W niedzielę 18 czerwca 2023 r. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbył się Piknik Poznaj Dobrą Żywność.
Pomimo deszczowej aury w imprezie uczestniczyło bardzo dużo osób. Poza produktami wysokiej jakości zaprezentowanymi przez ponad 100 wystawców, dla uczestników czekały liczne atrakcje m.in. pokazy i warsztaty kulinarne, prezentacja zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych. Dla najmłodszych gry, warsztaty i zabawy tematyczne. Na scenie odbyły się występy muzyczne oraz taneczne połączone z warsztatami. Specjalnym wydarzeniem Pikniku była tradycyjnie gonitwa o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla gości dostępne były materiały z ofertą gospodarstw agroturystycznych, atrakcji turystycznych z różnych regionów, m.in.

  • katalog pt. „Wieś Polska Zaprasza” zawierający ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” wraz z opisem wszystkich obiektów posiadających aktualną rekomendację obiektu;
  • mapa pt. „Turystyka Wiejska w Polsce” z wykazem członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, wykazem obiektów posiadających aktualną rekomendacje Wiejskiej Bazy Noclegowej, wykazem producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego;
  • mapa „Wieś Lubelska Zaprasza” zawierająca ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Lubelskim Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych wraz z zaznaczeniem na mapie,
  • mapa pt. „Sezon na Roztocze” z wykazem obiektów agroturystycznych z roztocza wraz z atrakcjami turystycznymi z danego terenu.

Na stoisku, dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. Wiejskie ozdoby z siana https://siedliskobesiekiery.pl/ – gdzie tworzyły cudowne kurki i koguty.

Zapraszamy.