W niedzielę 18 czerwca 2023 r. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie na gości w każdym wieku będzie czekać – oprócz znakomitego jedzenia – mnóstwo atrakcji. Podczas pikniku wystawcy zaprezentują produkty wysokiej jakości, wyróżnione znakami jakości i uczestniczące w systemach jakości żywności.

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie na gości w każdym wieku będzie czekać – oprócz znakomitego jedzenia – mnóstwo atrakcji. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

Podczas pikniku wystawcy zaprezentują produkty wysokiej jakości, wyróżnione znakami jakości i uczestniczące w systemach jakości żywności.
W czasie trwania pikniku odbędą się prezentacje produktów, degustacje, konkursy, warsztaty kulinarne. Dla najmłodszych mnóstwo gier, warsztatów i zabaw tematycznych, np. zabawy z animatorami, zawody Hobby Horse, pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy czy kreatywne zajęcia plastyczne jak plecenie wianków z kwiatów. Nie zabraknie też dmuchanego zamku, dmuchanego placu zabaw i zjeżdżalni czy suchego basenu z piłeczkami.
Specjalnym wydarzeniem pikniku będzie gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Na stoisku “Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla gości dostępne będą liczne materiały z ofertą gospodarstw agroturystycznych, atrakcji turystycznych z różnych regionów, m.in.

  • katalog pt. „Wieś Polska Zaprasza” zawierający ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” wraz z opisem wszystkich obiektów posiadających aktualną rekomendację obiektu;
  • mapa pt. „Turystyka Wiejska w Polsce” z wykazem członków Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, wykazem obiektów posiadających aktualną rekomendacje Wiejskiej Bazy Noclegowej, wykazem producentów rekomendowanych przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego;
  • mapa „Wieś Lubelska Zaprasza” zawierająca ofertę Stowarzyszeń Agroturystycznych zrzeszonych w Lubelskim Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych wraz z zaznaczeniem na mapie,
  • mapa pt. „Sezon na Roztocze” z wykazem obiektów agroturystycznych z roztocza wraz z atrakcjami turystycznymi z danego terenu.

Podczas pikniku można będzie uczestniczyć w warsztatach pt. Wiejskie ozdoby z siana – https://siedliskobesiekiery.pl/

Zapraszamy.