Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów Odpoczywaj na wsi. Nie zwalniamy tempa i już dziś zapraszamy Was na Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów w Chorzowie. Stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Odpoczywaj na wsi będziecie mogli odwiedzić w dniach 25-27 września 2020 r.. Jak zwykle czekać na Was będą przewodniki, mapy, foldery promocyjne regionów i zachęta do odwiedzenia polskiej wsi.

  • Na odwiedzających czeka konkurs “Tradycyjne Stroje Ludowe” gdzie wykazać trzeba będzie się wiedzą na temat wzorów, kolorów i części garderoby z różnych stron kraju.
  • a także warsztaty dla dzieci i dorosłych

Zapraszamy do odwiedzenia targów oraz naszego stoiska podczas Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów!

Stoisko zostało przystosowane zgodnie  obowiązującym reżimem sanitarnym.

Lokalizacja targów na terenie otwartym w Parku Śląskim oraz ich forma – wystawcy w domkach zewnętrznych, stworzyła możliwość kontaktu z klientem z zachowaniem form bezpieczeństwa, a odwiedzający, którzy wypoczywali w Parku mieli dodatkową możliwość zapoznania się z ciekawą ofertą wystawców przy okazji wyjścia z rodziną na łono natury.
Targi Turystyki Weekendowej w Chorzowie to najliczniej odwiedzana przez aktywnych mieszkańców Śląska impreza turystyczna. Targi to przede wszystkim promocja znanych i mniej znanych polskich regionów i atrakcji turystycznych oraz polskich produktów tradycyjnych i wyrobów rzemieślniczych. Targi odbyły się w wyjątkowym miejscu, gdzie z atrakcyjną ofertą Wystawców zapoznała się bardzo liczna grupa mieszkańców Śląska.
Podczas targów odbyły się liczne spotkania z podróżnikami, blogerami oraz pasjonatami turystyki m.in. Beatą Pawlikowską, znaną podróżniczką oraz Państwem Anna i Marcin Nowakowie, autorzy popularnego i nagradzanego bloga podróżniczego Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle.
Na stoisku Została zaprezentowana wyspecjalizowana oferta agroturystyczna, charakteryzującą się wysoką jakością usług, kwatery skategoryzowane wg systemu Wiejskiej Bazy Noclegowej jak również liczne – foldery, przewodniki, mapy, ulotki.

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórczynię ludową warsztatach twórczości oraz pokazach związanych z dawnymi zawodami.
Twórczyni ludowa Pani Urszula Mirosław, plastyczka oraz przewodniczka w Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie. Pani Urszula poprowadziła warsztaty „podkowa z masy solnej” oraz „zdobienie żelaza”, na których dzieci wykonali ozdobne podkowy oraz zdobili krążki metalowe za pomocą kowalskich stempli. W formie rekwizytów były różne rodzaje podków: zimowa i letnia, ortopedyczna itp. dzięki którym uczestnicy poznali różnice między podkowami.