Jak Drzewiej Bywało
To niewielkie siedlisko na Roztoczu, którego gościnność czuć już w momencie przekroczenia progów. Miękka pościel, świeże powietrze, pyszne niepryskane owoce, drewniane chaty, ciepło z kominka to tylko kilka z naszych zalet.
Jak Drzewiej Bywało znajduje się w województwie lubelskim. Położony na malowniczym wzniesieniu, wśród pachnących kołysanych wiatrem łanów zbóż, w pięknej scenerii Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Jakby na końcu świata… Siedlisko otoczone jest polami i lasami, oddalone od głównej drogi, choć asfalt dociągnęli do naszej bramy! Na horyzoncie nie dostrzeżesz słupów wysokiego napięcia. Wyjeżdżając od nas na pewno zapamiętasz promienie wschodzącego słońca, które muskają Cię przez szybę, najpiękniejsze zachody słońca i niebo usłane gwiazdami. Ten klimat ciężko uchwycić na zdjęciach, ale leżąc na trawie, odpoczywając na hamaku lub tarasie z poranną kawą, spacerując po lesie, wypatrując bażanty, sarny i zające, których jest tu pod dostatkiem, obserwując drogę mleczną przy dogasającym żarze ogniska zaczynasz powoli zwalniać i wsłuchiwać się w przyrodę….w ciszę…w spokój….w siebie.
Co można u nas robić?
Przy domu znajduje się grillownia, wyposażona w piec chlebowy, wędzarnię, piec do gotowania, oraz grilla, jak również, duży rodzinny stół biesiadny. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, spożywania posiłków, oraz biesiadowania. Dla chcących skorzystać z aktywnego wypoczynku posiadamy rowery turystyczne. Dodatkowo goście mogą skorzystać ze strefy SPA – sauny oraz balii z hydromasażem.
Ograniczamy ślad węglowy, nie prasujemy pościeli.
Używamy głównie ekodetergentów.
Dom z materiałów naturalnych.
Nie zmieniamy ręczników codziennie (tylko jeśli poprosisz).
Promujemy segregację śmieci wśród Gości.
Współpracujemy z lokalną społecznością.
Sadzimy i pielęgnujemy drzewa.
Segregujemy śmieci.
Wspieramy bioróżnorodność (np. nieskoszona trawa, kryjówki dla zwierząt).
Więcej o Nas – https://www.jakdrzewiejbywalo.pl/
Obiekt skategoryzowany w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego zgodnie z zawartą Umową nr 290/PST/CP/23