Film oraz broszura dobre praktyki w czasie COVID .

Pandemia koronawirusa wytycza nową ścieżkę rozwoju agroturystyki – zmienia kierunki wyjazdów turystycznych oraz preferencje gości, ich oczekiwania i sposoby wypoczynku. Zagrożenie epidemiczne sprawia, że właściciele gospodarstw agroturystycznych muszą odnaleźć się w nieznanych dotąd realiach i zmierzyć z rygorystycznymi wytycznymi bezpieczeństwa sanitarnego.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie we współpracy z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” przekazuje Państwu przykłady bezpiecznego prowadzenia działalności  turystycznej w obiektach agroturystycznych i turystyki wiejskiej w dobie zagrożeń epidemicznych, przykłady wypracowanych wzorcowych modeli przyjmowania i obsługi gości w obliczu ryzyka epidemii oraz upowszechnienie dobrych praktyk.

Materiały – film oraz broszura powstały w ramach operacji pn. „Odpoczywaj na wsi bezpiecznie” realizowanej ze środków PROW 2014-2020 w zakresie Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021.

Broszura „Odpoczywaj na wsi bezpiecznie” dostępna jest na stronie internetowej www.cdr.gov.pl/krakow w zakładce Wydawnictwa

 – bezpośredni link do pliku http://cdr112.e-kei.pl/cdr/images/2021/67/broszura_OdW_cao.pdf


– film „Agroturystyka w czasie Covid …” dostępny na kanale YouTube pod linkiem  https://www.youtube.com/watch?v=Of6cpbfSzh0