12. edycja MTT Wrocław odbyła się w dniach 28 luty – 1 marca 2020 r na Stadionie Wrocław. Wrocławskie targi były szansą na znalezienie ciekawego pomysłu na wypoczynek w Polsce lub zagranicą, ale także okazją do poznania kultury i oferty turystycznej polskich regionów. Na stoisku oprócz materiałów promujących wypoczynek na wsi przewidziane zostały liczne atrakcje, m.in. konkurs na Hasło promujące wypoczynek na wsi – wygrane hasła można przeczytać w module Kampania 2020.
W czasie trwania targów odbyły rownież się warsztaty „Od owieczki do niteczki”.
Uczestnicy w pierwszych etapach nauczyli się na temat gręplowania, przędzenia, tkania, a następnie wykonali ekomaskotkę – kurkę, baranka oraz wianuszek z wełny czesankowej. Wykonane prace były pamiątką pobytu na stoisku „Odpoczywaj na wsi”.

Warsztaty „Słodkie życie pszczół”
Twórczyni ludowa Pani Malinowska Elżbieta, członek Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Warsztaty polegały na wyrobie świec woskowych oraz ozdabianiu pierników wypieczonych według starej receptury. Uczestnicy targów zapoznali się ze sprzętem pszczelarskim oraz z biologią rodziny pszczelej, sposobami pozyskiwania produktów pszczelich i ich charakterystyką. Na warsztatach można zobaczyć i poznać od środka „prawdziwy ul”.