W dniach 26-28 maja 2023 roku na opolskim Rynku odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”.

Podczas 21-tej edycji Targów Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu, bardzo bogatą ofertę zaprezentowało wiele wystawców m.in. – przedstawiciele Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej na opolskim rynku poza prezentacją oferty wypoczynku w nadmorskich kurortach, wędzili świeżo przywiezione ryby, którymi częstowali gości targowych; Kraina Górnej Odry, Śląska Organizacja Turystyczna, Flisacy Pienińscy oraz wiele innych.

Bogata oferta wypoczynku na wsi została zaprezentowana na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi “Odpoczywaj na wsi”.

Na stoisku dostępne były materiały dla turystów szukających inspiracji do wypoczynku na wsi – foldery, przewodniki, mapy, ulotki.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się publikacja „Wieś Polska Zaprasza”, w której zaprezentowana jest oferta kwater zrzeszonych w stowarzyszeniach agroturystycznych, jak również obiekty skategoryzowane, które  cechuje wysoka jakość usług. 

Na stoisku „Odpoczywaj na wsi” można było nie tylko skorzystać z profesjonalnego doradztwa, ale również aktywnie uczestniczyć w przygotowanych przez twórców ludowych warsztatach twórczości ludowej oraz pokazach dawnych zawodów, związanych z dziedzictwem kulturowym polskiej wsi.

Twórczyni ludowa Pani Monika Matuła-Wetzlich poprowadziła pokazy i warsztaty pt. „Witraże”. W ramach warsztatów zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami dla uczestników targów.