27+01:00

Michał Sokalski z Zagrody Edukacyjnej oraz gospodarstwa agroturystycznego “Pytlówka”, prowadzi zajęcia z poszerzenia wiedzy wśród młodzieży, dzieci z zakresu rolnictwa, hodowli zwierząt, ekologii i sadownictwa. Można zobaczyć jak się kiedyś ważyło, jak ścinało drzewa, ile pracy wymagało tarcie, żeby wyprać ubrania, dowiedzieć się jak się robi masło i jakie są gatunki zbóż.

e-mail: pytlowka@op.pl, www.pytlowka.pl/

 

Ewa Mitowska2017-12-28T09:29:04+01:00

Ewa Mitowska prowadzi kwaterę agroturystyczną oraz zagrodę edukacyjną w województwie mazowieckim. Prowadzi warsztaty z plastyki obrzędowej (kwiaty z bibuły, wycinanka z opłatka i papieru, ozdoby na choinkę, pisanki, palmy wielkanocne), jak również pokaz pieczenia e-mail: sękaczy i chleba.e-mail: ewa.mitowska@op.pl  http://www.ewaagroart.pl/  

Dorota Samsel2017-07-11T08:58:20+02:00

Dorota Samsel poprowadziła warsztaty w Szczecinie z drapania jaj, tworzenia obrazów z masy solnej – głównie motywy kwiatowe oraz ozdabianie ich farbami ceramicznymi.  Twórca jest pasjonatą rękodzieła artystycznego z miejscowości Świdwin, ul. Tałdykina 1/12, 78-300 Świdwin, tel. 609 960 402;

Grażyna Kugiel2017-07-15T11:56:31+02:00

Grażyna Kugiel jest właścicielką Zagrody Edukacyjnej 7 Ogrodów, gdzie prowadzone są warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z malarstw, rzeźbiarstwa, decoupage oraz wiele innych. Łowicz Wałecki 50, 78-650 Mirosławiec, tel. 602 816 919, www.7ogrodow.pl, 7ogrodow@gmail.com

Małgorzata Mateja2017-12-28T09:18:06+01:00

Podczas targów w Opolu, Pani Małgorzata Mateja z miejscowości Staniszcze Małe, tel. 606 499 880, poprowadziła warsztaty malowania porcelany na białym surowcu, specjalnymi farbami naszkliwnymi za pomocą stalówki. Dzieci również mogły ozdabiać papierowe jednorazowe naczynia.

Alina Wypchło2017-07-15T08:09:55+02:00

Alina Wypchło, prowadzi warsztaty ręcznego malowania porcelany wzorem opolskim. W trakcie pokazów Pani Alina prezentuje różne techniki zdobienia porcelany. Ligota Książęca 66, 46-100 Ligota Książęca, tel. 888 878 191

Wojciech Gurgul2017-07-15T11:11:11+02:00

Wojciech Gurgul prowadzi warsztaty rzeźbienia w drewnie i malowania ptaków – dzięciołów przy współudziale uczestników. Jest właścicielem ekoturystyki “Chata w lesie” – obiekt posiada kategorię dwa słoneczka. Kęszyce 7, 46-030 Murów, e-mail: info@chatawlesie.pl 

Teresa i Eugeniusz Maciejak2017-07-15T11:48:16+02:00

Teresa i Eugeniusz Maciejak specjalizują się w wikliniarstwie, kontynuują tradycje rodzinną. Prowadzą warsztaty wyplotu z wikliny, prostych form dostosowanych do możliwości i wieku odwiedzających gospodarstwo. Właściciele zagrody edukacyjnej, której celem jest edukacja w zakresie dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzielni twórczości ludowej. Prowadzą warsztaty wikliniarskie w miejscowości Konarzew. e-mail: tmaciejak@o2.pl

Paulina Szewczyk2017-07-15T11:55:54+02:00

Paulina Szewczyk ma ogromny wkład we współczesna sztukę ludową i rękodzieła. Laureatka wielu nagród w prestiżowych Konkursach Sztuki Ludowej.Smołdzino, ul. Jeziorna 5C, 76-214 Smołdzino

Mariola Bzdręga, Sycyn pod Lipą2020-02-25T11:02:32+01:00

Mariola Bzdręga, Ryszard Kurylonek – Gospodarstwo agroturystyczne, Sycyn pod Lipą. Wielkim zainteresowaniem odwiedzających gospodarstwo są warsztaty prowadzone przez właścicieli w czasie, których w wolnostojącym piecu opalanym drewnem wypiekany jest tradycyjny chleb na zakwasie, w oparciu o stare lokalne receptury. Gospodarstwo zostało członkiem sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski.

Uczestniczka wielu targów turystycznych, festiwali, majówek i dożynek, podczas których smak świeżego chleba był nieodłącznym elementem stoiska LGD.

e-mail: molab4@wp.pl

Maria Kostuch Wichrowe Wzgórze2018-04-11T08:50:42+02:00

Maria Kostuch właścicielka „Wichrowych Wzgórz Chmielno’’ Kaszubskiej Oazy Zdrowia. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla nauczycieli, dzieci, młodzieży szkolnej. Ofertę dostosowuje do różnych grup wiekowych.

Zajęcia obejmują: lekcje o regionie robótki z siana, wzory kaszubskie malowane na szkle, lekcje o zbożu i inne. Prowadzi nowoczesne SPA, w którym organizuje pobyty dla gości: krótki(bez noclegu) i pobyty kilkudniowe (z noclegiem). Na terenie „Wichrowych Wzgórz’’ promuje spotkania z folklorem kaszubskim. 604 595 130, http://wichrowe.info/

 

Danuta Dzwonkowska2017-07-19T09:56:12+02:00

Danuta Dzwonkowska – właścicielka kwatery agroturystycznej w miejscowości Stężyca. Organizatorka imprez okolicznościowych oraz plenerów tematycznych.  Ceniona malarka. W czasie Targów Agroturystycznych prowadziła warsztaty z malarstwa dawną techniką na płótnie. e-mail: wczasy2006@wp.pl

Agata Kowal Ruschil2018-03-09T11:36:50+01:00

Agata Kowal Ruschil jest właścicielem Zagrody Edukacyjnej „Kowalowe Skały”, położonej w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru w obszarze Natura  2000 „Ostoja nad Bobrem”, 10 km na północ od centrum Jeleniej Góry. W gospodarstwie można realizować następujące tematy zajęć: Od owieczki do niteczki, Od baranka do wełnianego ubranka, Zwierzaki-Filcaki w Ostoi nad Bobrem Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra, tel. 502 252 730, kowalruschil@gmail.com

Atutami Kowalowych Skał są:

– możliwość kontaktu ze zwierzętami (owce wrzosówki, daniele, króliki, kury zielononóżki, kozy)
– uczestniczenie aktywne w procesie tworzenia: owca – dawca runa – filcowanie wełny – gotowy wyrób
– atrakcyjne położenie (w pobliżu szlaki piesze i rowerowe, jeziora zaporowe z elektrowniami wodnymi)
– doświadczenie gospodarzy (ponad 20 letni staż jako przewodnik turystyczny)
– wielohektarowa przestrzeń dla aktywności ruchowej
– bajkowa ścieżka edukacyjna
– interaktywna forma zwiedzania – Questing

 


 

Agnieszka Kinal-Szymańska2017-07-19T10:06:00+02:00
Agnieszka Kinal-Szymańska właścicielka zagrody edukacyjnej Wiejskiego Ogródka Sensorycznego „W szachulcowej Zagrodzie”, położonej we wsi Smogorzówek, w Dolinie Łachy w obszarze Natura 2000, między Wzgórzami Wińskimi a Padołem Pełczyńskim. Gospodyni z wykształcenia biolog i geograf z zamiłowania przyrodnik, pasjonatka wiedzy o narządach zmysłów i integracji sensorycznej, chętnie opowie co piszczy w trawie, pływa w stawie i po co są narządy zmysłów. herpet@poczta.wp.pl

Eksperci

Karolina Kiewlicz2017-06-09T08:54:40+02:00

Prowadziła obsługę targów podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Specjalista w Dziale Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie  udzielania porad oraz pomocy przy organizacji szkoleń dla mieszkańców obszarów wiejskich; współpracuje z instytucjami z otoczenia rolnictwa; aktywizuje mieszkańców obszarów wiejskich; podejmuje działania związane z rozwojem obszarów wiejskich, przedsiębiorczością, wiejskim gospodarstwem domowym.

Andrzej Mikołajewicz2021-03-31T12:45:49+02:00

Andrzej Mikołajewicz – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Roli kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w kształtowaniu jakości usług oraz specjalizacji turystyki wiejskiej.

Pełni funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jest administrator strony internetowej www.goralskie.net. Brał udział  w opracowaniu i realizacji projektów dot. różnorodnych form wypoczynku w turystyce wiejskiej m.in „Małopolska regionem ziół”; „Karpacki szlak rowerowy w Małopolsce”, „Wypoczynek z potęgowaniem zdrowia”. Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Bierze czynny udział w konsultacjach międzynarodowych m.in. z Ukrainą.

e-mail: czorsztyn@czorsztyn.com.pl

Andrzej Kwiatkowski2021-09-15T10:22:36+02:00

Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Prowadzi pilotażowe działania na rzecz wdrożenia agroturystyki. Czynnie bierze udział w działaniach organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji turystyki wiejskiej. Koordynator wielu wydawnictw. Wykształcenie wyższe – specjalność: systemy informacyjne – Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Inspektor kategoryzacyjny Wiejskiej Bazy Noclegowej.
Moderator  prowadzący cykl szkoleń: „Rozwój innowacyjnych produktów turystycznych na terenach wiejskich poprzez wdrażanie geocachingu w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jego upowszechnienie”.
Prelegent podczas konferencji pt. „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego” w dniu 25 listopada 2016r, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, ul. Marsa 56 Hala D. Omówił temat : „Geocaching w Polsce”. Prezentacja służyła przybliżeniu znaczenia zastosowania gry turystycznej, jakie korzyści daje regionom, jak można zaprezentować inne ciekawe miejsca, które nie pokazałoby się w żaden inny konwencjonalny sposób. Jak można aktywizować środowisko lokalne do promocji lokalnych ciekawostek.Prelegent na seminarium pt. Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówił temat: Rola stowarzyszeń agroturystycznych w promocji oferty turystyki wiejskiej

e-mail: agro@chodel.com

Urszula Mirosław2017-05-12T09:55:12+02:00

Urszula Mirosław – Twórca Ludowy. Uczestniczka wielu Targów Turystyki Wiejskiej „GG’’,w czasie których prowadzi warsztaty „podkowa z masy solnej’’ oraz zdobienie żelaza, na których dzieci wykonują ozdobne podkowy oraz zdobią krążki metalowe za pomocą kowalskich stempli. Pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie. Autorka zdobionych przedmiotów ,które cieszą się wielkim zainteresowaniem odwiedzających Warsztaty Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie i nie tylko.

Uczestniczka wielu konkursów Kowalstwa Artystycznego. Duży wkład wnosi w promocję Kowalstwa Artystycznego w kraju i zagranicą.

Wojciech Popko2021-09-15T10:22:52+02:00

Wojciech Popko – prowadził obsługę stoiska na większości Targach oraz imprezach promocyjnych w ramach kampanii. Prelegent na seminarium w Łodzi. oraz w Warszawie. Omówił temat dotyczący budowy i promocji produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki oraz Korzyści wynikające ze specjalizacji oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Prywatnie jest Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.  Prowadzi zajęcia we własnej zagrodzie edukacyjnej. Propaguje różnorodne formy wypoczynku w gospodarstwach rolnych. Czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń. Z wielkim zaangażowaniem obsługuje imprezy turystyczne i agroturystyczne na stanowisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. Współpracuje przy opracowywaniu i wydawaniu wydawnictw w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

e-mail: polana@polana.info.pl

Wiesław Czerniec2021-09-15T10:22:58+02:00

Wiesław Czerniec – prelegent na seminarium w Warszawie. Omówił temat związany z trendami w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce. Prelegent na seminarium w Szczecinie. Omówił temat – Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”,  Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.

Pracując jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, był założycielem Muzeum Kowalstwa oraz organizatorem wielu imprez, które w znaczący sposób przyczyniły się do ratowania tradycyjnego kowalstwa ludowego. Koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do mieszkańców wsi. Jest autorem koncepcji internetowego serwisu promocji  oferty agroturystycznej www.agroturystyka.pl oraz internetowego systemu oceny Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze udział w działaniach na rzecz wdrożenia kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, w tym wdrożenia specjalizacji gospodarstw, promocji tematycznych ofert w serwisie www.agroturystyka.pl. Wykładowca wielu konferencji, seminarium, wykładów oraz warsztatów propagujących turystykę i agroturystykę.

e-mail: wczerniec@gmail.com

Krystyna Drąg2017-04-20T16:15:52+02:00

Krystyna Drąg- Właściciel gospodarstwa agroturystycznego .V-ce Prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej ”GG”. Od dłuższego czasu jako V-ce Prezesem Gdańskiego Stowarzyszenia Agroturyzmu odpowiedzialna jest za szkolenia i kontakt z kwatero dawcami w dziedzinie turystyki.

Zajmuje się kategoryzacją wiejskiej bazy noclegowej, wyjazdami studyjnymi w kraju i zagranicą. Duży wkład wnosi w wydawnictwo promujące turystykę i agroturystykę. Współorganizatorka Giełdy Agroturystyczne w ramach Gdańskich Targów Turystyki. Wdraża mechanizmy wpływające na podniesienie jakości usług i produktów w turystyce wiejskiej i agroturystyce. Odpowiedzialna za rozwój innowacyjnych produktów turystycznych na terenie wiejskim poprzez wdrażanie geocachingu w turystyce i agroturystyce.

Jagoda Urszula Jóźwik2021-09-15T10:22:42+02:00

Jagoda Urszula Jóźwik – Specjalista ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospdarstwa Gościnne”. Specjalista z zakresu promocji kwater agroturystycznych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w związku z tym prowadzi weryfikację kategoryzacji obiektów – Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wielu wydawnictw. Przede wszystkim prowadzi aktywną współpracę z kwaterodawcami, inspektorami Wiejskiej Bazy Noclegowej. Wykształcenie wyższe.
Jest administratorem strony internetowej www.agroturystyka.pl, www.pftw.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji.

Obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Prelegent na szkoleniu Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych w Wojciechowie, 2019 rok – omówiła temat: Promocja w serwisie www.agroturystyka.pl jako internetowym narzędziu informacji, promocji i sprzedaży oferty agroturystycznej. Samodzielna administracja stroną.
Prowadziła konsultacje dla Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej projektu pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja”. Konsultacja dotyczyła standardów jakości wynikających z kryteriów Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w celu opracowania regulaminu konkursu. Opracowany z udziałem konsumentów system to zbiór wymagań dotyczących zarówno infrastruktury jak i usług towarzyszących.

Obsługa oraz współorganizacja seminariów/ warsztatów/ konferencji.

Realizator oraz obsługa wielu projektów m.in ,,Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej’’; “Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Małopolsce opartych na autentycznych elementach regionalnych”; „Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”;

e-mail: jagoda@agroturystyka.pl

Ewa Turek2021-09-09T12:05:48+02:00

Ewa Turek – Specjalista ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów; pracownik ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Tworzy pakiety pobytowe w gospodarstwach agroturystycznych na terenie województwa lubelskiego. Brała czynny udział oraz obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Uczestniczyła w spotkaniu członków Lokalnej Organizacji Turystycznej. Poprowadziła wykład nt. „Tworzenia kosztów imprez i produktów turystycznych” w Nałęczowie w dniu 29.11.2019. Prelekcja dotyczyła sprzedaży i rozliczania kosztów usług turystycznych oraz szczególnych zasad ich opodatkowania. Wykształcenie wyższe.
Ewa Turek prowadzi obsługę oraz współorganizuje seminara:
„Rekomendacja Turystyki Wiejskiej” 17 marca 2018 r. – Łódź
„Produkt Turystyki Wiejskiej” 12 maja 2018 r. – Szczecin
„Promocja oferty turystyki wiejskiej” – 23 listopad 2018 rok – Warszawa
Obsługiwała cykl seminariów pt. „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej”:
Specjalizacja oferty turystyki wiejskiej”- Wrocław – 24 luty 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.
„Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej” -Łódź – 17 marca 2017 r, w Hali Expo-Łódź,
„Aktywność liderów wiejskich jako ważny czynnik rozwoju turystyki na obszarach wiejskich” – Gdańsk – 1 kwietnia 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
„Dziedzictwo polskiej wsi jako główny potencjał budowania oferty turystyki wiejskiej” – Warszawa – 22 kwietnia br., w Centrum Targowo-Kongresowym.
„Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej” – Szczecin – 13 maja 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim
„Komercjalizacja produktu turystyki wiejskiej”. Opole – 27 maja 2017 r. na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej
„Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej” – Warszawa 24 listopada 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki.
e-mail: info@kraina.org.pl

Anna Liss2017-05-13T07:51:45+02:00

Anna Liss – ekspert obsługujący stoisko podczas Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME w Gdańsku. Promuje i reklamuje gospodarstwa  agroturystyczne. Prowadzi działalność marketingową  na rzecz rozwoju polskiej turystyki obszarów wiejskich. Skutecznie rozwija system  informacji wiejskiej w kraju i za granicą. Właściciel kwatery agroturystcyznej. Zajmuje się pomocą w organizowaniu form turystyki wiejskiej, dążąc  do  podnoszenia  jej efektywności. Propaguje różnorodne formy turystyki  przyjaznej środowisku.

Andrzej Kwiatkowski2017-07-25T10:12:08+02:00

Andrzej Kwiatkowski – właściciel gospodarstwa agroturystycznego położonego w Chodlu na Lubelszczyźnie. Aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji agroturystyki jako prezes Lubelskiego Związku Agroturystycznego. Uczestnik licznych audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych  tematyce odpoczynku na wsi. Uczestnik licznych targów turystycznych, zarówno jako wystawca, jak również jako współorganizator stoisk targowych. Ofertę swojego gospodarstwa turystycznego promuje za pośrednictwem Internetu, folderów promocyjnych, artykułów w prasie lokalnej i branżowej. Pasjonat geocachingu, nie tylko aktywnie włącza się w zakładanie nowych skrytek (geo-cache), ale także prowadzi szkolenia dotyczące popularyzacji tej formy turystyki aktywnej. 

e-mail: agro@chodel.com.pl

Alicja Wacholc2017-05-13T07:51:53+02:00

Właściciel  gospodarstwa agroturystycznego gdzie prowadzi warsztaty i przyjmuje gości. Odpowiedzialna za  współorganizację  szkoleń i kontaktów z  kwatero dawcami.

Zajmuje się kreowaniem  i  rozwojem  produktów  turystycznych na terenach wiejskich poprzez  udoskonalanie systemu  rekomendacji obiektów turystyki wiejskiej i agroturystyki. Bierze czynny udział w targach  turystycznych oraz licznych imprezach  promujących turystykę wiejską. Kształtuje opinię  i  oceny dotyczące agroturystyki. Współpracuje z organizacjami, instytucjami  oraz osobami prywatnymi z kraju i zagranicą ,w dziedzinie turystyki i agroturystyki. Współorganizatorka  konkursów: kulinarnego „Kaszubskie  Smaki’’ oraz  dla publiczności „Atrakcje Turystyczne Pomorza’’. Prowadzi  zajęcia  kulturalno –oświatowe.

Galeria zdjęć

Odpoczywaj na wsi

Kampania „Odpoczywaj na wsi” realizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jej celem jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Za obsługę merytoryczną Kampanii odpowiada Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”

Go to Top