W dniach 11 – 12 maja 2024 rok – odbyło się wyjątkowe wydarzenie na Wałach Chrobrego w Szczecinie – Piknik nad Odrą!!!

Zwiedzający mogli odwiedzić licznych wystawców i znaleźć mnóstwo inspiracji na podróże. Miasta, województwa, turystyka wiejska i atrakcje z całej Polski przybliżyły swoje propozycje turystyczne, zachęcając do odwiedzenia najpiękniejszych zakątków i skorzystania z ciekawych ofert.

Po raz kolejny będziemy mogliśmy się spotkać na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Odpoczywaj na wsi”, gdzie zostanie zaprezentowana ciekawa oferta wypoczynku na wsi. Wśród licznych materiałów promujących polską wieś znajdowały się m.in.: katalog „Wieś Polska Zaprasza, mapa „Wieś Lubelska Zaprasza”, broszura „Baza noclegowa Agroturystycznego Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika”, informator „Akademia Lesslandia” i wiele innych.

W trakcie trwania wydarzenia można było uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach pt. Pająki ze słomki. Warsztaty prowadziła Pani Monika Matuła-Wetzlich. W ramach warsztatów zostały zorganizowane konkursy na najładniejszego pająka.

Goście targów mogli korzystać także ze stref imprezy, takich jak Jarmark Rozmaitości, Wielkie Gotowanie, Festiwal Smaków Food Trucków czy Strefa Browarów Rzemieślniczych. Dla najmłodszych powstała strefa – Ocean Zabawy. To właśnie tam dzieci będą mogły wziąć udział w różnorodnych zabawach i grach.

Piknik nad Odrą w Szczecinie – to była jubileuszowa plenerowa wersja jednych z najstarszych targów turystycznych w Polsce.

Kampania promocyjna Odpoczywaj na wsi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi –inspiracja dla kilku tysięcy pasjonatów podróży.