Lubelszczyzna to region, którego walory przyrodnicze i kulturowe przyciągają turystów szukających wypoczynku na tradycyjnej polskiej wsi.
W gęsto rozsianych kwaterach agroturystycznych na gości czekają komfortowo wyposażone pokoje z łazienkami i zapleczem gastronomiczno – rekreacyjnym.
Prezentowane kwatery AGROTURYSTYKA NA LUBELSZCZYŹNIE, to nie tylko dobra baza wypadowa do okolicznych atrakcji, ale przede wszystkim miejsca z duszą, w których można spędzić miłe chwile, wzbogacić swoją wiedzę, przeżyć przygodę lub doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Gospodarstwa prowadzone są przez ludzi z pasją, pragnących swoim zawodem czy hobby zarazić przybywających turystów.


Miłośnicy natury znajdą tu kwatery z przygotowanymi ścieżkami do edukacji przyrodniczej oraz bogatą ofertą zajęć tematycznych dotyczących hodowli zwierząt i ptaków oraz uprawy i przetwórstwa niektórych gatunków roślin. Entuzjaści jazdy konnej znajdą oferty, gdzie prowadzone są szkółki jeździeckie i zajęcia z hipoterapii. Fani sportów wodnych i wędkarstwa znajdą kwatery ze stawami hodowlanymi, szkółkami pływackimi czy też organizujące spływy kajakowe. Osoby z duszą artystyczną znajdą tu miejsca idealne do rozwijania talentów malarskich, rzeźbiarskich czy rękodzielniczych. Wiele kwater słynie z tradycyjnej kuchni regionalnej przygotowywanej na bazie produktów z własnego gospodarstwa, ogrodu i pasieki. Prowadzone są w nich warsztaty kulinarne, podczas których można nauczyć się np. pieczenia chleba, robienia sera lub przetworów.
Są tu miejsca specjalnie przygotowane do przyjmowania rodzin z dziećmi, zapewniające maluchom liczne atrakcje w postaci warsztatów edukacyjnych i zajęć animacyjnych. Są też kwatery typowo nastawione na zapewnienie gościom relaksu w wiejskich SPA z saunami i możliwością kąpieli w basenach lub baliach z wodą podgrzewaną drewnem. Wreszcie znajdziecie tu Państwo kwatery, których właściciele prowadzą tradycyjne gospodarstwa rolne i oferują turystom uczestnictwo w pracach polowych oraz gospodarskich. Zawarta tu oferta pozwoli znaleźć liczne propozycje na odpoczynek zarówno latem, jak i zimą, kiedy właściciele kuszą prywatnymi stokami narciarskimi i organizacją kuligów po malowniczych wąwozach.

Zapraszamy do rekomendowanych gospodarstw.