Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Odpoczywaj na wsi na TT Warsaw

W dniach 21-23.11.2019 w Pałacu Kultury i Nauki będziecie mogli poznać ofertę agroturystyczną z całej Polski i poznać zalety wypoczynku na wsi. Oprócz licznych materiałów informacyjnych i promocyjnych, każdy kto odwiedzi stoisko będzie mógł zasięgnąć informacji o sprawdzonych obiektach noclegowych lub dowiedzieć się jak zacząć własny biznes na wsi.

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje: Odpoczywaj na wsi na TT Warsaw.

  • konkurs “Mapa Atrakcji Turystycznych”, który polegać będzie na dopasowaniu atrakcji turystycznej do regionu, w którym można ją spotkać,
  • warsztaty “Lalki Motanki”które poprowadzi Pani Ewa Mitowska. Będzie to nauka wykonywania lalek z różnych skrawków materiałów. Wykonane przez uczestników prace będą doskonałą pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”,
  • warsztaty z plastyki obrzędowej – wykonania ozdób świątecznych z opłatka
  • SEMINARIUM pt. „Markowe produkty turystyki wiejskiej” – ZAPISY: markoweprodukty.konfeo.com

Zapraszamy!

Krótka relacja

Dzięki stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” istniała niepowtarzalna okazja do spotkań z polskimi przedstawicielami lokalnych i regionalnych stowarzyszeń turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz właścicielami gospodarstw agroturystycznych czy zagród edukacyjnych.
Drugiego dnia targów w Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki, na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się seminarium pt. „Markowe produkty turystyki wiejskiej”. Seminarium poświęcone było wykazaniem roli produktów markowych w promocji turystyki wiejskiej.
W seminarium uczestniczyło 55 osób z Polski m.in przedstawiciele Ministerstw,
Polskiej Organizacji Turystycznej, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Urzędów Marszałkowskich, przedstawiciele Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych, lokalnych grup działania, stowarzyszeń agroturystycznych, oraz osoby, które działają rzecz rozwoju obszarów wiejskich i agroturystyki, przedstawiciele wyższych uczelni, szkół oraz media.
Przed rozpoczęciem seminarium odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Odpoczywaj na wsi”. Konkurs zorganizowany został przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy ze szkołami podstawowymi oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego.

Odpoczywaj na wsi na TT Warsaw.