© Copyright 2018 - 2024 | Odpoczywaj na Wsi
Opieka merytoryczna: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne | Design: North by Design
Właściciel warsztatu kowalskiego „Kuźnia Rogata”. Specjalizuje się w rekonstrukcji historycznej prezentując dawne techniki i wyroby kowalskie z czasów średniowiecza.
Twórczyni ludowa z „Pracownia Rękodzieła – Wioletta Mazurek”. Zajmuje się upiększaniem i ozdabianiem przedmiotów oraz dekorowaniem wnętrz dekoracją kwiatową.
Gospodarstwo edukacyjne. Na co dzień zajmują się hodowlą pszczół oraz pozyskiwaniem produktów pszczelich. W gospodarstwie na szczególne okazje wypiekane były pierniczki następnie ozdobnie lukrowane.
Zagroda edukacyjna położona w urokliwej miejscowości Wrzeszczyn. Twórca ludowy z wieloletnim doświadczeniem, wielokrotnie uczestniczył w Kampanii „Odpoczywaj na wsi”, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Targów.
Uczestniczka wielu targów turystycznych, festiwali, majówek i dożynek, podczas których smak świeżego chleba był nieodłącznym elementem stoiska LGD. Prowadzi Gospodarstwo agroturystyczne „Sycyn pod Lipą”.
Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”, Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.
Specjalista ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospdarstwa Gościnne”. Specjalista z zakresu promocji kwater agroturystycznych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”
Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.
Członek Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.
Specjalista ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów; pracownik ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.
Kierownik Działu Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.
Prezes Szamotulskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Pełniła funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.
Wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego, Instytut Turystyki. Prowadzi zajęcia z zajęć dydaktycznych i badań z zakresu prawa turystycznego i prawa gospodarczego.
Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii. Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.
Webinarium pt. „Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik kształtowania oferty turystyki wiejskiej oraz promocji gospodarstw agroturystycznych” odbyło się dnia 27 listopada 2020 r.
Pełen zapis z webinarium dostępny jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=CYpBO2xefsg
E-warsztat „Gry i zabawy jako forma wzbogacenia oferty turystyki wiejskiej”, odbyły się w dniu 20 listopada 2020 r. od godziny 12.00 za pośrednictwem platformy ZOOM.
Podczas warsztatu przedstawione zostały gry i zabawy możliwe do zastosowania w gospodarstwach agroturystycznych, zagrodach edukacyjnych, wioskach tematycznych, itp. przedsięwzięciach turystyki wiejskiej. Część praktyczna warsztatu poświęcona została tworzeniu wstępnych pomysłów na gry i zabawy możliwe do wykorzystania w turystyce wiejskiej.
Materiały do warsztatów dostępne są tutaj.
Nagranie jest dostępne pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=hCm4ZLqG3eE
Szkolenie wersji internetowej zostało poprowadzone przez Pana Jerzego Raciborskiego, który przedstawił m.in. Obowiązujące przepisy prawne i podatkowe dotyczące prowadzenia działalności turystycznej na wsi, wymagania sanitarne, przepisy szczególne regulujące działalność turystyczną na wsi w dobie pandemii.
Dobre praktyki w zakresie prowadzenia działalności turystycznej na wsi w dobie pandemii – Krystyna Drąg – Wice Prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej
Nagranie dostępne jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=-VQGQtTYJgI
Szkolenie odbyło się dnia 10 listopada 2020 r. poprzez platformę Zoom.
Szkolenie było niewątpliwie okazją do wykorzystania wiedzy i doświadczenia prowadzących w zakresie funkcjonowania turystyki wiejskiej, a także do przedstawienia propozycji zmian prawnych i podatkowych, które w pozytywny sposób mogłyby wpłynąć na efektywność działalności turystycznej na wsi.
5 września 2020 roku odbyły się warsztaty pt. „Wyzwania dla turystyki wiejskiej w obliczu starzenia się społeczeństw”, w Sali Konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Warsztaty odbyły się podczas trwającego w tym czasie Pikniku nad Odrą, Targi Turystyczne MARKET TOUR.
Warsztaty realizowane były przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG” oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.
W programie szkolenia:
• Referaty wprowadzające: Grażyna Busse – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjne Centrum Integracji Międzypokoleniowej HIPOKAMP oraz Maria Magdalena Poulain – Fundacja 2035:
• Procesy demograficzne w Polsce i Europie – zarys zjawiska oraz trendy
• Specyfika turystyki senioralnej w kontekście wieloaspektowego zróżnicowania wewnątrz kategorii odbiorców 60+
• Zasady przygotowania oferty turystycznej na wsi skierowanej do seniorów – propozycje i przykłady usług wyspecjalizowanych w Polsce i za granicą.
• Przygotowanie kadr dla turystyki wiejskiej w kontekście wymiany pokoleniowej na wsi – próba zdiagnozowania procesu w perspektywie „zarządzania wiekiem i zmianami” (age and change management).
• Dobre praktyki – przykłady gospodarstw agroturystycznych prowadzonych przez młodych oraz niemających następców.
• Warsztaty: Wypracowanie rekomendacji dla działań związanych z problematyką starzenia się kadr w turystyce wiejskiej
• „Nie taki bon turystyczny straszny…..”, czyli realizacja płatności Polskim Bonem Turystycznym w gospodarstwach prowadzonych przez seniorów – Przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej
© Copyright 2018 - 2024 | Odpoczywaj na Wsi
Opieka merytoryczna: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne | Design: North by Design