Relacja z Częstochowy, Szczecina –  Odpoczywaj na wsi. Pierwszy weekend września był powrotem do naszych spotkań z Wami przy stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi”. Na uwagę zasługuje fakt, że byliśmy “w dwóch miejscach na raz”! Mogliście odwiedzić stoisko w Częstochowie oraz w Szczecinie.

Dożynki Jasnogórskie, odbyły się w dniach 4 – 6 września 2020 roku na terenie parkingów jasnogórskich w Częstochowie.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku na wsi, mapy obiektów agroturystycznych w kraju, przewodniki po atrakcjach turystyki wiejskiej, foldery promocyjne obiektów i regionów. W czasie trwania targów odbył się Quiz wiedzy o produktach regionalnych. Konkurs dotyczył produktów zarejestrowanych jako Chronione Nazwy Pochodzenia, Chronione Oznaczenia Geograficzne oraz Gwarantowane Tradycyjne Specjalności i miał na celu zwiększanie świadomości turystów na temat rejestracji produktów.

Liczni uczestnicy dożynek mogli wziąć udział w warsztatach – malowanie na tkaninie. Warsztaty prowadzone były przez Panią Wiolettę Mazurek właścicielkę Pracowni Rękodzieła.

Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne MARKET TOUR w Szczecinie, odbyły się w dniach 5 – 6 września 2020 roku (Wały Chrobrego).

W czasie trwania pikniku odbyło się seminarium „Wyzwania dla turystyki wiejskiej w obliczu starzenia się społeczeństw” w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” można było zdobyć informacje dotyczące wypoczynku, mapy, przewodniki, foldery. W czasie trwania targów odwiedzający mogli wziąć udział w konkursie „Mapa atrakcji turystycznych”, gdzie dla laureatów czekały atrakcyjne nagrody.

Warsztaty – podkowa z masy solnej – cieszyły się dużym powodzeniem. Prowadzący Pan Daniel Stawski, właściciel warsztatu kowalskiego „Kuźnia Rogata”  na co dzień prowadzi warsztaty oraz pokazy nawiązujące do tradycyjnego kowalstwa ludowego. Specjalizuje się w rekonstrukcji historycznej prezentując dawne techniki i wyroby kowalskie z czasów średniowiecza. Zajmuje się również wytwarzaniem dekoracji jak i przedmiotów użytkowych z użyciem technik kowalskich i metaloplastycznych.

Stoiska zostały przygotowane zgodnie z panującym reżimem sanitarnym.

Zaproszenie na stoisko https://agroturystyka.pl/stoisko_odpoczywaj_na_wsi_w_szczecinie_i_czestochowie__id_1673.html

Relacja z Częstochowy, Szczecina – Odpoczywaj na wsi