Agroturystyka dla rodzin z dziećmi.
Polska wieś, słynąca z sielskich krajobrazów, smakowitej kuchni i gościnności, to idealne miejsce na letni wypoczynek. Pobyt na wsi daje nie tylko możliwość obcowania z naturą, ale również to idealna propozycja, dla tych którzy pragną na chwilę zapomnieć o zgiełku miasta, szybkim tempie życia czy stresującej pracy.
Wakacje w gospodarstwach agroturystycznych to również doskonałe rozwiązanie na urlop z dziećmi, które będą mogły mieć kontakt ze zwierzętami hodowlanymi, czy też poznawać typowe obowiązki rolników. Najważniejsze przy wyborze jest miejsce noclegowe – bezpieczne, wygodne z dodatkowymi atrakcjami dla dzieci.
Agroturystyka dla rodzin z dziećmi w serwisie www.agroturystyka.pl
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom najmniejszej grupie odbiorców wypoczynku na wsi przedstawiamy kilka gospodarstw w których komfort i udany wypoczynek gości jest priorytetem większości gospodarzy.

Pod Brzozami dla rodzin z dziećmi

Poniżej przedstawiamy oferty kilku gospodarstw jakie zostały przygotowane z myślą o dzieciach – więcej obiektów można zobaczyć na stronie www.agroturystyka.pl w module Dla rodzin z dziećmi.

Pod Brzozami dla rodzin z dziećmi.
Gospodarstwo agroturystyczne położone w regionie turystycznym Wielkopolska. Wszystkie działania są skierowane ku przyjemności bezpiecznej zabawie maluszków.
Na terenie znajduje się kąpielisko – atrakcja wyłącznie dla gości gospodarzy. Mają oni pewność, że nikt spoza mieszkańców gospodarstwa nie będzie zakłócał im spokoju.
Mieszkańcy zagrody, to cierpliwe i milusińskie czworonogi. Dzieci mogą się bawić się w prawdziwych farmerów. Rano, dzieci razem z gospodarzem, wyprowadzają zwierzęta na łąkę. Najpierw kucyk, zaraz za nim Madam – krowa, a na koniec wychodzi kozia rodzina i owieczka. Po południu karmią świnki, króliki, szukają jajek, doją krowę i odbywa się przejażdżka na kucyku
W sezonie, raz w tygodniu w gospodarstwie organizowane są przeróżne animacje. Zabawę rozpoczyna myszka Miki oraz malowanie twarzy. Dziewczynki chętnie stają się Hello Kitty, motylami albo księżniczkami, wśród chłopców króluje Spiderman i Batman. Ale nie tylko dzieci uczestniczą w zabawach – do prac plastycznych angażowani są rodzice. Zobacz więcej o obiekcie – KLIKNIJ

Tylickie Wzgórze
Tylickie Wzgórze czeka na wszystkie rodziny z dziećmi zmęczone szybkością życia codziennego i hałasem miasta. Dom inny niż wszystkie. Nowoczesny i wygodny design w góralskim wydaniu.
Cudownie położony, pośrodku zielonych pagórków i lasów Beskidu Sądeckiego. Zimą na przeciw malowniczych wyciągów narciarskich i górek na sanki. Tutaj najlepiej czują się rodzinny i grupy przyjaciół, ceniące spokój, przyrodę na wyciągnięcie ręki i rodzinne bycie razem…

fot. Tylickie Wzgórze dla Rodzin z dziećmi


Gospodarze przygotowali wysoki standard noclegu w przytulnych apartamentach i pokojach typu studio, znajdziesz to folklor w ekskluzywnej odsłonie.
Pyszne, naturalne jedzenie, które każdego dnia z duszą szykują w swojej kuchni, za którym tęskni każdy zabiegany rodzic. Pokoje zabaw i zakątek na relaks przy kominku, a także zielony ogród z basenem i placem zabaw. Miejsce, które stworzyli powstało z potrzeby serca, sami mają troje dzieci, dlatego wiedzą co dla nich i zmęczonych rodziców najlepsze.


Mają dla Waszej rodziny codzienny plan na wypoczynek zimowy i letni. To kreatywne ranki i popołudnia: jazda na nartach, spotkania przy ciepłym ogniu, wycieczki: szlakiem źródełek mineralnych, do Bartnika, wspólne zabawy z igłą i nitką. Zorganizują wspólne oglądanie teatrzyku kukiełkowego, pieczenie bułeczek czy zrobienie drewnianej zabawki. Wyślą Was w miejsca, gdzie rodzina czuje się dobrze, w miejsca ciekawe i pełne dobrej energii.
Tam spróbujesz lokalnych przysmaków albo oddasz się górskiej przygodzie na jednym z niezadeptanych szlaków. Pokarmisz kurki, przytulisz kota albo małą owieczkę i kózkę, pogłaszczesz konia albo pojeździsz na kucyku. Zimą po nartach, zaproponują grzaniec przy kominku albo rozgrzewającą saunę a latem basen z ciepłą wodą, zielony ogród i plac z zabaw z rodzinną huśtawką, boisko do nogi i zjeżdżalnie.
Zobacz więcej o obiekcie – KLIKNIJ

Pod Srebrną Górą
Pod Srebrną Górą leży u stóp Srebrnej Góry w malowniczych, niewysokich Górach Kaczawskich, w regionie turystycznym Sudety. Jest tu wiele widokowych punktów, tras spacerowych. W pobliżu znajduje się Góra Szybowcowa, miejsce gdzie miłośnicy sportów lotniczych próbują swych sił.
W gospodarstwie hodowane sa krowy, kury. Można więc spróbować u mleka, świeżych serów oraz jaj. Śniadania, obiady i kolacje przyrządzane sa na bazie naturalnych produktów. Świeże mleko, naturalne warzywa i owoce z ogrodu, domowy chleb czy wędliny to produkty eko-gospodarstwa, które trafiają na talerze wyjątkowych Gości.

Gospodarze sami pieczą tradycyjny chleb na zakwasie, bułeczki, chałki i słodkości w tradycyjnym piecu chlebowym, własnoręcznie wybudowanym przez Zbyszka. Posiadają też własną wędzarnię, w której od czasu do czasu wędzone są domowe wędliny.
Dzieci przebywające w gospodarstwie mają możliwość kontaktu ze zwierzętami oraz rodzinnie wypożyczyć rowery oraz skorzystać z małego klubu fitness.
Zobacz więcej o obiekcie – KLIKNIJ

Osada Leśna Doboszówka
Doboszówka to miejsce, które powstało z potrzeby serca. Z potrzeby robienia „czegoś” dla ludzi, z potrzeby dawania ludziom wytchnień, radości, ciszy i codzienności. To prawdziwa agroturystyka, gdzie bez zastanowienia można biegać bez butów po łące, tańczyć w deszczu, do rana spać w hamaku przy tlącym się ognisku, gapić się w gwieździste niebo czy gadać ze zwierzętami.
Na terenie gospodarstwa znajduje się mały zwierzyniec gdzie najczęściej większość czasu spędzają najmłodsi goście Doboszówki. W specjalnie przygotowanych zagrodach i wolierach są konie, kozy, owce, a także ptaki ozdobne, drapieżne i domowe oraz całe stado królików do karmienia i głaskania.
Miejsce ze szczególną starannością przygotowane dla dzieci to doboszówkowy plac zabaw z piaskownica, huśtawkami, ścianką wspinaczkową, trampoliną i tyrolką.
Nad stawem znajduje się Leśne SPA – miejsce stworzone do odpoczynku i relaksu. Sauna fińska opalana drewnem z wyjściem do stawu i pomieszczeniem relaksu a także balia pod gołym niebem z gorącą wodą i hydromasażem.
Dzieci mogą brać udział w kreatywnych zajęciach plastycznych tworzenia zwierzątek z siana, zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Survival połączone z szukaniem skarbów, rozpalaniem ogniska krzesiwem, gotowaniem herbatki ziołowej ze zdobyczy leśnych oraz strzelaniem z łuku, tradycyjny wypiek proziaków na blachach kuchni kaflowej oraz warsztaty rękodzielnicze (przędzenie, garncarstwo, wyplatanie z rogożyny).
Zobacz więcej o obiekcie – KLIKNIJ