Kampania 20202023-11-20T14:37:45+01:00

KAMPANIA 2020

TARGI W RAMACH KAMPANII 2020

World Travel Show – Nadarzyn k. Warszawy2020-02-20T10:25:35+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne – World Travel Show odbędą się w dniach 23 – 25 października 2020 roku w Nadarzynie k. Warszawy

Dożynki Jasnogórskie – Częstochowa2020-09-09T08:20:25+02:00

Dożynki Jasnogórskie, odbyły się w dniach 4 – 6 września 2020 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie.
Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów odbył się konkurs Quiz wiedzy o produktach regionalnych. Konkurs dotyczył produktów zarejestrowanych jako Chronione Nazwy Pochodzenia, Chronione Oznaczenia Geograficzne oraz Gwarantowane Tradycyjne Specjalności.
Liczni uczestnicy dożynek mogli wziąć udział w warsztatach – malowanie na tkaninie. Warsztaty prowadzone były przez Panią Wiolettę Mazurek właścicielkę Pracowni Rękodzieła.
Na stoisku zapewnione zostały środki do dezynfekcji.

Targi Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW – Chorzów2020-09-23T06:23:11+02:00

W dniach 25 – 27 września odbędą się Targi Turystyki Weekendowej – Atrakcje Regionów w Chorzowie. Lokalizacja targów na terenie Parku Śląskiego oraz ich nowa forma- wystawcy w domkach zewnętrznych stwarza możliwość kontaktu z klientem z zachowaniem bezpieczeństwa, a dla odwiedzających będzie dodatkową możliwością do wyjścia z rodziną na łono natury.

Na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Odpoczywaj na wsi będą przygotowane przewodniki, mapy, foldery promocyjne regionów – propozycje atrakcji, noclegów, które zachęcą do odwiedzenia polskiej wsi.

Dla uczestników targów przygotowano konkurs “Tradycyjne Stroje Ludowe” gdzie wykazać trzeba będzie się wiedzą na temat wzorów, kolorów i części garderoby z różnych stron kraju, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych. Stoisko zostało przystosowane zgodnie obowiązującym reżimem sanitarnym.

Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne Market Tour – Szczecin2020-09-09T08:30:16+02:00

Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne MARKET TOUR w Szczecinie, odbyły się w dniach 5 – 6 września 2020 roku Wały Chrobrego.
W czasie trwania pikniku odbyło się seminarium „Wyzwania dla turystyki wiejskiej w obliczu starzenia się społeczeństw” w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów został zrealizowany konkurs „Mapa atrakcji turystycznych”, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.
Zostały poprowadzone warsztaty – podkowa z masy solnej. Prowadzący Pan Daniel Stawski, właściciel warsztatu kowalskiego „Kuźnia Rogata”. Prowadzi warsztaty oraz pokazy nawiązujące do tradycyjnego kowalstwa ludowego. Specjalizuje się w rekonstrukcji historycznej prezentując dawne techniki i wyroby kowalskie z czasów średniowiecza. Zajmuje się również wytwarzaniem dekoracji jak i przedmiotów użytkowych z użyciem technik kowalskich i metaloplastycznych.

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK – Toruń2020-02-20T09:21:54+01:00

Targi Turystyczne WYPOCZYNEK odbędą się dniach 28 – 29 marca 2020 roku w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu przy ulicy Szosa Bydgoska 3.

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego – Wrocław2020-03-02T10:12:02+01:00

12. edycja MTT Wrocław odbyła się w dniach 28 luty – 1 marca 2020 r na Stadionie Wrocław. Wrocławskie targi były szansą na znalezienie ciekawego pomysłu na wypoczynek w Polsce lub zagranicą, ale także okazją do poznania kultury i oferty turystycznej polskich regionów. Na stoisku oprócz materiałów promujących wypoczynek na wsi przewidziane zostały liczne atrakcje.

Odbył się konkurs na Hasło promujące wypoczynek na wsi.

Pierwsze miejsce zajęło hasło:  “Na wsi odpoczywaj, piękno Polski odkrywaj”

Drugie miejsce zdobyło hasło: “ZaWieś się na Wieś

Trzecie miejsce zdobyło hasło (wiersz):

“Polska wieś, jedyna taka w świecie.

Piękna wiosną, piękna w lecie.

Zdrowe jadło, śmiech swoboda,

Polska wieś Ci zdrowia doda”.

W czasie trwania targów odbyły się warsztaty „Od owieczki d

o niteczki”.
Uczestnicy w pierwszych etapach nauczyli się na temat gręplowania, przędzenia, tkania, a następni

e wykonali ekomaskotkę – kurkę, baranka oraz wianuszek z wełny czesankowej. Wykonane prace były pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”.

Warsztaty „Słodkie życie pszczół”
Twórczyni ludowa Pani Malinowska Elżbieta, członek Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Warsztaty polegały na wyrobie świec woskowych oraz ozdabianiu pierników wypieczonych według starej receptury. Uczestnicy targów zapoznali się ze sprzętem pszczelarskim oraz z biologią rodziny pszczelej, sposobami pozyskiwania produktów pszczelich i ich charakterystyką. Na warsztatach można zobaczyć i poznać od środka „prawdziwy ul”.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON – Poznań, 14-16 luty2020-02-25T10:38:36+01:00

Targi odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 w budynku Poznań Congress Center. Na nowym stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów odbył się konkurs – Tradycyjne stroje ludowe, gdzie laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach wypieku chleba, bułeczek – zajęcia prowadzone były przez Panią Mariolę Bzdręga oraz Ryszarda Kurylonek z Zagrody Edukacyjnej “Sycyn pod lipą”.

TWÓRCY 2020

Daniel Stawski – Kuźnia Rogata2020-09-09T07:52:03+02:00

  Daniel Stawski, właściciel warsztatu kowalskiego „Kuźnia Rogata”. Prowadzi warsztaty oraz pokazy nawiązujące do tradycyjnego kowalstwa ludowego. Specjalizuje się w rekonstrukcji historycznej prezentując dawne techniki i wyroby kowalskie z czasów średniowiecza. Zajmuje się również wytwarzaniem dekoracji jak i przedmiotów użytkowych z użyciem technik kowalskich i metaloplastycznych.
e-mail: daniel12mornald@gmail.com
https://www.facebook.com/daniel.stawski.370

Pracowania Rękodzieła Wioletta Mazurek2020-09-09T07:48:56+02:00

Twórczyni ludowa z „Pracownia Rękodzieła – Wioletta Mazurek” zajmuję się upiększaniem i ozdabianiem przedmiotów oraz dekorowaniem wnętrz dekoracją kwiatową. W trakcie warsztatu np. z dekoracji na tkaninie, uczestniczki i uczestnicy poznają zasady odbijania szablonów na tkaninach przy użyciu farb akrylowych i wałków. Szablony odbijane sa na torbach bawełnianych.

e-mail: wiomaz4@gmail.com

https://www.facebook.com/pages/category/Local-Business/WM-Pracownia-R%C4%99kodzie%C5%82a-1659859377633179/

Gospodarstwo Malinowskich Ciepłowody2020-03-03T08:01:12+01:00

Gospodarstwo edukacyjne. Na co dzień zajmują się hodowlą pszczół oraz pozyskiwaniem produktów pszczelich. Stworzony został zielnik w którym odwiedzający zapoznają się z roślinami, ziołami i owadami. W przeszklonych ulach uczestnicy warsztatów mają możliwość bezpośredniego podglądania rodziny pszczelej. W gospodarstwie na szczególne okazje wypiekane były pierniczki następnie ozdobnie lukrowane. Tradycję tą przekazywana jest w trakcie warsztatów: wypieku pierników oraz lukrowania.

e.malinowska@vp.pl

https://gospodarstwomalinowskich.business.site/

Kowalowe Skały – Od owieczki do niteczki2020-02-25T11:08:46+01:00

Kowalowe Skały – Zagroda edukacyjna położona w urokliwej miejscowości, Wrzeszczyn 25a, 58-508 Jelenia Góra.

W gospodarstwie hoduje się owce wrzosówki, daniele, króliki oraz kury. Prowadzone są pokazy, warsztaty „Od owieczki do niteczki” – przerobu wełny owiec wrzosówek hodowanych w gospodarstwie, pokazy gręplowania, przędzenia, tkania, wykonania ekomaskotki z wełny czesankowej.

Twórca ludowy z wieloletnim doświadczeniem, wielokrotnie uczestniczył w Kampanii „Odpoczywaj na wsi”, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników Targów.

Pani Agata Kowal-Ruschil , e-mail: kowalruschil@gmail.com http://kowaloweskaly.pl/

Mariola Bzdręga, Sycyn pod Lipą2020-02-25T11:02:32+01:00

Mariola Bzdręga, Ryszard Kurylonek – Gospodarstwo agroturystyczne, Sycyn pod Lipą. Wielkim zainteresowaniem odwiedzających gospodarstwo są warsztaty prowadzone przez właścicieli w czasie, których w wolnostojącym piecu opalanym drewnem wypiekany jest tradycyjny chleb na zakwasie, w oparciu o stare lokalne receptury. Gospodarstwo zostało członkiem sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski.

Uczestniczka wielu targów turystycznych, festiwali, majówek i dożynek, podczas których smak świeżego chleba był nieodłącznym elementem stoiska LGD.

e-mail: molab4@wp.pl

EKSPERCI 2020

Ewelina Gielmuda2021-02-09T09:12:32+01:00

Kierownik Działu Przedsiębiorczości, Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Współpracowała oraz współpracuje przy opracowaniu wydawnictw promujących gospodarstwa agroturystyczne; organizator wielu szkoleń m.in. z Formalno – prawnych aspektów zakładania i prowadzenia działalności agroturystycznej.
Prowadząca oraz realizator wielu projektów m..in Piknik agroturystyczny „Zachodniopomorska Wieś Zaprasza“, mający na celu popularyzacje oraz promocję agroturystyki i turystyki wiejskiej Pomorza Zachodniego.
Prelegent na seminarium pt. „Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej”. Seminarium realizowane w ramach cyklu seminariów pod nazwą: „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej”, Szczecin 13 maja 2017 r. godz. 10.00. Omówiła temat: „Rola doradztwa w kreowaniu i promocji oferty turystyki wiejskiej”
Koordynator oraz kierujący szkoleniem pt. „Wypracowanie i wdrożenie mechanizmów wpływających na podnoszenie jakości usług i produktów w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz wykorzystanie ich do rozwoju konkurencyjności usług agroturystycznych”. – szkolenie Kiełpino woj. pomorskim w dniach maj 2015 rok.

Koordynator oraz prowadzący szkolenie wyjazdowe „Innowacje organizacyjne w usługach agroturystycznych” Łowicz Wałecki, 25-26.10.2017 r. Dwudniowe spotkanie realizowane w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2016-2017 w zakresie SIR. Celem operacji była popularyzacja innowacyjnych rozwiązań marketingowych i organizacyjnych dot. tworzenia profesjonalnej oferty agroturystycznej w zakresie edukacji w gospodarstwach oraz tworzenia sieci współpracy między usługodawcami.

Koordynator oraz prowadzący szkolenie „Podstawy prawne do prowadzenia działalności agroturystycznej – aspekty prawno-finansowe”
Pensjonat Florentyna w Obrytej, 15.11.2017 r.

Podczas szkolenia omówione zostały m.in. przepisy prawne dot. prowadzenia działalności agroturystycznej, kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej, a także wsparcie finansowania działalności agroturystycznej i profesjonalnego doradztwa oraz pomocy ze strony ZODR w tym zakresie. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniem WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie. Zadanie zrealizowano w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW na lata 2014-2020.

Violetta Wawszczak2020-02-25T10:54:15+01:00

Prezes Szamotulskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Pełni funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Bierze w udział w opracowaniu wydawnictw i realizacji projektów dot. różnorodnych form wypoczynku. Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Bierze czynny udział w konsultacjach międzynarodowych m.in. .Wizyta w europarlamencie na zaproszenie Europosła i spotkanie z dyr. Urzędu marszałkowskiego w Brukseli – promocja agroturystyki Wielkopolskiej. Wykształcenie wyższe mgr inż. Rolnictwa.

Jerzy Raciborski2021-02-09T11:59:24+01:00

Pan Jerzy Raciborski – Wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego, Instytut Turystyki. Prowadzi zajęcia z zajęć dydaktycznych i badań z zakresu prawa turystycznego i prawa gospodarczego. Brał udział w przygotowaniu projektów ustawy o usługach turystycznych i aktów wykonawczych oraz brał udział w pracach legislacyjnych dotyczących turystyki w innych aktach prawnych. Prowadził liczne wykłady oraz szkolenia m.in. pt. AGROTURYSTYKA. Obowiązki samorządu gminy, powiatu i województwa w zakresie turystyki wiejskiej, wynikające z przepisów prawnych; Uwarunkowania formalno-prawne działalności turystycznej mieszkańców wsi

e-mail: jerzy.raciborski@awf.krakow.pl

Andrzej Mikołajewicz2023-08-28T11:41:41+02:00

Andrzej Mikołajewicz – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Roli kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w kształtowaniu jakości usług oraz specjalizacji turystyki wiejskiej.

Pełni funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jest administrator strony internetowej www.goralskie.net. Brał udział  w opracowaniu i realizacji projektów dot. różnorodnych form wypoczynku w turystyce wiejskiej m.in „Małopolska regionem ziół”; „Karpacki szlak rowerowy w Małopolsce”, „Wypoczynek z potęgowaniem zdrowia”. Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Bierze czynny udział w konsultacjach międzynarodowych m.in. z Ukrainą.

e-mail: czorsztyn@czorsztyn.com.pl

https://agroturystyka.pl/noclegi/433

Wojciech Popko2023-05-29T10:31:25+02:00

Wojciech Popko – prowadził obsługę stoiska na większości Targach oraz imprezach promocyjnych w ramach kampanii. Prelegent na seminarium w Łodzi. oraz w Warszawie. Omówił temat dotyczący budowy i promocji produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki oraz Korzyści wynikające ze specjalizacji oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Prywatnie jest Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.  Prowadzi zajęcia we własnej zagrodzie edukacyjnej. Propaguje różnorodne formy wypoczynku w gospodarstwach rolnych. Czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń. Z wielkim zaangażowaniem obsługuje imprezy turystyczne i agroturystyczne na stanowisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. Współpracuje przy opracowywaniu i wydawaniu wydawnictw w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

e-mail: polana@polana.info.pl

Wiesław Czerniec2023-05-29T10:31:55+02:00

Wiesław Czerniec – prelegent na seminarium w Warszawie. Omówił temat związany z trendami w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce. Prelegent na seminarium w Szczecinie. Omówił temat – Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”,  Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.

Pracując jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, był założycielem Muzeum Kowalstwa oraz organizatorem wielu imprez, które w znaczący sposób przyczyniły się do ratowania tradycyjnego kowalstwa ludowego. Koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do mieszkańców wsi. Jest autorem koncepcji internetowego serwisu promocji  oferty agroturystycznej www.agroturystyka.pl oraz internetowego systemu oceny Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze udział w działaniach na rzecz wdrożenia kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, w tym wdrożenia specjalizacji gospodarstw, promocji tematycznych ofert w serwisie www.agroturystyka.pl. Wykładowca wielu konferencji, seminarium, wykładów oraz warsztatów propagujących turystykę i agroturystykę.

e-mail: wczerniec@gmail.com

Jagoda Urszula Jóźwik2023-05-29T10:32:07+02:00

Jagoda Urszula Jóźwik – Specjalista ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospdarstwa Gościnne”. Specjalista z zakresu promocji kwater agroturystycznych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w związku z tym prowadzi weryfikację kategoryzacji obiektów – Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wielu wydawnictw. Przede wszystkim prowadzi aktywną współpracę z kwaterodawcami, inspektorami Wiejskiej Bazy Noclegowej. Wykształcenie wyższe.
Jest administratorem strony internetowej www.agroturystyka.pl, www.pftw.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji.

Obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Prelegent na szkoleniu Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych w Wojciechowie, 2019 rok – omówiła temat: Promocja w serwisie www.agroturystyka.pl jako internetowym narzędziu informacji, promocji i sprzedaży oferty agroturystycznej. Samodzielna administracja stroną.
Prowadziła konsultacje dla Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej projektu pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja”. Konsultacja dotyczyła standardów jakości wynikających z kryteriów Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w celu opracowania regulaminu konkursu. Opracowany z udziałem konsumentów system to zbiór wymagań dotyczących zarówno infrastruktury jak i usług towarzyszących.

Obsługa oraz współorganizacja seminariów/ warsztatów/ konferencji.

Realizator oraz obsługa wielu projektów m.in ,,Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej’’; “Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Małopolsce opartych na autentycznych elementach regionalnych”; „Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”.

Inspektor certyfikujący obiekty, atrakcje turystyczne w ramach certyfikacji produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

https://www.facebook.com/jagoda.jozwik.9/

e-mail: jagoda@agroturystyka.pl

Ewa Turek2021-09-09T12:05:48+02:00

Ewa Turek – Specjalista ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów; pracownik ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Tworzy pakiety pobytowe w gospodarstwach agroturystycznych na terenie województwa lubelskiego. Brała czynny udział oraz obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Uczestniczyła w spotkaniu członków Lokalnej Organizacji Turystycznej. Poprowadziła wykład nt. „Tworzenia kosztów imprez i produktów turystycznych” w Nałęczowie w dniu 29.11.2019. Prelekcja dotyczyła sprzedaży i rozliczania kosztów usług turystycznych oraz szczególnych zasad ich opodatkowania. Wykształcenie wyższe.
Ewa Turek prowadzi obsługę oraz współorganizuje seminara:
„Rekomendacja Turystyki Wiejskiej” 17 marca 2018 r. – Łódź
„Produkt Turystyki Wiejskiej” 12 maja 2018 r. – Szczecin
„Promocja oferty turystyki wiejskiej” – 23 listopad 2018 rok – Warszawa
Obsługiwała cykl seminariów pt. „Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej”:
Specjalizacja oferty turystyki wiejskiej”- Wrocław – 24 luty 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.
„Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej” -Łódź – 17 marca 2017 r, w Hali Expo-Łódź,
„Aktywność liderów wiejskich jako ważny czynnik rozwoju turystyki na obszarach wiejskich” – Gdańsk – 1 kwietnia 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
„Dziedzictwo polskiej wsi jako główny potencjał budowania oferty turystyki wiejskiej” – Warszawa – 22 kwietnia br., w Centrum Targowo-Kongresowym.
„Partnerstwo w działaniach na rzecz rozwoju i promocji turystyki wiejskiej” – Szczecin – 13 maja 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim
„Komercjalizacja produktu turystyki wiejskiej”. Opole – 27 maja 2017 r. na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej
„Wykorzystanie nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej” – Warszawa 24 listopada 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki.
e-mail: info@kraina.org.pl

SEMINARIA 2020

Bon Turystyczny2021-04-19T08:39:44+02:00

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionej przez skutki pandemii. Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne.

Rejestracja, logowanie i ustawienia profilu do PUE ZUS – m.in. jak zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

PL

Instrukcja wypełniania oświadczenia. Aby zarejestrować podmiot turystyczny musisz złożyć oświadczenie PBT Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny.

PL

„Nie taki bon turystyczny straszny…..”, czyli realizacja płatności Polskim Bonem Turystycznym w gospodarstwach prowadzonych przez seniorów – Przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej

PL

Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik kształtowania oferty turystyki wiejskiej oraz promocji gospodarstw agroturystycznych2020-12-08T09:20:09+01:00

Webinarium pt. “Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik kształtowania oferty turystyki wiejskiej oraz promocji gospodarstw agroturystycznych” odbyło się dnia 27 listopada 2020 r.

Pełen zapis z webinarium dostępny jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=CYpBO2xefsg

Możliwości wykorzystania marki Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w promocji oferty gospodarstw agroturystycznych – Jacek Andrzej Kwiatkowski

PL

Wymagania Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik kształtowania oferty turystyki wiejskiej w dobie pandemii  – Krystyna Drąg

PL

Rola specjalizacji w Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w promocji oferty turystyki wiejskiej – Andrzej Mikołajewicz

PL

Zagraniczne przykłady wykorzystania kategoryzacji do kształtowania oraz promocji oferty turystyki wiejskiej – Małgorzata Maj

PL

Gry i zabawy jako forma wzbogacenia oferty turystyki wiejskiej2020-11-27T07:14:40+01:00

E-warsztat „Gry i zabawy jako forma wzbogacenia oferty turystyki wiejskiej” ”, odbyły się w dniu 20 listopada 2020 r. od godziny 12.00 za pośrednictwem platformy ZOOM.
Podczas warsztatu przedstawione zostały gry i zabawy możliwe do zastosowania w gospodarstwach agroturystycznych, zagrodach edukacyjnych, wioskach tematycznych, itp. przedsięwzięciach turystyki wiejskiej. Część praktyczna swarsztató poświęcona została tworzeniu wstępnych pomysłów na gry i zabawy możliwe do wykorzystania w turystyce wiejskiej.

Nagranie jest dostępne pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=hCm4ZLqG3eE

Gry i zabawy – przykłady – Wacław Idziak

PL

Aspekty prawne zakładania i prowadzenia działalności turystycznej na wsi2020-11-27T07:13:41+01:00

Szkolenie wersji internetowej  zostało poprowadzone przez Pana Jerzego Raciborskiego, który przedstawił m.in. Obowiązujące przepisy prawne i podatkowe dotyczące prowadzenia działalności turystycznej na wsi, wymagania sanitarne, przepisy szczególne regulujące działalność turystyczną na wsi w dobie pandemii.
Pani Krystyna Drąg Dobre praktyki w zakresie prowadzenia działalności turystycznej na wsi w dobie pandemii.
Szkolenie odbyło się dnia 10 listopada 2020 r. poprzez platformę Zoom.
Szkolenie było niewątpliwie okazją do wykorzystania wiedzy i doświadczenia prowadzących w zakresie funkcjonowania turystyki wiejskiej, a także do przedstawienia propozycji zmian prawnych i podatkowych, które w pozytywny sposób mogłyby wpłynąć na efektywność działalności turystycznej na wsi.

Obowiązujące przepisy prawne i podatkowe dotyczące prowadzenia działalności turystycznej na wsi, wymagania sanitarne, przepisy szczególne regulujące działalność turystyczną na wsi w dobie pandemii – Jerzy Raciborski – Zakład Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Materiał dostępny -on-line https://odpoczywajnawsi.pl/wp-content/uploads/2020/11/Przepisy-Raciborski.mp4.mp4

PL

Pytania i odpowiedzi dot. szkolenia – Aspekty prawne zakładania i prowadzenia działalności turystycznej na wsi – Jerzy Raciborski – Zakład Prawa i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

PL

Dobre praktyki w zakresie prowadzenia działalności turystycznej na wsi w dobie pandemii – Krystyna Drąg – Wice Prezes Polskiej Federacji Turystyki Wiejskej

Nagranie dostępne jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=-VQGQtTYJgI

PL

Materiały dot. COVID-19 – oświadczenia, rozporządzenia, wytyczne

PL

Wyzwania dla turystyki wiejskiej w obliczu starzenia się społeczeństw2020-09-09T06:24:11+02:00

5 września 2020 roku odbyły się warsztaty pt. „Wyzwania dla turystyki wiejskiej w obliczu starzenia się społeczeństw”, w Sali Konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Warsztaty odbyły  się podczas trwającego w tym czasie Pikniku nad Odrą, Targi Turystyczne MARKET TOUR.
Warsztaty realizowane były przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „GG” oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.
W programie szkolenia:
• Referaty wprowadzające: Grażyna Busse – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjne Centrum Integracji Międzypokoleniowej HIPOKAMP oraz Maria Magdalena Poulain – Fundacja 2035:
• Procesy demograficzne w Polsce i Europie – zarys zjawiska oraz trendy
• Specyfika turystyki senioralnej w kontekście wieloaspektowego zróżnicowania wewnątrz kategorii odbiorców 60+
• Zasady przygotowania oferty turystycznej na wsi skierowanej do seniorów – propozycje i przykłady usług wyspecjalizowanych w Polsce i za granicą.
• Przygotowanie kadr dla turystyki wiejskiej w kontekście wymiany pokoleniowej na wsi – próba zdiagnozowania procesu w perspektywie „zarządzania wiekiem i zmianami” (age and change management).
• Dobre praktyki – przykłady gospodarstw agroturystycznych prowadzonych przez młodych oraz niemających następców.
• Warsztaty: Wypracowanie rekomendacji dla działań związanych z problematyką starzenia się kadr w turystyce wiejskiej
• „Nie taki bon turystyczny straszny…..”, czyli realizacja płatności Polskim Bonem Turystycznym w gospodarstwach prowadzonych przez seniorów – Przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej

PREZENTACJE

Realizacja płatności Polskim Bonem Turystycznym w gospodarstwach prowadzonych przez seniorów

Turystyka Senioralna
Grażyna Busse, Maria Magdalena Poulain

Gospodarstwo Agroturystyczne Zachód Słońca
Ryszard Diaków

Gospodarstwo Agroturystyczne Czesława Ankudowicz

Przejdź do góry