Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie.

Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi” znów dostępne dla odwiedzających! Już od 4  do 6 września 2020 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie odbędą się Dożynki Jasnogórskie. Będzie to świetna okazja by sprawdzić jakie korzyści czekają na turystów, którzy wybiorą odpoczynek na wsi.

Oprócz materiałów promocyjnych, przewodników, katalogów obiektów agroturystycznych przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji.

  • Konkurs „Quiz wiedzy o produktach regionalnych” – w którym trzeba będzie wykazać się wiedzą na temat smakołyków rodem z wiejskiej zagrody
  • Warsztaty pt. „Decoupage na tkaninie” – poprowadzi je twórczyni ludowa z „Pracowni Rękodzieła – Wioletta Mazurek”, która zajmuję się upiększaniem i ozdabianiem przedmiotów oraz dekorowaniem wnętrz dekoracją kwiatową. W trakcie warsztatu uczestniczki i uczestnicy poznają zasady odbijania szablonów na tkaninach przy użyciu farb akrylowych i wałków. Szablony odbijane będą na torbach bawełnianych, które będą doskonałą pamiątką z wizyty na stoisku. W ramach warsztatów zostanie przeprowadzony konkurs „Najoryginalniejsza Dożynkowa Torba” z nagrodami dla uczestników dożynek.
  • i wiele więcej…

Zachęcamy do odwiedzania naszego stoiska. Prosimy o stosowanie się do zaleceń sanitarnych.

Króciutka relacja

Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie.

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie wraz Krajową Wystawą Rolniczą są jednym z najważniejszych wydarzeń rolniczych w kraju. Swój dorobek zaprezentowało kilkuset wystawców począwszy od tradycyjnej i regionalnej żywności z różnych regionów, a skończywszy na rękodziełach ludowych i maszynach rolniczych. W tym roku Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony odbyło się pod hasłem „Do Maryi Niewiasty Eucharystii”. Podczas Dożynek zaprezentowane zostały wystawy instytucji rządowych i agencji rolniczych, prezentacje sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, lokalnych grup działania, odbyły się kiermasze kwiatów i krzewów ozdobnych, rolnictwa ekologicznego oraz produktów rolno-spożywczych. 

https://agroturystyka.pl/relacja_z_dozynek_jasnogorskich_oraz_pikniku_nad_odra__id_1680.html