W dniach  29 – 31 marca 2019 roku, na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 w Katowicach odbędą się 25. Międzynarodowe Targi Turystyki – GLOBalnie.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na Wsi”. Przygotowaliśmy dla Państwa liczne materiały informacyjne dotyczące wypoczynku na wsi, prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego oraz promocji obiektów w serwisach związanych z kampanią „Odpoczywaj na wsi”.

Zapraszamy również na warsztaty:

• „Z życia dawnej wsi”, podczas których uczestnicy targów będą mogli spróbować mielenia zboża, pisania gęsim piórem przy świetle lampy naftowej, prania na tarze, prasowania starymi żelazkami, m.in. takimi z duszą.
• „Zielarskie czary-mary” – uczestnicy poznają zapach różnych ziół, dowiedzą się, których używa się w kuchni, z których robi się leki, a które są najlepsze na maseczki i kremy, by skóra była jędrna i świeża. W czasie zajęć będzie można zobaczyć, jak powinno się przechowywać zioła, dowiedzieć się kiedy można je zbierać oraz skosztować smakołyków z ich dodatkiem. Barwnikami pozyskanymi z ziół będzie można pomalować papierowe talerzyki.
• „Dekoracja pierników”.- czasie zajęć uczestnicy będą mogli dekorować lukrem i posypką, wcześniej przygotowane pierniki, próbując odzwierciedlić logo „Odpoczywaj na wsi”.
Warsztaty realizowane będą przez twórców ludowych z Zagrody Edukacyjnej „Ranczo Artemidy”. W Zagrodzie Edukacyjnej prowadzone są żywe lekcje przyrody, geografii, historii, rolnictwa. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, z wykształceniem oraz doświadczeniem pedagogicznym. Nadzór nad warsztatami będzie prowadzić Pani Barbara Kubina-Sobańska.

Przygotowaliśmy także Quiz wiedzy o agroturystyce z licznymi nagrodami rzeczowymi (niedziela, scena główna – godz: 11:00).

Zapraszamy do Katowic i na stoisko „Odpoczywaj na wsi”!

PS. Nie zapomnijcie o polubieniu naszego profilu na facebooku: https://www.facebook.com/odpoczywajnawsi/