Kampania 20222023-11-22T08:56:22+01:00

KAMPANIA 2022

TARGI W RAMACH KAMPANII 2022

TT Warsaw Nadarzyn 24-26 listopada 2022 r.2022-11-29T12:06:52+01:00

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbyły się w dniach 24 – 26 listopada w Nadarzynie.

To były intensywne trzy dni podczas których, na stoisku Odpoczywaj na Wsi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogliście poznać oferty:

  • gospodarstw agroturystycznych
  • zagród edukacyjnych
  • atrakcji turystycznych
  • uczestniczyć w warsztatach twórczości ludowej pod okiem Pani Ewy Mitowskiej
  • w ramach warsztatów wygrywać nagrody!!!!

Na targach również można było zapoznać się z ofertą touroperatorów, agentów turystycznych, obiektów noclegowych, narodowe organizacje turystyczne biura podróży, firmy świadczące usługi transportowe, porty lotnicze, ubezpieczyciele Poznaj innowacje i trendy rynkowe branży turystycznej.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON Poznań 21-23 października 2022 r.2022-11-02T09:48:53+01:00

W dniach 21 – 23 października w POZNANIU odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, ul. Głogowska 14, 60-748 Poznań.
Targi TOUR SALON były miejscem inspiracji dla kilku tysięcy pasjonatów podróży, którzy szukali destynacji dla swoich wypraw weekendowych czy wakacyjnych.

Podczas targów zaprezentowały się polskie regiony, miasta i gminy, organizatorzy wypraw, przewoźnicy, a także dostawcy usług turystycznych zza granicy. TOUR SALON to było miejsce spotkań ze znanymi podróżnikami, pasjonatami wypraw.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi :-)

Na stoisku zostały zgromadzone materiały promocyjnie, które obejmowały ofertę dotyczącą całej Polski.
Wśród materiałów m.in. były:
• katalog pt. „Wieś Polska Zaprasza” zawierający ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”,
• mapa pt. „Turystyka Wiejska w Polsce” z wykazem członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, wykazem obiektów posiadających aktualną rekomendacje Wiejskiej Bazy Noclegowej, wykazem producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego,
• katalog „Odpoczywaj na wsi” zawierający opis najciekawszych regionów polskiej wsi,
• katalog „Urlop u ekorolnika” – przewodnik po gospodarstwach ekologicznych w Polsce,
• mapa „Wieś Lubelska Zaprasza” zawierająca wykaz gospodarstw agroturystycznych z województwa lubelskiego.

W tych dniach można było uczestniczyć w warsztatach wykonania witraży. Znając technikę można było puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby. Nauczyć się tworzyć wspaniałe witraże pod okiem twórczyni ludowej Pani Moniki Matuła -Wetzlich.
W ramach warsztatów 21 – 23 października 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie stoiskiem “Odpoczywaj na wsi”

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym Siedlce 10-11 września 2022 r.2022-09-13T09:43:58+02:00

Stoisko „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – uczestniczyło w Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym w dniach 10 – 11 września 2022 rok.
Podczas wydarzenia Eksperci udzielali informacji, prowadzili konsultacje i odpowiadali na pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki osobom odwiedzającym stoisko.
Na stoisku dostępne były materiały dla turystów szukających inspiracji do wypoczynku na wsi – foldery, przewodniki, mapy, ulotki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mapa „Turystyka Wiejska w Polsce” w której zaprezentowana jest oferta sieci zagród edukacyjnych, obiektów skategoryzowanych, producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Wszystkie podmioty cechuje
Odbyły się warsztaty decoupage Wiejskie Dekoracje. Podczas warsztatu dzieci oraz dorośli wybierali wzór serwetki, którym ozdabiali swoją podstawkę lub drewnianą łyżkę, następnie wycinali z niej wzór, układali wg swojego pomysłu, przyklejali i lakierowali.
W ramach warsztatów 10 – 11 września 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami !!!

 

Dożynki Jasnogórskie Częstochowa 3-4 września 2022 r.2022-10-17T08:55:47+02:00

W dniach 3-4 września w CZĘSTOCHOWIE odbyły się Dożynki Jasnogórskie, gdzie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi.
Poznać odpowiedzi i zagadnienia na: pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, propozycję wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych w tym ofertę specjalną związaną z enoturystyką, turystyka konną, ekologią…można było puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby podczas organizowanych na stoisku WARSZTATÓW. Nauczyć się tworzyć wspaniałe witraże pod okiem twórczyni ludowej Pani Moniki Matuła -Wetzlich. W ramach warsztatów 3 – 4 września 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami !!!

Targi Turystyczne Atrakcje Regionów w Chorzowie 10 – 12 czerwca 20222022-06-15T11:42:41+02:00

10. edycja Targów Atrakcje Regionów była prawdziwą gratką dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu, niepowtarzalną okazją, by zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin.

Jedna z ciekawszych ofert, jaka została zaprezentowana na Targach, dostępna była właśnie na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „Odpoczywaj na wsi”.

Zawierała  m.in.  materiały dla turystów szukających indywidualnych rozwiązań, gotowych form wypoczynku dla pasjonatów turystyki pieszej, rowerowej czy też górskiej, gastro-turystów oraz dla rodzin z dziećmi, seniorów i młodzieży.
Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. 
To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.

TWÓRCY 2022

Monika Matuła-Wetzlich2024-04-20T09:36:35+02:00

Monika Matuła-Wetzlich – prezes klubu rękodzieła „Ziemianka” działającego przy Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Na co dzień pełni rolę instruktora warsztatów rękodzieła artystycznego i plastyki dla dzieci i dorosłych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie. Prowadzi warsztaty m.in. pn. „tkactwo na mini krosnach”, „witrażowa wycinanka” oraz „mandale”.

 

To właśnie m.in. także dzięki obecności twórcy ludowego, którego pasja związana z rękodziełem ludowym przyciągała uwagę gości i angażowała ich do aktywnego udziału w wydarzeniu, stoisko „Odpoczywaj na wsi” cieszyło się ogromną popularnością.

W ramach warsztatów uczestnicy wykonują na krośnie ekologicznym oplot osnowy z nici bawełnianych, następnie przy użyciu igły do tkania stworzą mini makatkę/podkładkę z kolorowej włóczki, witrażowe liście oraz mandale (forma papieroplastyki obrzędowej).

e-mail: m-monika@wp.pl,
www.ziemianki.pl.tl.

Aneta Wójcik2024-04-20T13:25:41+02:00

Prezes Stowarzyszenia Agroturystycznego Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.  Aktywnie promuje gospodarstwa agroturystyczne z terenu województwa lubelskiego. Inspektor kategoryzacyjny. W ramach warsztatów prowadzi zajęcia wykonania dekoracji. Student Uniwersytetu III Wieku, gdzie swoje pasje z twórczości ludowej rozwija pod okien najlepszych specjalistów.

Podczas wydarzeń będzie prowadzić pokazy dotyczące tworzenia różnych kwiatów z krepiny.

Osoba prowadząca pokaz z powycina kawałki bibuły, następnie uformuje ją w płatki kwiatów i połączy elementy przy pomocy nici, drucika, kleju, tak aby powstał kwiatek. Następnie z kilku gotowych kwitów stworzy kompozycję, która zostaje razem połączona. Następnie do prac zostaną zaproszeni goście stoiska.

Urszula Mirosław2023-09-24T14:58:18+02:00

Pani Urszula Mirosław jest z wykształcenia plastyczką. Na co dzień pełni rolę przewodniczki po Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Twórczyni ludowa Pani Urszula Mirosław prowadzi różne pokazy i warsztaty np.  „medaliony kowala”, „wianki z Nocy Świętojańskiej” oraz „podkowa na szczęście”.

Podczas warsztatu pt. „medaliony kowala” dzieci oraz dorośli otrzymują płytkę z cienkiej blachy żelaznej w formie okręgu, następnie za pomocą stempla ozdabiają ją techniką kowali – delikatnie uderzając młotkiem w dłutko z wybranym kształtem.

W trakcie warsztatu pt. „wianki Nocy Świętojańskiej” uczestnicy  wykonują wianki z bibuły. Do wykonania wianków używają bibuły marszczonej, w dowolnych kolorach, drut do stworzenia „otoka” klej, sznurek, nożyczki. Kwiatki wykonane z bibułki są doczepiane (doklejane) do otoka.

Podczas warsztatu pt. „podkowa na szczęście” goście ozdabiają różnymi elementami – bibułą, guzikami, wycinankami z kolorowego papieru, plasteliną – przygotowane z twardego papieru formy podków.

Ewa Mitowska twórca ludowy2022-11-10T09:21:57+01:00

Ewa Mitowska prowadzi kwaterę agroturystyczną oraz zagrodę edukacyjną w województwie mazowieckim. Gospodarstwo położone jest na obszarze Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Położenie zagrody zapewnia bezpieczeństwo i odpowiednie warunki do odpoczynku uczestnikom warsztatów. Zajęcia tematyczne prowadzone są w stodole przygotowanej do przyjmowania grup. Zajęcia edukacyjne mogą odbywać się o każdej porze roku. Prowadzone są warsztaty z plastyki obrzędowej (kwiaty z bibuły, wycinanka z opłatka i papieru, ozdoby na choinkę, pisanki, palmy wielkanocne), jak również pokaz pieczenia sękaczy i chleba oraz Lalek Motanek – zabawek z pozornie niepotrzebnych materiałów :-)

e-mail: ewa.mitowska@op.pl

 

EKSPERCI 2022

Anna Maj2022-11-10T09:54:10+01:00

Pracownik ds. promocji turystycznej w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów; pracownik ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz  pomocy przy realizacji projektów dla instytucji. Administrator stron internetowych www.kraina.org.pl oraz mediów społecznościowych.  Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wydawnictw. Prowadzi współpracę z gestorami bazy noclegowej i usługowej na terenie Krainy Lessowych Wąwozów.

Andrzej Mikołajewicz2023-08-28T11:41:41+02:00

Andrzej Mikołajewicz – prelegent na seminarium we Wrocławiu. Omówił temat dotyczący Roli kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w kształtowaniu jakości usług oraz specjalizacji turystyki wiejskiej.

Pełni funkcję członka Zarządu Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jest administrator strony internetowej www.goralskie.net. Brał udział  w opracowaniu i realizacji projektów dot. różnorodnych form wypoczynku w turystyce wiejskiej m.in „Małopolska regionem ziół”; „Karpacki szlak rowerowy w Małopolsce”, „Wypoczynek z potęgowaniem zdrowia”. Na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Bierze czynny udział w konsultacjach międzynarodowych m.in. z Ukrainą.

e-mail: czorsztyn@czorsztyn.com.pl

https://agroturystyka.pl/noclegi/433

Andrzej Kwiatkowski2024-04-20T09:32:43+02:00

Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Prowadzi pilotażowe działania na rzecz wdrożenia agroturystyki. Czynnie bierze udział w działaniach organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji turystyki wiejskiej. Koordynator wielu wydawnictw. Wykształcenie wyższe – specjalność: systemy informacyjne – Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Inspektor kategoryzacyjny Wiejskiej Bazy Noclegowej.
Moderator  prowadzący cykl szkoleń: „Rozwój innowacyjnych produktów turystycznych na terenach wiejskich poprzez wdrażanie geocachingu w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz jego upowszechnienie”.
Prelegent podczas konferencji pt. „Promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego” w dniu 25 listopada 2016r, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, ul. Marsa 56 Hala D. Omówił temat : „Geocaching w Polsce”. Prezentacja służyła przybliżeniu znaczenia zastosowania gry turystycznej, jakie korzyści daje regionom, jak można zaprezentować inne ciekawe miejsca, które nie pokazałoby się w żaden inny konwencjonalny sposób. Jak można aktywizować środowisko lokalne do promocji lokalnych ciekawostek.Prelegent na seminarium pt. Promocja oferty turystyki wiejskiej. Omówił temat: Rola stowarzyszeń agroturystycznych w promocji oferty turystyki wiejskiej

e-mail: agro@chodel.com

Urszula Mirosław2024-04-20T09:35:14+02:00

Urszula Mirosław – aktywnie działa w Stowarzyszeniu Kowali Polskich, a od 2019 roku jest jego Wiceprezesem. Inicjuje szereg przedsięwzięć dla ratowania ginącego zawodu jakim jest kowalstwo na wsi, jego tradycja i historia. Uczestniczyła oraz koordynowała tworzenie oferty turystycznej i warsztatowej Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie. Jest współorganizatorem Ogólnopolskich Spotkań Kowalskich, który ma na celu zainteresowanie ludzi zawodem oraz nauczenie ich podstawowych technik kucia, zdobienia i obróbki metalu jak również umiejętności z dziedziny kowalstwa użytkowego. Dzięki organizowanemu rok rocznie wydarzeniu jest możliwość poznania historii i cech regionalnych kowalstwa w Polsce. Od 2003 roku działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie.
W ramach zrealizowanych przez nią przedsięwzięć zorganizowała wiele wyjazdów studyjnych, wycieczek dla dorosłych i dzieci, opartych na wymianie wiedzy, doświadczenia, dobrych praktyk w turystyce. Od początku aktywnie współpracuje z samorządami lokalnymi, regionalnymi oraz organizacjami oraz instytucjami w dziedzinie turystyki na obszarach wiejskich, turystyki wiejskiej i agroturystyki, dbając o rozwój oraz promocję twórczości ludowej, atrakcji turystycznych w Polsce.
Od 2010 roku poza działalnością w Stowarzyszeniu oraz w Gminie aktywnie współpracuje z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, targach turystycznych co wpływa na rozwój turystyki aktywnej w oparciu o zasoby dziedzictwa kulturowego.
Członek do spraw promocji Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów”. Inspektor certyfikujący obiekty, atrakcje turystyczne w ramach certyfikacji produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.
Od 2017 roku obsługuje stoisko wystawiennicze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”, gdzie jako ekspert – informuje oraz świadczy usługi doradcze w tym: udziela informacji, konsultacji i odpowiedzi na pytania z zakresu turystyki wiejskiej, na temat prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, w tym agroturystyki, prowadzi rozmowy mające na celu promocję oferty turystyki wiejskiej oraz zachęca do podjęcia działalności turystycznej na wsi przez potencjalnych Kwaterodawców.

Autor i współautor wielu publikacji m.in. Z podróżnikami przez pokolenia – monografia Kapeli Wojciechowskiej; Przydrożna Zaduma – szlak kapliczkowy Ziemi Wojciechowskiej; „Szlakiem kultury sakralnej Ziemi Nałęczowskiej, Godumy po Wojciechosku, Album „Wieża Ariańska”, Album „Kowalskie dzieła sztuki”, Folder promujący kwatery agroturystyczne, których oferta wybiega ponad standardowo proponowany noclegi i wyżywienie „Sielskie lubelskie – Kwatery z pasją”, katalog Wieś Polska Zaprasza z bazą kwater rekomendowanych zrzeszonych w stowarzyszeniach agroturystycznych przynależnych do Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej, Certyfikowane Produkty Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

e-mail: ulamiroslaw@wp.pl

Wojciech Popko2023-05-29T10:31:25+02:00

Wojciech Popko – prowadził obsługę stoiska na większości Targach oraz imprezach promocyjnych w ramach kampanii. Prelegent na seminarium w Łodzi. oraz w Warszawie. Omówił temat dotyczący budowy i promocji produktów turystyki wiejskiej na bazie enoturystyki oraz Korzyści wynikające ze specjalizacji oferty gospodarstwa agroturystycznego.

Prywatnie jest Prezesem Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Na co dzień prowadzi gospodarstwo enoturystyczne. Założyciel jednej z najlepszych winnic na Roztoczu.  Prowadzi zajęcia we własnej zagrodzie edukacyjnej. Propaguje różnorodne formy wypoczynku w gospodarstwach rolnych. Czynnie uczestniczy w organizacji szkoleń. Z wielkim zaangażowaniem obsługuje imprezy turystyczne i agroturystyczne na stanowisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. Współpracuje przy opracowywaniu i wydawaniu wydawnictw w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

e-mail: polana@polana.info.pl

Wiesław Czerniec2024-04-20T09:34:17+02:00

Wiesław Czerniec – prelegent na seminarium w Warszawie. Omówił temat związany z trendami w turystyce wiejskiej wynikające z Programu Rozwoju Turystyki Wiejskiej w Polsce. Prelegent na seminarium w Szczecinie. Omówił temat – Portal www.odpoczywajnawsi.pl jako narzędzie promocji Konsorcjum Turystyki Wiejskiej oraz Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Pełni funkcje Prezesa Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne”,  Dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej “Kraina Lessowych Wąwozów”, Prezesa Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych.

Pracując jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, był założycielem Muzeum Kowalstwa oraz organizatorem wielu imprez, które w znaczący sposób przyczyniły się do ratowania tradycyjnego kowalstwa ludowego. Koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do mieszkańców wsi. Jest autorem koncepcji internetowego serwisu promocji  oferty agroturystycznej www.agroturystyka.pl oraz internetowego systemu oceny Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze udział w działaniach na rzecz wdrożenia kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, w tym wdrożenia specjalizacji gospodarstw, promocji tematycznych ofert w serwisie www.agroturystyka.pl. Wykładowca wielu konferencji, seminarium, wykładów oraz warsztatów propagujących turystykę i agroturystykę.

e-mail: wczerniec@gmail.com

Jagoda Urszula Jóźwik2024-05-09T12:47:13+02:00

Jagoda Urszula Jóźwik – Specjalista ds. informacji agroturystycznej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospdarstwa Gościnne”. Specjalista z zakresu promocji kwater agroturystycznych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, w związku z tym prowadzi weryfikację kategoryzacji obiektów – Wiejskiej Bazy Noclegowej. Bierze czynny udział w opracowaniu merytorycznym wielu wydawnictw. Przede wszystkim prowadzi aktywną współpracę z kwaterodawcami, inspektorami Wiejskiej Bazy Noclegowej. Wykształcenie wyższe.
Jest administratorem strony internetowej www.agroturystyka.pl, www.pftw.pl oraz www.odpoczywajnawsi.pl. Współpracuje przy organizacji szkoleń, konkursów oraz pomocy przy realizacji projektów dla instytucji.

Obsługiwała szkolenie pn. „Wykorzystanie dziedzictwa lokalnego do budowy produktu turystyki wiejskiej” w ramach projektu grantowego organizowanego przez Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych. Prelegent na szkoleniu Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych w Wojciechowie, 2019 rok – omówiła temat: Promocja w serwisie www.agroturystyka.pl jako internetowym narzędziu informacji, promocji i sprzedaży oferty agroturystycznej. Samodzielna administracja stroną.
Prowadziła konsultacje dla Polskiej Organizacji Turystycznej dotyczącej projektu pn. „Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja”. Konsultacja dotyczyła standardów jakości wynikających z kryteriów Kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej w celu opracowania regulaminu konkursu. Opracowany z udziałem konsumentów system to zbiór wymagań dotyczących zarówno infrastruktury jak i usług towarzyszących.

Obsługa oraz współorganizacja seminariów/ warsztatów/ konferencji.

Realizator oraz obsługa wielu projektów m.in ,,Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej’’; “Podnoszenie jakości usług agroturystycznych w Małopolsce opartych na autentycznych elementach regionalnych”; „Promocja turystyki odpowiedzialnej w gospodarstwach ekologicznych i tradycyjnych w Polsce”.

Inspektor certyfikujący obiekty, atrakcje turystyczne w ramach certyfikacji produktów Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

https://www.facebook.com/jagoda.jozwik.9/

e-mail: jagoda@agroturystyka.pl

Przejdź do góry