Opis
Dwór Bernatówka
Dwór Bernatówka – (pierwotnie drewniany, a dopiero od początku XX wieku murowany), jak i okoliczne tereny należały do rodziny Bernattów. Stąd zresztą powstała nazwa: Bernatówka. Ale jak wiele podobnych historii, tak i ta zakończyło się smutno wraz z II wojną światową, podczas której cały majątek rodzinie zabrano. Dwór przeszedł generalny remont, który obejmował m.in. odtworzenie dachu, odbudowę zawalonego narożnika, zadbanie o ogród i usunięcie pozostałych na nim starych altan działkowych.
Goście mogą liczyć na pobyt w całym dworze (do dyspozycji na wyłączność), a także cieszyć się własnym dworskim ogrodem ze stawem i starodrzewiem. Na miejscu wygodne i duże pokoje, cztery łazienki, salon, biblioteka, sypialnie, a nawet… niewielka, odrestaurowana kaplica.
Dworski park, w całości przeznaczony dla gości. Jest tu nieco odratowanego starodrzewia, kilkaset nasadzonych młodych drzewek oraz staw w miejscu naturalnego wąwozu, który kiedyś zakopano, by zrobić przestrzeń dla ogródków działkowych (już na terenie parku zlikwidowanych).
– Sam dwór, odrestaurowany w stylu neorenesansowym. Wnętrze czaruje meblami z renowacji, biblioteczka kusi zebranymi zbiorami, a jadalnia zachęca do długich dysput wszelakiej maści.
– Źródła Dys (450 m), do których okoliczni mieszkańcy przyjeżdżają odpocząć i nabrać czystej wody. Podobno jej skład jest niemal identyczny z wydobywaną niecałe 30 km dalej Nałęczowianką!
W Bernatówce są dwie kuchnie – jedna na parterze, druga w piwnicy. Ta pierwsza ma nawet więcej wyposażenia, niż pewnie na urlopie potrzeba. Jest tu m.in. kuchenka indukcyjna, 2 piekarniki, toster, ekspres do kawy oraz wyciskarka do soku. Druga kuchnia została odnowiona w stylu wiejskim, dzięki czemu intryguje wystrojem, ale także obecnością np. pieca drzewnego.
Jako goście Bernatówki możecie korzystać z ogrodu warzywnego, zjadać owoce prosto z porzeczkowych krzaczków czy sięgać do owocowych drzew. Ponadto w stawie są ryby – zabierzcie wędki i spróbujcie szczęścia!
Ogromny ogrodzony park, sąsiedztwo lasów i pól zachęca do spacerów i turystyki rowerowej. Sąsiedztwo Kozłówki, Lublina, Nałęczowa i Kazimierza umożliwia poznanie regionu. Można degustować miejscowe sery oraz poczuć się jak XIX-wieczny właściciel ziemski
https://agroturystyka.pl/noclegi/69
Zadanie publiczne finansowane jest ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego
zgodnie z umową nr 2919/PST/CP/24 z dnia 22 kwietnia 2024 roku.
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Sorry, unable to load the Maps API.