W dniach 3 – 4 września 2022 roku odbyły się Dożynki Jasnogórskie w CZĘSTOCHOWIE. Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi można było zapoznać się z inspirującą ofertą wypoczynku na wsi. Podczas Dożynek oferowaliśmy mieszkańcom województwa śląskiego możliwości wypoczynku w ciszy i spokoju, odkrywania na nowo relacji z naturą w obiektach gwarantujących jakość usług.
Goście uczestniczący w dożynkach poznali odpowiedzi i zagadnienia na: pytania z zakresu turystyki wiejskiej i agroturystyki, prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich, propozycję wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych w tym ofertę specjalną związaną z enoturystyką, turystyka konną, ekologią…
Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach wykonania witraży. Znając technikę można było puścić wodze fantazji i tworzyć niezwykłe ozdoby podczas organizowanych na stoisku WARSZTATÓW. Wspaniałe witraże tworzone były pod okiem twórczyni ludowej Pani Moniki Matuła -Wetzlich. W ramach warsztatów 3 – 4 września 2022 rok, odbyły się konkursy z nagrodami.