Na opolskim Rynku odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w dniach 26-28 maja 2023 roku. Oferta wypoczynku na wsi zostanie zaprezentowana na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi”.
Na Rynku spotkają się mieszkańcy Opola, wystawcy, goście, a przede wszystkim miłośnicy turystyki. Na odwiedzających targi będą czekać atrakcje turystyczne, kulturalne, sportowe i kulinarne oraz liczne promocje.
Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” nie zabraknie materiałów promujących wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, atrakcji turystycznych czy też wyspecjalizowanych ofert pobytu na wsi m.in wśród materiałów m.in. będą:

•           mapa pt. „Turystyka Wiejska w Polsce” z wykazem członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, wykazem obiektów posiadających aktualną rekomendacje Wiejskiej Bazy Noclegowej, wykazem producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego – wydawca Polska Organizacja Turystyczna;

•           mapa „Wieś Lubelska Zaprasza” – zawierająca ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Lubelskim Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych wraz z zaznaczeniem na mapie – wydawca Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych

•           katalog pt. „Wieś Pomorska Zaprasza” zawierający ofertę gospodarstw agroturystycznych z województwa pomorskiego – wydawca Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu.

Zaplanowano liczne pokazy i warsztaty m.in. WITRAŻE. W czasie trwania targów zostaną zorganizowane na stoisku konkursy z nagrodami.