Wrześniowe wydarzenia turystyczne na targach. W dniach 5-6 września planowane są dwa duże wydarzenia Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne Market Tour w Szczecinie oraz XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza towarzyszącą Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim w Częstochowie.

Dożynki Jasnogórskie – Częstochowa

Tegoroczna wystawa rolnicza będzie się znacząco różniła w stosunku do poprzednich imprez. W tym roku biorąc pod uwagę panującą w naszym kraju jak i na świecie pandemię COVID-19 lokalizacja stoiska wystawy została zmieniona. Przedsięwzięcie odbędzie się na terenie Klasztoru Jasnogórskiego, a stoiska wystawiennicze zostaną ulokowane na terenie parkingów jasnogórskich, a nie jak w poprzednich latach odbywały się w Alejach Najświętszej Maryi Panny.

Podczas Dożynek zaprezentowane zostaną wystawy instytucji rządowych i agencji rolniczych, prezentacje sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, lokalnych grup działania, odbyły się kiermasze kwiatów i krzewów ozdobnych, rolnictwa ekologicznego oraz produktów rolno-spożywczych.

Wrześniowe wydarzenia turystyczne to nie tylko targi czy imprezy plenerowe, ale również liczne działania internetowe.

http://wystawa.odr.net.pl/

Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne Market Tour – Szczecin

W tym roku wyjątkowo Piknik odbędzie się we wrześniu. Nie tylko termin uległ zmianie, ale również miejsce wydarzenia – tym razem spotkamy się w pięknej scenerii nadodrzańskich tarasów, gdzie wystawcy będą prezentować się na tle majestatycznych gmachów Akademii Morskiej, Muzeum Narodowego i Urzędu Wojewódzkiego! W czasie trwania pikniku odbędą się:
– Targi Turystyczne MARKET TOUR
– Jarmark Rozmaitości i Jarmarki sztuki
– Aleja Produktów Tradycyjnych
– Festiwal Smaków FOOD Trucków
– Strefa Browarów Rzemieślniczych
– Wielkie Gotowanie
– oraz wiele innych atrakcji dla całej rodziny! https://pikniknadodra.pl/

STOISKO “ODPOCZYWAJ NA WSI” na obydwu imprezach :-)

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” zostanie zaprezentowana wyjątkowa oferta wypoczynku na wsi. Poza licznymi materiałami zostaną przeprowadzone warsztaty twórczości ludowej, pokazy, konkursy z nagrodami  – Quiz wiedzy o produktach tradycyjnych oraz Mapa atrakcji turystycznych.

Twórcy ludowi, którzy zaprezentują swoją ofertę:

Pan Daniel Stawski – właściciel warsztatu kowalskiego „Kuźnia Rogata” Poprowadzi warsztaty oraz pokazy nawiązujące do tradycyjnego kowalstwa ludowego. Pan Daniel specjalizuje się w rekonstrukcji historycznej prezentując dawne techniki i wyroby kowalskie z czasów średniowiecza. Zajmuje się również wytwarzaniem dekoracji jak i przedmiotów użytkowych z użyciem technik kowalskich i metaloplastycznych.

Pani Wioletta Mazurek – twórczyni ludowa z „Pracownia Rękodzieła – Wioletta Mazurek” zajmuję się upiększaniem i ozdabianiem przedmiotów oraz dekorowaniem wnętrz dekoracją kwiatową.

29 edycja Pikniku nad Odrą odbyła się 5 – 6 września 2020 r., w zmienionej lokalizacji – przy Wałach Chrobrego w Szczecinie. Impreza zgromadziła ponad 100 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Nie zabrakło stałych punktów programu, takich jak targi turystyczne MARKET TOUR, Aleja Produktów Tradycyjnych, Wielkie Gotowanie, Jarmark Rozmaitości czy atrakcje dla dzieci. Od kilku lat w piknikowy krajobraz wpisuje się Festiwal Smaków Food Trucków i Strefa Browarów Rzemieślniczych. Nowością były Jarmarki Sztuki i Rękodzieła, które zawitały na zadrzewionych alejkach. Jarmarki Sztuki swoją różnorodnością zachęcał do zakupu rękodzieła. W jarmarkowych alejkach można było znaleźć słodkie i słone przekąski, biżuterię, kosmetyki, wyroby z drewna i skóry, ceramikę, zabawki i szczecińskie pamiątki.

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie wraz Krajową Wystawą Rolniczą są jednym z najważniejszych wydarzeń rolniczych w kraju. Swój dorobek zaprezentowało kilkuset wystawców począwszy od tradycyjnej i regionalnej żywności z różnych regionów, a skończywszy na rękodziełach ludowych i maszynach rolniczych. W tym roku Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony odbyło się pod hasłem „Do Maryi Niewiasty Eucharystii”. Główne dożynkowe uroczystości odbyły się z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Podczas wystąpienia na Jasnej Górze Prezydent Andrzej Duda dziękował rolnikom za ich trud i pracę, która jest gwarantem bezpieczeństwa całego kraju. Zapewnił, że będzie nadal czynił wszystko, żeby polscy rolnicy nie tylko mogli spokojnie pracować, ale przede wszystkim, że będzie czynił wszystko, żeby polska wieś jak najlepiej się rozwijała, żeby to, co nowoczesne, było zapewnione także dla polskiej wsi. W wystąpieniu prezydenta pojawił się też wątek wsparcia dla rolników, których gospodarstwa zostały dotknięte suszą oraz innymi klęskami żywiołowymi.